Vstupenky online
  80. narozeniny

Plzeň se nás bála, tvrdí Jindra. Teď chce tým ukázat, že do extraligy právem patřil

Helena Hegeďová, Josef Kutěj • 23.03.2019

Třetí čtvrtfinále začal vsetínský celek na výbornou. „Pak jsme přestali hrát, vymýšlet, hrát náš obranný hokej,“ pojmenoval problém Lukáš Jindra, jeden z hráčů ročníku 1999. Vsetín byl podle něj lepším celkem, ale útočník poodhalil také, jak to vlastně bylo v Plzni. „My jsme to měli v Plzni podobně, takže se to štěstí možná vrátilo k nim,“ říká. Teď se musí Valaši soustředit na příští zápas, ve kterém musí pro pokračování v sérii zvítězit.

Lukáši, z Plzně jste přivezli stav 1:1 na zápasy, i když to mohlo být i 2:0 ve váš prospěch. Jak tedy hodnotíte dnešní utkání?
Začali jsme dobře, když to bylo 2:0 na začátku druhé třetiny. Pak jsme přestali hrát, vymýšlet, hrát náš obranný hokej. Tenhle zápas jsme si prohráli sami.

Dá se říci, že jste minimálně padesát minut byli lepším týmem a Plzeň dávala góly z ničeho. Čím to bylo?
Těžko říct, ale souhlasím s tím, že jsme byli padesát minut lepší. Dostali jsme tam nešťastný gól, ale myslím si, že my jsme to měli v Plzni podobně, takže se to štěstí možná vrátilo k nim.

Vy sám jste dával druhý gól, jak byste jej popsal?
Výborně jsem dostal puk a jeli jsme dva na jednoho s Danielem Klímkem. Hráč si lehl do přihrávky, takže jsem si řekl, že musím vystřelit. Mám teď totiž docela štěstí a padá mi to tam.

Brankář Plzně také působil poněkud nervózně a kotouče mu hodně vypadávaly, bylo to pro vás o to snadnější?
Já si myslím, že by to bylo jednodušší, kdybychom víc stříleli a drželi se víc na puku. Zbytečně odhazujeme puky, ale my se teď hlavně musíme připravit na další zápas. Tenhle musíme hodit za hlavu.

Je ale pravda, že jste měli tlak, stříleli jste v přesilovce, ale pak přišla početní výhoda, která se vám trochu nepovedla…
Hned po buly nám tam proskočil hráč. Tedy dalo by se říci, že tam proskočil mně. Poslal buly na mantinel, od mantinelu se to vyhodilo. Našeho beka to trefilo do ramene a skončilo to za ním. Byla to nešťastná náhoda. Už to bylo a jejich hráč jel sám na bránu.

A ten druhý gól?
Ten jsem radši ani neviděl (směje se).

Vám naopak před přesilovkou 5 na 3 nebyl gól uznán…
Já si myslím, že Plzeňští se nezachovali fair play. Nevím kdo, ale někdo tam naschvál vysadil bránu. V tomto případě by podle mě měl být gól normálně uznán, ale pan rozhodčí to asi neviděl. To mu nemůžeme mít za zlé.

V přesilovce 5 na 3 jste následně dali jen jeden gól. Co udělat, aby byly přesilové hry více využívané?
Těžko říct. Možná víc střílet nebo zkusit něco jiného. Myslím si, že už mají i přečtené, co hrajeme.

Plzeň působila nervózně a lepší byla až ke konci zápasu. Myslíte, že to byla její strategie?
Já myslím, že ne. Podle mě u nich poznali, že jsme bojovníci a hokej umíme hrát stejně jako oni, i když je to velkoklub. Dá se říct, že teď už se nás i trochu báli a když dostali na 2:0, tak byli zaskočení. Jenže pak jim to tam se štěstím napadalo.

Zmínil jste, že Plzeň je velkoklub. Vsetín je oproti Plzni menší, co říkáte na porovnání těchto dvou celků?
Jako měli by být lepší. Větší město, více lidí, více peněz. Ale jde vidět, že hokejisté jsou dobří všude.

Co vám řekl trenér po zápase?
To, co už jsem řekl i já. Říkal, že jsme si to vlastně prohráli sami. Mít nad Plzní vedení 2:0, nechat si ho vzít a pak znovu vedení neudržet… je to prostě tak.

S čím jít do příštího utkání?
Když budeme hrát stejně a nebudeme dělat blbosti, kdybychom se náhodou dostali do vedení, nebudeme si myslet, že jsme nějací extra hokejisti, nebudeme propadat a budeme hrát pořád náš obranný hokej, tak je porazíme a sérii ještě otočíme.

Co máte v plánu po zápase?
Regeneraci. Saunu, studenou vodu. Musíme se připravit na další zápas

Na zápas přišla spoustu lidí, vypadalo to tak i v Plzni?
Ne, to vůbec ne. Pokud řeknu, že v Plzni byla stovka, tak to možná přeháním. Tady jsou výborní fanoušci a musíme jim za to poděkovat. Myslím si, že takovou atmosféru žádná jiná juniorka nemá.

Vsetínské áčko vypadlo včera vypadlo. Pár zápasu jste za něj odehrál, sledoval jste zápasy?
Ano, koukal jsem na každý zápas, který se hrál doma. Je to škoda, věřil jsem, že postoupí ještě dál.

Je to teď pro vás popud k tomu, dostat se co nejdál?
Myslím si, že jo. Hlavně, když Vsetín vyřadili z extraligy. Teď je důležité jim ukázat, že jsme do té extraligy právem patřili.