Překvapí vsetínští hokejisté 40 procent fanoušků?

Václav Trávníček • 29.01.2010

Šedesát procent. Přesně tolik fanoušků podle ankety na www.hc-vsetin.cz (stav k 29.1.) věří, že hokejisté Vsetína uhrají po dvou zápasech na venkovních stadionech plný počet bodů. Vsetínští už polovinu mise splnili, když ve čtvrtek vyhráli v Novém Jičíně 3:1. Nyní stojí před Juríkovou družinou druhá polovina úkolu: bodovat naplno v sobotu na ledě Frýdku–Místku. Podaří se Valachům překvapit zbylých čtyřicet procent fanoušků, kteří v plný bodový zisk nevěří?

Vsetín bojuje o účast v play off a tudíž potřebuje každý bod. V duelu proti jednoznačně poslednímu Frýdku–Místku je však favoritem a nebodovat by bylo trestuhodné. Valachy navíc mohou psychicky podpořit vítězství v posledních dvou kolech. Vsetínští nejprve doma porazili Opavu 2:0 a v první části miniturné po venkovních stadionech zvítězili 3:1 na ledě nevyzpytatelného Nového Jičína. Naopak Frýdečtí, chtějí-li pomýšlet na body, se budou muset oklepat z výprasku 1:10 od vedoucího Přerova.

Otazník zatím visí nad brankářskou jedničkou Vsetína. V posledních třech duelech dostal oproti Lukáši Plškovi přednost junior Petr Hromada a tento tah se zatím trenérům vyplácí – šestinásobný mistr s Hromadou v brance poslední dva duely vyhrál. Zda tomu bude stejně i ve Frýdku – Místku, se dozvíme v sobotu od 17:00.

Předchozí vzájemné zápasy: 2:1 pro Vsetín

23.kolo, 12.12.2009
Valašský hokejový klub - HC Frýdek-Místek 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Vaněk (Matějka, Knebl), 19. Tesařík (Sakrajda, Klabačka), 34. Štraub (Mikeš, Hrňa), 41. Vaněk (Hrňa, Šimek) - 23. Maruna (Merta).

Řekli po zápase: „Situace nás donutila k tomu, abychom Daniela Tesaříka postavili mezi beky. Musím říct, že se toho Dan ujal dobře, dokonce vstřelil branku. Museli jsme neustále improvizovat a v poslední třetině se nám sestava rozbila úplně, když jsme měli hráče povylučované. Díky tomu jsme se třeba v přesilovce pořádně ani nedostali do pásma.“ Juraj Jurík

12.kolo, 1.11.2009
HC Frýdek-Místek - Valašský hokejový klub 1:9 (1:2, 0:5, 0:2)
Branky: 10. Krutil (Martiník) - 3. Štraub (Ondráček), 6. Sakrajda (Tomis, Ševčík), 24. Mokrejš (Horák), 29. Mokrejš (Štraub), 34. Ondráček (Štraub, Mokrejš), 35. Mikeš (Ondráček, Vaněk), 35. Ondráček (Mokrejš, Štraub), 41. Ašer, 56. Tomis (Ašer).

Řekli po zápase: „Sestava se od minulého zápasu neměnila, jak jsme dohrávali v Orlové, tak jsme začali i v neděli. Prosadily se všechny formace i ta čtvrtá, kdy vlastně Jakub Ašer dával branku. Už by bylo lepší, kdyby se to ustálilo, abychom si na sebe zvykli při tréninku. Sestava se teď dost měnila, například na přesilovky jsme se domlouvali těsně předtím, než jsme šli na led.“ Lukáš Matula

1.kolo, 12.9.2009
Valašský hokejový klub - HC Frýdek-Místek 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 15. Matula (Matějka, Mokrejš), 22. Šimek (Ašer) - 12. Sluštík (Kudláček), 46. Sluštík (Martiník), 50. Sztefek (Suchý).

Řekli po zápase: „Byla to nepříjemná porážka na začátek sezóny, ale co se dá dělat. Hráli jsme špatně celý zápas, i když jsme ze začátku vedli. Nevypracovali jsme si ale šance, ani jsme neměli tlak. Proti nováčkovi a vůbec proti soupeři s kádrem jako Frýdek-Místek bychom jej měli mít.“ Jakub Ašer

Sestavy v minulém kole:

Frýdek–Místek: Šrámek (20.Vašíček), Vajda, Kudláček, Babic, Slavík, Maruna, Ledvoň, Krutil, Kimla, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník, Gebauer, Slovák, Kopáč, Merta, Křesťan, Štochl.

Vsetín: Hromada - Rajnoha, Horák, Kapr, Zavrtálek, Matula, Vodák - Sakrajda, Štraub, Tesařík - Mokrejš, Vaněk, Hrňa - Ševčík, Mičulka, Klabačka.