Napravit reputaci zkusí Vsetín proti Popradu

David Schlegel • 02.08.2005

Hokejisty Vsetína čeká během čtyřdenního pobytu na Slovensku druhý soupeř. Po porážce 0:5 v Košicích nastoupí ve středu od 17 hodin v Tatravagónka Areně proti Popradu. Sedmý celek loňského ročníku Slovenské Telekomunikácie extraligy vede český trenér Ladislav Svozil a v jeho středu nastupuje jedna z legend sparťanského hokeje Richard Žemlička. V dresu Popradu nastoupí i další dva čeští obránci - Pavel Kumstát a Miroslav Javín, který v předvečer zápasu oslavil 36. narozeniny.

Poprad před sezónou opustil čtyřiačtyřicetiletý (!) Miroslav Ihnačák, který však přemýšlí o tom, že ještě s aktivní kariérou neskončí. Vítkovickou kolonii v klubu doplnil Pavel Kumstát, z Francie se vrátil Pavol Segla a z Košic přišel další hokejista s bohatými francouzskými zkušenostmi Slavomír Vorobel.

Celek Tatravagónka Poprad loni v poklidu dokráčel k sedmému místu v základní části ST extraligy. V play-off dokázal Poprad zdolat Slovan Bratislava pouze ve třetím zápase a podlehl 1:4 na zápasy.

V prvním přípravném zápase na nadcházející sezónu Poprad porazil v úterý HC Vítovice Steel 3:2. Branky vítězů vstřelili Zavacký, Šoltis a P. Segla, na jeden z gólů nahrával Richard Žemlička.

Sestava Popradu v prvním přípravném zápase

Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Fabian, Bambúch, M. Turan, Rusnák st. - Škovira, Kroták, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Zavacký, Faith, Žemlička - Jasovský, Šoltis, M. Segľa.