Vstupenky online

Návrat na led zvládám dobře, nic mě nebolí, pochvaluje si Luboš Rob. Jak strávil dovolenou?

Redakce • 20.07.2021

Krátké volno skončilo, hokejisté VHK ROBE Vsetín se od pondělí vrátili k přípravě na nový ročník Chance ligy. „Pauza nebyla zase tak dlouhá, šlo o nějakých čtrnáct dní. Člověk se do toho dostane celkem rychle. Pomohlo nám, že jsme už od června chodili na led. Nemusíme si teď tolik zvykat na výstroj,“ hlásí útočník Luboš Rob. Kam se vydal na letní dovolenou? A co říká na upravená pravidla, která vstoupí v platnost už pro nadcházející sezonu?

Cítíte se teď díky červnovým tréninkům na ledě lépe?
Musím říct, že je to lepší než v předchozích letech. Tělo se do toho dostane dřív, než kdybychom teď šli na led poprvé po pěti měsících. Zvládám to dobře, nic mě nebolí. Tréninky jsou zatím na zapracování, cvičíme jednoduchou střelbu. Pak máme na programu posilovnu. Začátky jsou vždycky náročnější, ale to k tomu patří.

Na období volna jste dostali individuální tréninkové plány, že?
Kondiční trenér Tomáš Frolo nám vypracoval plány a doporučení, co bychom v průběhu volna měli dělat. Abychom se jenom neváleli doma. (smích) Náplň tréninků odpovídala tomu, co jsme dělali v první části letní přípravy. Byla tam nějaká posilovna, intervalové běhy. Něco se dalo zvládnout v domácích podmínkách, chodili jsme také na stadion, kde byl k dispozici led i posilovna.

Stihl jste i nějakou dovolenou?
Prvních sedm osm dní jsem si dal úplný oraz, byli jsme s rodinou na Slovensku v Tatrách. Máme malou dceru, takže jsme chodili tam, kam se dalo vyrazit s kočárkem. Navštívili jsme Štrbské nebo Popradské Pleso, počasí nám vyšlo krásně. Další týden už jsem byl zpátky na Vsetíně a začal pomalu trénovat.

Máte raději aktivní odpočinek?
Dovolená je spíš iniciativa přítelkyně. Že bych vymýšlel, kam půjdeme, co budeme dělat? Takový moc nejsem, i když bych asi měl být víc iniciativní. Aktivní dovolená mi nevadí, stejně jako ležení u moře. Ale protože máme malou dceru, nechtěli jsme letos nikam moc cestovat. Třeba se někam k moři vydáme příští rok.

Stihl jste si osahat novou výstroj?
Mně přišlo skoro všechno už v červnu. Osobně výstroj moc neobměňuji, dostanu novou helmu a rukavice, které se obecně dost trhají. Teď se něco doposílá, čekám už jen na hokejky, které mají přijít dnes. Jinak už mám všechno, člověk si navíc rychle zvykne.

První přípravné utkání vás čeká 10. srpna proti Prostějovu. Uvítal jste tak velký prostor vyhrazený vyloženě tréninkům?
Bavili jsme o tom s klukama. Většinou je první přátelák na programu už v době, kdy jsme na ledě čtrnáct dní. Shodli jsme se, že je asi lepší, když budeme hrát až po třech týdnech. Člověk už je na ledě víc zapracovaný. Alespoň se nebudeme moct na nic moc vymlouvat. (smích) Uvidíme, co si pro nás trenéři na toto období připraví.

Od nové sezony vstoupí v platnost upravená pravidla. Co na ně říkáte?
Nejprve mě to minulo, pak jsem se na to koukl. Překvapilo mě, že je tam docela dost změn. Přiznám se, že zatím nemám úplně ve všem jasno. Musím si to ještě detailně projít. Rozhodčí to budou mít složité například při posuzování ofsajdu. Nově stačí, aby brusle byla na úrovni modré čáry, nemusí se přímo dotýkat ledu. Brankáři nyní nebudou moci s pukem do rohu, což byla pro obránce vítaná pomoc. Budeme si na to muset zvyknout.

banner pod článkem