Pantery srazila druhá třetina, Vsetín v poháru opět úspěšný

Michal Kubáň • 09.08.2002

V s e t í n - V dalším utkání pohárového Tipsport Cupu zamířil na vsetínský led Havířov. O výsledku pohledného zápasu rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 3:0 a navázali tak na úspěšné vystoupení s vicemistrem z Vítkovic. Velmi dobrý výkon podal v brance domácích junior Plšek, na soupisce se objevili i junioři Horák a Kučný. Další pohárové střetnutí čeká vsetínské hokejisty v úterý v Třinci.

Domácí začali ve svižném tempu, důkazem toho byla akce vsetínského Spitzera s Vakem. Prvně jmenovaný nahazoval kotouč před branku, druhý střelu lehce tečoval nad břevno havířovské branky. O deset minut později se skóre již měnilo, ovšem na druhé straně. Boháč našel před brankou Foltu, který využil zmatku před vsetínskou brankou a v pohodě skóroval. Domácí tým ale příliš dlouho neotálel s odpovědí, Stantienova dělovka pod Maříkovou lapačkou srovnala ves 14.minutě stav utkání I přes další šance na obou stranách odcházeli hráči do šaten za nerozhodného stavu.

Druhou třetinu rozhodla neúspěšná přesilovka hostů v sedmé minutě. Havířovští sice uzavřeli domácí tým do těsného zámku, ale i přes několik tutových šancí nedokázali překonat vsetínského brankáře Plška.. To vše se jim záhy vymstilo, po nezužitkovaném nájezdu hned čtveřice hostujících hráčů poslal Vsetín do vedení nečekanou střelou od modré Kucharczyk. Vsetín poté přebral iniciativu. Centr Vak a blafákem mezi Maříkovy betony zvýšil na 3:1 a o minutu později pak Stantien poslal Kotáskovi lahůdkovou příhru do jízdy a bylo to rázem o tři branky.

Ve třetí třetině si už domácí tým i přes množství osobních soubojů pohlídal výsledek Za povšimnutí stála akce Kucharczyka – proháčkoval se obranou a i přes tvrdá ramena havířovských beků a trefil backhandem horní tyčku Maříkovy branky.

HC Vsetín - HC Havířov Panthers 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky: 14. Stantien (Kučný), 30. Kucharczyk, 38. Vak (Demel), 39. Kotásek (Stantien) - 10. Folta (Boháč). Vyloučení: 5:3, Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 1267. Střely na branku:21:33.

HC Vsetín: Plšek - Luža, Kučný, Polák, Horák, Spitzer, Kuboš, Vašut, - Kotásek, Stantien, Demel, - Kucharczyk, Vampola, Ambruz, - Dubec, Vak, Streit - Valko, Sochor

HC Havířov: Mařík - Pavlas, Holý, Šafařík, Štefanka, Ďurčo, Harant - Bednařík, Hrbek, Procházka - M. Čech, Boháč, Folta - Potočný, Pilavka, Křesťan