Odrazí Vsetín jihlavský nápor?

Jan Salichov • 28.11.2004

V s e t í n - Vsetínské hokejisty v neděli čeká důležité utkání, které uzavře první polovinu základní části soutěže. V rámci 26. extraligového kola totiž cestují na Vysočinu, kde se utkají s posledním týmem tabulky, Jihlavou. Nováček soutěže po pátečním kole ztrácí na Vsetín už 12 bodů. Domácí se tak určitě pokusí zvítězit a vrátit bodový rozdíl na 9 bodů. Podaří se Vsetínu jejcich nápor odrazit a upevnit si tak své postavení v tabulce?

Aktuální postavení soupeřů v tabulce:

13. Vsetínská hokejová  25  7  1  0  1  16  62:79  24
14. HC Dukla Jihlava    25  3  0  3  0  19  39:94  12

Pouze pět minut potřebovali vsetínští hokejisté v úvodním střetnutí s Jihlavou k zajištění všech tří bodů. V rozmezí mezi 20. a 24. minutou vstřelili Dukle čtyři branky a dostali se do bezpečného vedení 4:0. To pak v průběhu utkání kontrolovali a dokráčeli k zaslouženému vítězství 5:2.

Nováček je poslední

Předsezónní prognózy se naplňují. Jihlavská Dukla, která si vybojovala nejvyšší soutěž v březnové baráži s Českými Budějovicemi, nastoupila do extraligy ne zcela připravená. Nepříliš zkušené mužstvo pod vedením mladé trenérské dvojice Petr Fiala - Petr Vlk brzy tabulkou propadlo až na poslední místo, kde ztrácí na předposlední Vsetín po 25 kolech dvanáct bodů. Pouhá tři vítězství a tři remízy na víc nestačí.

Dukla posiluje

Se svou pozicí nejsou na Vysočině rozhodně spokojení a proto postupně posilují. Dukla do svých řad získala nejprve na hostování Romana Kaděru a Pavla Vostřáka, v posledních dnech navíc do Jihlavy dorazil i pardubický veterán Ladislav Lubina. Na střídavý start týmu pomáhá i útočník z prvoligové Komety Brno David Appel.

Nové tváře = noví střelci

Zajimavostí jihlavských posil je bezesporu jejich produktivita v úvodních zápasech. Roman Kaděra si při utkání s Kladnem připsal dvě branky a jednu asistenci a svými třemi body dopomohl Jihlavě k vítězství 5:0. Ladislav Lubina svou premiéru v dresu Dukly ozdobil hned dvěma přesnými zásahy do karlovarské branky a svému novému týmu zajistil bod za konečnou remízu 2:2. V zatím posledním domácím střetnutí Jihlava přivítala Znojmo a jediným úspěšným střelcem Dukly byl David Appel. Svou brankou však těsnou porážku 1:2 neodvrátil. "Jde o to, aby se neprosazovali jen ti, kteří do týmu přijdou jako noví. Je potřeba, aby se hráči, kteří umějí góly dávat, trefili i v dalších zápasech," uvedl jihlavský kouč Petr Fiala.

Sestavy z minulého kola:

Jihlava: Suchan - Ficenc, Kuchyňa, Punčochář, Dobrovolný, Zajac, Malena - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, Padělek, Čachotský - Lubina, Mareš, Appel - Havel, Altrichter, Šmarda.

Jihlavě chybí dlouhodobě zranění Karel Mošovský a Roman Kaděra. Domácí navíc nejspíš nastoupí i bez dvojice obránců Petr Buzek - Dušan Devečka.

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Mikel, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Zadina, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Pavliš, Korotvička.