Přípravné zápasy jsou v polovině, Vsetín čeká odveta s Uherským Hradištěm

Václav Trávníček • 23.08.2011

Do druhé poloviny se po úterním utkání Vsetína s Uherským Hradištěm přehoupnou přípravné zápasy VHK. Valaši mají za sebou čtyři přátelská klání, z nichž dvě vyhráli a dvě ztratili, z toho jedno až na samostatné nájezdy. Duel proti klubu ze Slovácka bude odvetou za první střetnutí, ve kterém Vsetínští padli 4:8. Úterní zápas začne v 18:00 na Lapači a připravujeme z něj online reportáž.

Předchozí vzájemný střet obou soupeřů sice pomohl trenérům obou celků v hledání optimální sestavy pro blížící se sezónu, ale výsledkově se zelenožlutým nepovedl. Ačkoliv vsítili čtyři branky, dvakrát tolik jich inkasovali. „Proti Uherskému Hradišti to nebylo ono,“ přiznal obránce Jozef Šimek. „V první třetině nám tam nespadla žádná šance, naopak soupeři tam ve druhé části napadalo úplně všechno. Nicméně jde o přípravu a ta není o výsledku. Navíc naše hra výsledku neodpovídá,“ dodal.

Přípravné zápasy Vsetína:

9.8. Vsetín – Přerov 5:4
12. 8. Prostějov – Vsetín 4:3sn
16. 8. Uherské Hradiště - Vsetín 8:4
19. 8. Vsetín – Prostějov 4:3
23. 8. Vsetín - Uherské Hradiště
26. 8. Valmez – Vsetín
30. 8. Přerov – Vsetín
2.9. Vsetín – Valmez

Do odvety, která se uskuteční v úterý odpoledne na Lapači, by měl opět zasáhnout Michal Hrčka. Pětadvacetiletý slovenský obránce, jenž strávil většinu své kariéru v domovském Zvolenu, je novou vsetínskou akvizicí. Tedy – pokud přesvědčí kouče Hlobila. Hrčka poprvé oblékl zelenožlutý dres v pátek, kdy Vsetínu pomohl zdolat celek Prostějova 4:3.

Úterní soupeř Valachů má za sebou o jeden přípravný zápas méně než Vsetín. Svěřenci Petra Sakrajdy staršího se střetli s Valašským Meziříčím (2:4), Vsetínem (8:4) a naposledy s Břeclaví (5:4). Po úterní odvetě s VHK je do konce přípravy čekají ještě přípravná utkání s Prostějovem (26.8.) a opět s Břeclaví (30.8.).

V řadách hokejistů ze Slovácka nalezne vsetínský fanoušek mnohá jména, která ve vzdálenější či nedávné minulosti vyznávala zelenožluté barvy. Na Valašsku působili obránci Šafařík, Vodák a Matula a útočníci Sakrajda, Knebl, Mikeš, Rapant a Červenka. Do letní přípravy s klubem nastoupil i brankář Hynek Kudela, juniorský mistr republiky se Vsetínem z roku 2007. Na straně Valachů se zase zkušeností s působením v soupeřově táboře může pochlubit obránce David Doležálek.

Úvodní buly úterní utkání bude na Lapači vhozeno v 18:00 a pokud se na zápas nemůžete dostavit osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím online přenosu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) - Žabčík, Spitzer, Hrčka, Mečiar, Šimek, Farda, Hoďa, Doležálek - Zúbek, O. Hruška, Vítek - Korčák, Vaněk, Kubo - Brandis, Brynecký, Jánský – Holík, Dědek, Tesařík.

Uherské Hradiště: Kudela (Oharek) - Šťastný, Šafařík, Sakrajda, Knebl, Mikeš, Sladký, Krystýnek, Rapant, Antonovič, Červenka, Vodák, Matula, Karpíšek, Křemecek, Kadlčík, Němec, Kundera, Měšťánek.