Obrovská posila pro KAPKA resort: Hlavním sportovním manažerem se stal Antonín Stavjaňa

Tisková zpráva • 04.08.2022

V minulosti ve Vsetíně působil jako hráč i trenér, nyní se do známého prostředí vrací. Antonín Stavjaňa, člen Síně slávy českého hokeje, dvojnásobný mistr světa a majitel čtyř zlatých medailí z extraligy, se stal hlavním sportovním manažerem KAPKA resortu. „Moc mě těší, že se součástí našeho týmu stal pan Stavjaňa. Představuje pro mne osobnost s obrovskými zkušenostmi. Může nám pomoci resort formovat a posunout zase dál,“ uvedl Dušan Kotrla, jehož stejnojmenná firma za výstavbou komplexu ve Lhotě u Vsetína stojí.

Antonín Stavjaňa platil za jednoho z nejlepších českých obránců období 80. a 90. let. Hokejově vyrostl v tehdejším Gottwaldově, v zahraničí si zahrál za finské Joensuu a švédský Jönköping (HV71). Nesmazatelnou stopu zanechal ve Vsetíně, kterému nejprve pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a následně ke čtyřem extraligovým prvenstvím. S reprezentací startoval na dvou olympijských hrách a sedmi světových šampionátech, odkud si odvezl dvě zlaté medaile.

Po ukončení úspěšné hráčské kariéry se Stavjaňa přesunul k trénování. Vedl Zlín, Třinec, krátce také Vsetín. Posledních deset let strávil s přestávkami v Nitře, kterou v roce 2016 dokonce dovedl k vítězství ve slovenské extralize. Pak se rozhodl pro změnu. Opustil trenérskou činnost, do jeho života vstoupila výzva v podobě KAPKA resortu.

„Chtěl jsem být víc doma a to i kvůli rodině. Přece jenom práce trenéra obnáší hodně cestování. Hledal jsem nový směr a zaujal mě inzerát na webových stránkách KAPKA resortu. Po několika setkáních s panem Kotrlou jsme se dopracovali až k tomu, že jsem přijal pozici hlavního sportovního manažera resortu,“ popsal Stavjaňa, jenž bude mít v novém komplexu na starosti vše, co se týká ledové plochy. Čerpat může ze svých bohatých zkušeností.

„Tyto věci jsem zažil z opačné strany jako hráč a trenér. Je to jiná pozice, ale víte, jak by to mělo ve finále vypadat. Nyní musím perfektně poznat zázemí. Od prvního kabelu po poslední vypínač. Jednak proto, abych věděl, jak reagovat na případné situace, ale také kvůli tomu, abych následně mohl zaměstnance seznámit s konkrétními úseky, které budou mít na starost,“ sdělil Stavjaňa, jenž plánuje využít komplexnost služeb resortu v celé šíři. „Žijeme ve 21. století a lidé očekávají určitou úroveň servisu. Ten jim může KAPKA resort nabídnout. Zároveň může představovat jeden z ústředních bodů pro návštěvníky regionu.“

Coby hlavní sportovní manažer bude Stavjaňa spolupracovat se sportovním manažerem Michalem Molkem, jenž se zaměří především na programy pro školy a mládež. Počítá se s bloky pro individuální i skupinové tréninky, hobby hokej, sportovní kempy či veřejné bruslení. Velice těsná bude spolupráce s VHK ROBE Vsetín. „V KAPKA resortu by měly trénovat ty nejmladší kategorie VHK, tedy hokejisté od přípravky po druhou třídu. Vytíženému Lapači se tím uleví, děti navíc dostanou více prostoru na ledě,“ objasnil Stavjaňa, kterého s valašským městem pojí silný citový vztah.

„Místní prostředí důvěrně znám. Vsetín je místo, kde jsem prožil báječnou část svého života, a mám to tady rád. Sleduji, jak se Vsetínu daří. Má ambice bojovat o nejvyšší pozice v Chance lize. Pokud by se dostal do extraligy, byla by to určitě bomba. V tento moment vnímám, že se Vsetín znovu potká v jedné soutěži se Zlínem, což bude mít pro fanoušky velký náboj. Když má rivalita podobu toho správného špičkování, může to sportu jedině pomoci,“ uzavřel Antonín Stavjaňa.

KAPKA resort roste od loňského léta v sousedství fotbalového hřiště ve Lhotě u Vsetína. Kromě ledové plochy nabídne wellness, saunu, fyzioterapie, masáže, kryokomoru nebo posilovnu a zároveň také hotel nebo restauraci. Plánovaný termín otevření je letos na podzim.

Vizitka Antonína Stavjani

• Narodil se 10. února 1963 v Gottwaldově (Zlíně)
  • S hokejem začal ve Zlíně, vypracoval se v jednoho z nejlepších českých obránců
  • V zahraničí hrál za finské Joensuu a švédský Jönköping (HV71)