Vstupenky online

Musíme zlepšit koncovku, abychom dávali více gólů, ví po vítězném obratu juniorů Matyáš Dědek

Alena Ryšavá • 13.09.2021

Juniorský tým Vsetína má za sebou první dvě kola letošní Ligy juniorů. Valaši z těchto kol evidují jednu prohru a jednu výhru. V pátek nestačili doma na Warriors, v neděli si spravili chuť v zápase s Šumperkem. V Šumperku Vsetín doháněl dvoubrankovou ztrátu, nakonec zvítězil 3:2. Autorem vyrovnávacího gólu byl útočník Matyáš Dědek.

Vsetínské juniorce se vstup do sezony v domácí premiéře nepovedl. V pátečním klání Na Lapači padl tým trenéra Juríka po bitvě s brněnskými Warriors 2:3. Stejné skóre svítilo v neděli po druhém odehraném kole Ligy juniorů na ukazateli v šumperské Škoda aréně. Tentokrát ale byli Valaši tím celkem, který dokázal vstřelit o branku více a ze Šumperka si dovezl první tři body do tabulky.

Po páteční prohře Valaši věděli, co mají do nedělního klání zlepšit. Na Brňany v prvním kole domácí neztráceli, právě naopak. Vsetín Warriors přestřílel. Na strážce brněnské branky vyslal skoro padesát střel. „Byli jsme střelecky aktivní, ale nedařilo se nám v koncovce," uvědomoval si páteční slabinu Matyáš Dědek. „Věděli jsme, že pokud chceme v Šumperku uspět, musíme střelbu zlepšit, hlavně zpřesnit zakončení," řekl útočník.

Z počátku ale druhé utkání nenapovídalo tomu, že se Vsetín z chyb poučil. V první periodě se Valaši příliš střelecky neprosazovali, netvořili kombinace a celkově jejich ofenzivní práce nebyla ideální. „Po první třetině, jsme si v kabině řekli, že to takhle nejde," komentoval ne příliš zdařilý vstup do zápasu Dědek, „do další části hry jsme dostali za úkol hru zlepšit, více chodit do soubojů, bojovat, napadat, prostě předvést celkově lepší výkon," řekl útočník. 

Bohužel se ale na začátku druhé části hry jeho slova nepřetavila na činy. Šumperk šel rychle do dvoubrankového vedení a Vsetín musel nastartovat, aby stáhl manko. „Dostali jsme dvě rychlé branky, ale řekli jsme si, že se z toho nesmíme rozsypat, musíme začít bojovat a hrát naši hru," komentoval možná i zlomový bod utkání. Od této chvíle totiž Vsetín nastartoval a následnému dorovnání a obratu velel i Matyáš Dědek, který si z utkání odnesl dva kanadské body za branku a asistenci. Jeho zásluhou Valaši srovnali stav utkání na 2:2. „Myslím si, že jako tým dobře spolupracujeme, naší lajně se dařilo," prozradil Dědek, „S Honzou Ramertem nám to funguje, dáváme si to i na trénincích a jsem rád, že se naše dobrá spolupráce ukázala i v utkání," prohlásil. 

Obrat skóre na stranu hostujícího Vsetína přišel pár sekund po vyrovnávací trefě Dědka. Mladí Draci zůstali na chvíli jako opaření, ale následně začali s nepříjemnou ofenzivní prací, aby si vzali ztracený průběh zápasu na svou stranu. „Šumperk byl hodně nepříjemný ve hře do těla, jde o hodně aktivního soupeře," hodnotil nedělního oponenta Dědek. Nakonec se ale přece jen Vsetínu po obratu podařilo zvítězit. V Šumperku se skóre na světelné tabuli zastavilo na finálních 2:3 z pohledu domácích. 

DSC_0365_edited_dedek2909.jpg (5400×3600)

Po prvním víkendu má juniorka Vsetína tři body a jednu výhru. „Jsme za tři body rádi, ale úplně spokojení nejsme, určitě by to mohlo být lepší," řekl útočník. „Do příštích zápasů musíme vypilovat koncovku, abychom dávali více gólů a také práci dozadu," uzavřel rozhovor Dědek.

banner pod článkem
×
Dnes v 19:15 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011