Organizátoři přesouvají D+D Real Winter Hockey Games na příští rok. Vstupenky zůstávají v platnosti

Redakce • 29.11.2021

D+D Real Winter Hockey Games se z termínu od 7. do 11. prosince 2021 ve Špindlerově Mlýně přesouvají. Hokejové hry se uskuteční v kalendářním roce 2022. Organizátoři tak reagovali na zhoršující se epidemickou situaci a aktuální opatření Vlády ČR. Extraligové zápasy a utkání Chance ligy, které se měly odehrát pod širým nebem, se budou konat na stadionech extraligových a prvoligových týmů.

Součástí programu D+D Real Winter Hockey Games byla dvě utkání Tipsport ELH a jeden zápas Chance ligy. Fanoušci se tak těšili na duely Rytířů Kladno s HC Dynamo Pardubice, Mountfield HK proti HC Sparta Praha i na prvoligové klání HC Stadion Vrchlabí proti VHK ROBE Vsetín. Předvést se měli také extraligoví junioři, výběr hráček českého národního týmu, hokejisté univerzitní ligy nebo para hokejová reprezentační mužstva České republiky a Slovenska. Popularitu ledního hokeje pak měly podpořit v exhibičních zápasech tuzemské a slovenské hokejové i fotbalové legendy.

Moc nás mrzí, že musíme celou akci již podruhé odkládat na nový termín. V místě konání je vše připraveno, ledová plocha a tribuny měly tento týden přivítat první hokejisty. Musíme ale respektovat současnou epidemiologickou situaci v České republice, a proto jsme se rozhodli hokejové hry znovu přesunout na rok 2022,“ řekla Andrea Bársony z pořádající agentury Eniva. „Všem hokejovým fanouškům, kteří si zakoupili lístky, se tímto moc omlouváme. Zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti na nový termín, který brzy zveřejníme,“ dodala Andrea Bársony.

Spoluorganizátorem a tváří hokejových her je Jaromír Jágr, který se měl představit v utkání legend i v extraligovém utkání kladenských Rytířů s pardubickým Dynamem. „Je to pro nás smutná událost a složité rozhodování. Máme za sebou více než rok příprav této skvělé akce, kterou musíme znovu odložit. Jedná se však v prvé řadě o zážitek pro diváky, jehož realizace bez plných tribun postrádá smysl. Věříme, že přeložení termínu na příští rok je vzhledem k aktuální situaci v Čechách správným rozhodnutím a fanoušci nás v něm podpoří. Pro nás jako organizátora akce je důležité, aby si každý divák užil tento hokejový svátek přímo v místě konání D+D Real Winter Hockey Games bez omezení a restrikcí,“ prohlásil Jaromír Jágr.

Člen týmu legend Českého hokeje Jan Hlaváč verdikt pořadatelů podpořil. „Rozumím organizátorům v jejich rozhodnutí. Momentální situace vývoje epidemie není pro pořádání hromadné akce vůbec příznivá. Mělo se jednat o hokejový svátek oslav hokeje u nás, což bez diváků na tribunách nemá význam.

D+D Real Winter Hockey Games měly být mimořádnou událostí, kdy se na jednom místě a v jedinečném prostředí mohlo sejít až 7500 fanoušků hokeje. Stávající vládní opatření ovšem limitují počet účastníků sportovních akcí na 1000 osob. Při neutěšeném vývoji počtu nakažených nemocí COVID-19, stavu českých nemocnic a opatřeních aktuálně platících v některých okolních zemích lze přitom predikovat další zpřísňování vládních opatření včetně hrozby tzv. lockdownu. Pokud by navíc akce měla proběhnout s omezeným počtem diváků, není dnes zcela zřejmé, jakým způsobem by pořadatelé měli vybírat „šťastlivce“, kteří se D+D Winter Hockey Games mohou zúčastnit. Je ovšem nepochybné, že takový výběr, i kdyby byl proveden naprosto objektivním způsobem, bude mít na celou akci negativní dopad.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava