O gólu básní už hodně dlouho. Chtěl jsem to zkusit, prozrazuje Málek

Helena Hegeďová • 14.10.2019

V uplynulých zápasech byl Jakub Málek klíčovou postavou hlavně posledních minut. Jak v Litomyšli, tak doma proti Přerovu totiž začal vsetínský soupeř v třetí třetině výrazně dotahovat. „Zápas byl celkově povedený, takže jsem neměl strach, že bychom prohráli,“ svěřuje se však sedmnáctiletý gólman po nedělním utkání. V tom se také pokusil skórovat do prázdné brány. „Bohužel tam ale měli beka a nepadlo to tam,“ popisuje situaci.

Kubo, začněme od konce. Co ta vaše závěrečná střela do prázdné brány?
Chtěl jsem to zkusit. Už o tom klukům hodně dlouho básním. Bohužel tam ale měli beka a nepadlo to tam. Kdyby tam nestál, tak by to dojelo do branky a byl by to gól, protože Adam Hilšer mi to tam nechal projet a nedotkl se toho.

Jaké bylo utkání proti Přerovu z vašeho pohledu?
Věděli jsme, že Přerov je silný tým, vysoce kvalitní, jeden z adeptů na postup. Přistoupili jsme k tomu hodně dobře. Poprvé v sezóně jsme hráli jako jeden tým, a díky tomu se nám podařilo zvítězit.

S Přerovem už jste letos hráli v lize i v přípravě. Našel byste něco, v čem byly tyto zápasy podobné?
Už v minulé sezóně to bylo tak, že v Přerově vyhrával Přerov a u nás jsme vyhrávali my. Furt to platí, tak uvidíme za pár týdnů v Přerově, jestli to bude platit dál.

Čím si myslíte, že to je? Hraje Přerov doma jinak?
Podle mě je to prostředím. Nechci úplně říct, že mně osobně se v Přerově hraje špatně, ale nesedí mi to tam, není to tam úplně ono. Oni hrají doma pořád stejně, jenom nám to tam prostě nepadá. V tomto zápase jsme na to měli štěstí.

Soupeř se ale prosadil z první větší akce, jaké to pro vás bylo?
Vzhledem k tomu, že ten gól padl brzo, tak jsem to pustil z hlavy a soustředil se na další střely. Kdybych to měl hlavě, tak bych se z toho asi zbláznil.

Druhou třetinu jste vyhráli 4:0, co za tím stálo? Říkali jste si něco v kabině?
Říkali jsme si, že musíme pořád makat a nesmíme polevit. Kdybychom polevili, tak asi dostaneme desítku, i když jsme hráli opravdu perfektně. Musím kluky pochválit. Jsme rádi, že nám to tam napadalo, měli jsme na to opravdu velké štěstí. Na co jsme sáhli, to tam padlo. Míša Postava chytal dobře, ale chybělo mu to štěstíčko, kterého jsme naopak my měli hodně. Ta druhá třetina byla velice povedená.

Jak moc to pro vás bylo v této pasáži hry v bráně náročné?
On tam měl i Přerov ke konci nějaké šance. Dobře to zavřeli a měli jsme tam hodně problémů. Třeba mně tam prolétaly puky brankovištěm, což bylo hodně nebezpečné, ale v první třetině to bylo vyrovnané, v druhé jsme hráli spíše my a v té třetí to bylo půl na půl. Prvních deset minut jsme zas dominovali a potom už si to vzal do rukou Přerov. Podle toho to taky bylo náročné.

Zmínil jste závěr třetí třetiny, nepřipomnělo vám to trochu utkání v Litomyšli, které mělo de facto stejný průběh?
Litomyšl nás v třetí třetině velice překvapila, tam jsem se bál o výsledek, ale s klukama jsme si řekli, že tam musíme vyhrát. To byly povinné tři body. Tady jsem si věřil. I kluci si podle mě věřili, protože ten zápas byl celkově povedený, takže jsem neměl strach, že bychom prohráli.

Měl Přerov nějaké nepříjemné, nebezpečné střely?
Vlastně na konci měli dvě střely, které jsem moc neviděl. Věděl jsem, že střílí, ale přede mnou stáli dva hráči, takže to tam nějak padlo i s odrazem od některého z hráčů. Takové střely jsou pro gólmana nejhorší. Třeba od modré, když to před vámi někdo tečne, stačí lehce a ten gól tam spadne.

Závěr vám mimo jiné zkomplikovala i vyloučení, říkali jste si o tom něco?
Ani ne. Fauly to byly všechny a vyloženě nic zbytečného tam nebylo. Akorát Adam Hilšer něco říkal rozhodčímu, tak dostal desítku. Naštěstí nás to nijak nepoškodilo, bylo to v pohodě, bez problémů.

Při powerplay jste ale hráli 4 proti 6, shodou okolností byl opět vyloučen Adam Hilšer. Ani to jste se nebál o výsledek?
Já jsem byl úplně v pohodě. Hráči asi nějakou lehkou nervozitu cítili, ale to je podle mě u nich normální. Sice klepali, protože mě chtěli povzbudit, ale se mnou to nic nedělá.

Odehráli jste zápas s Přerovem, příští neděli vás doma čeká Havířov. Jaký zápas očekáváte?
Mně osobně třeba přijde Přerov mnohem lepší než Havířov, ale i Havířov je samozřejmě adept na postup. Doma hráli dobře a bude to velice vyrovnaný zápas. Tím bych chtěl pozvat i fanoušky, aby nás přišli podpořit, protože si myslím, že se bude na co koukat. Zároveň bych chtěl také za celý tým poděkovat jedinému našemu fanouškovi, který zavítal na náš venkovní zápas do Litomyšle. Moc si toho vážíme a doufáme, že příště na nějaký venkovní zápas přijede víc našich příznivců.