Nový předseda Forch: Vedení klubu je týmová práce

Václav Trávníček • 25.07.2014

Valašský hokejový klub už zná jméno svého nového předsedy. Místo Jana Vlacha, který na funkci rezignoval po loňské sezoně, zaujal Libor Forch. Bývalý hráč se v minulosti podílel na postupu Vsetína do nejvyšší soutěže a získal s ním dva mistrovské tituly. Poté působil jako trenér mládeže i A-týmu a v posledních dvou letech zastával funkci obchodního ředitele klubu. „Chceme fungovat jako ekonomicky stabilizovaný klub,“ říká po necelém týdnu v nové roli.

S jakými myšlenkami a cíli do funkce nastupujete?
Chceme nadále pokračovat v tom, na čem pracujeme již třetí sezonu, tzn. fungovat jako ekonomicky stabilizovaný klub. To se nám dle mého daří. Nadále chceme aktivně pracovat v náborové činnosti dětí, abychom měli dostatečnou základnu, a dbát na kvalitní tréninky mládeže, abychom byli hráčsky co nejvíce soběstační.

Jste předsedou oddílu, Daniel Tobola jednatelem VHK. Můžete fanouškům popsat, jaký je mezi těmito funkcemi vztah?
Když jsme do klubu společně před dvěma lety nastupovali, v zásadě jsme prioritně rozdělení jednotlivých funkcí neřešili. Vedení klubu vnímáme jako týmovou práci, což je lednímu hokeji vlastní. Tudíž předpokládám, že ve spolupráci, která nám již dva roky funguje, budeme pokračovat.

V posledních letech jste působil v roli obchodního ředitele. Jaký je váš odhad ekonomické situace klubu v nejbližších letech?
Máme za sebou dvě sezony, které jsme ekonomicky zvládli s vyrovnanými rozpočty. Není jiná vize, než v tom nadále pokračovat. Funguje nám spolupráce s městem Vsetín a Zlínským krajem, máme početné portfolio partnerů ze soukromého sektoru a jenom díky nim máme stabilní ekonomické zázemí. Přesto bychom pro náš klub rádi získali významného sponzora či partnera.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou:

7.8. Vsetín - Přerov
14.8. Vsetín - Břeclav
21.8. Vsetín - Opava
26.8. Opava - Vsetín
28.8. Polsko U20 - Vsetín
2.9. Poruba - Vsetín
5.9. Přerov - Vsetín
10.9. Vsetín - Poruba

Klub disponuje nejvyššími soutěžemi v kategoriích MDO a SDO. Jakým způsobem je možné tyto kategorie ve vsetínských podmínkách dlouhodobě udržet?
To je jednoduché. Buďto budeme mít dostatek kvalitních vlastních hráčů, kteří mají výkonnost dané soutěže a mají vsetínské srdce, nebo musíme být ekonomicky natolik silní, že si hráče zajistíme i z jiných klubů. Pro nás je prioritní první možnost a děláme vše pro to, aby se nám to dařilo.

Jaký je dlouhodobý výhled pro A-mužstvo?
Myslím, že Vsetín jako takový by si první ligu zasloužil a je to rozhodně výhledově náš cíl. Ekonomický rozdíl rozpočtů mezi druhou a první ligou není až tak vysoký. Samozřejmě to ale úzce souvisí s absencí významného partnera či partnerů klubu, abychom si mohli dovolit doplnit kádr o tzv. „rozdílové hráče“ a mít větší předpoklad postupu do vyšší soutěže.

Vy jste coby hráč se Vsetínem postoupil do extraligy a podepsal se pod zisk dvou mistrovských titulů. Zavzpomínáte si někdy?
Nejsem zrovna „vzpomínkový“ typ člověka, ale při občasném setkání s kamarády a spoluhráči si na nejeden zážitek vzpomeneme. Jedno takové setkání bylo v loňském roce, kdy se podařilo uspořádat exhibici k výročí 20 let od postupu mezi elitu. Zážitek to byl pro nás hráče a věřím, že i pro naše fanoušky natolik silný a pozitivní, že jsme se rozhodli pokusit uspořádat exhibiční utkání u příležitosti výročí 20 let od prvního valašského finále extraligy. Vše je na dobré cestě a zhruba 80 procent oslovených hráčů a aktérů finále svou účast na takovémto zápase potvrdilo. Tak doufám, že na podzim se máme na Lapači na co těšit.