Příprava je vždy o něco jiná, snažíme se ji posunout, říká Tomáš Frolo. Kde budou hrát hokejisté fotbal?

Redakce • 28.05.2022

Letní příprava hokejistů VHK ROBE Vsetín na novou sezonu je v plném proudu. V prvním bloku čeká Valachy ještě týden, následně krátké volno, a pak pojedou v kuse až to letních prázdnin. „Začali jsme rozsáhlejší přípravou s větším objemem. Nyní objem snižujeme a přidáváme na intenzitě. V úterý a ve čtvrtek trénujeme dvoufázově, zejména mladší hráči. Vždy je co zlepšovat,“ hlásí kondiční trenér Tomáš Frolo, jenž do přípravy naordinoval i fotbalová utkání.

Jaké dojmy ve vás převládají z dosavadního průběhu přípravy?
Zatím jsem spokojený. Kluci pracují dobře, nikdo se nám nezranil. Tedy kromě Adama Hořanského, který spadl v osobním volnu na kole a vykloubil si rameno. Asi mu na kolo přidáme náhradní kolečka. Trénujeme třetím týdnem, čeká nás ještě jeden, a pak následuje krátké volno, aby si kluci odpočali. Následně pojedeme zase čtyři týdny v kuse až do začátku července.

Co máte v rámci přípravy na programu?
Začali jsme rozsáhlejší přípravou s větším objemem. Nyní objem snižujeme a přidáváme na intenzitě. V úterý a ve čtvrtek trénujeme dvoufázově, zejména mladší hráči. Vždy je co zlepšovat. Buď se učíme přemisťovat v rámci vzpěračských cviků, soustředíme se na vršek těla nebo děláme kompenzační cvičení a rehabilitaci. Ve středu míříme na bazén, aby si kluci zaplavali a srovnali nerovnováhy, a zároveň chodíme k trenérovi Martinu Honovi na bojové sporty. V sobotu jsou pak individuální tréninky, které si kluci dělají sami. Dali jsme jim konkrétní doporučení.

Zařadili jste do letošní přípravu nějakou novinku oproti loňsku?
Příprava je vždycky o něco jiná. Snažíme se ji posouvat. Neděláme doslova to samé co loni. Trenéři si do toho vždy dávali něco svého, letos je tam více mých věcí. Je to o diskusi, vždycky se nějak domluvíme. Na stadionu využíváme posilovnu nebo schody, ale také sousední tělocvičnu. Chodíme rovněž ven, například běháme na tartanu v Luhu. Domluvené máme i fotbalové hřiště ve Lhotě.

Trénují všichni hráči společně?
Fin Riku Sihvonen, který podepsal smlouvu v průběhu května, se připravuje doma. Jsme v kontaktu, k týmu se připojí v létě. S minulým vedením si domluvil domácí přípravu Honza Berger. Vít Jonák nyní podstupuje procedury ke zlepšení stavu kolena, takže je momentálně také doma. Jinak celý tým trénuje pohromadě.

Plánujete letos sehrát fotbalová utkání v okolních obcích?
Chtěli bychom v rámci druhé fáze sehrát několik fotbalových utkání, aby kluci měli trochu změnu. U fotbalu si taky máknou hodně. Určitě je lepší, když u toho mají míč, než abychom je honili někde po lesích. Obvoláváme jednotlivé kluby, jiné se ozývají samy. Samozřejmě nyní fotbalisté hrají své soutěže. První utkání nás čeká ve středu 1. června v Leskovci.

Doposud potvrzená fotbalová utkání:

• 1. června: Leskovec - VHK ROBE Vsetín (17:30)
  • 23. června: Francova Lhota - VHK ROBE Vsetín (17:30)