Vstupenky online

Pro tým je tohle lepší, než kdybychom Třebíč přejeli, tvrdí Radim Kucharczyk

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 18.12.2018

Valaši se na ledě ani pořádně nerozkoukali a Třebíč už slavila třetí branku. „Z pěti střel, které měli, tak nám tam spadly tři branky,“ komentoval po zápase tuto skutečnost útočník Radim Kucharczyk. Tým se ale nevzdal a nepříznivý vývoj skóre ve třetí třetině otočil. „Věděli jsme, že i takové skóre se dá otočit. Hodně důležitý byl gól na 1:3 a pak už se to vezlo. Když jsme pak ty tři góly stáhli, tak šlo vidět, že se všem ulevilo,“ říká a dodává, že pro tým je takovéto vítězství daleko cennější než třeba výhra 8:2.

Radime, jak hodnotíte zápas?
Byl to zápas blbec. Z pěti střel, které měli, tak nám tam spadly tři branky. My jsme ale věděli, že i takové skóre se dá otočit. Hodně důležitý byl gól na 1:3 a pak už se to vezlo. Věřili jsme tomu stále víc a víc.

Nespadlo vám po třetí inkasované brance sebevědomí?
Jak říkám, z nějakých tří nebo pěti střel jim tam spadlo všechno. Věděli jsme, že jakmile ten první gól dáme, tak se s tím dá něco dělat. Ideální to ale samozřejmě nebylo. My jsme ho ale dali a nakoplo nás to.

Relativně hodně vám pomohly přesilovky. Vnímali jste to tak?
Nejdříve v první a druhé třetině ani moc ne, ale pak jsme to díky nim otočili, takže to byl určitě důležitý faktor.

Naposledy se Vsetínu podařilo takhle otočit zápas snad před 12 lety proti Třinci. Vnímali jste nějak ten rozdíl ve vývoji utkání?
Tak pro tým je to lepší než vyhrát 8:2. Nám to dá víc, než kdybychom tady někoho přejeli. Pro nás jako tým je lepší, když víme, že i takovéto skóre se dá otočit.

Třebíči na gól stačily v průměru 4 střely, vám 10. Čím to je, že se tak nadřete?
Rád bych vám to řekl, ale taky nevím.

Vy jste byl na ledě hodně vidět, jak jste se cítil v zápase?
Výborně. Když jsme pak ty tři góly stáhli, tak šlo vidět, že se všem ulevilo, a i mně šly nohy líp a líp. Jak říkám, tam nás strhl gól na 1:3 a pak už jsme věděli, že to dáme. Buď za bod, nebo nakonec z toho byly tři , takže za mě dobré.

Vám očividně vyhovují tady ta rychlá střídání, kdy jste skoro pořád na ledě…
Tak táhne mi na 50, takže když se nezahřeju, tak jde výkon dolů. Každý, kdo má věk, tak je pro něj samozřejmě lepší, když je na ledě víc. Nechci říct ob střídání, ale častěji. Je to pro mě tedy lepší, ale zase je nás tady dost a protočilo se to. 

Po druhém inkasovaném gólu se odvolal brankář Gába. Byl pro to pro vás impuls nebo jste to tak brzo v utkání ještě neřešili?
Vždycky je to událost, která něco vyvolá. Víme, že tam někdo stojí, ale o Gábičovi (Davidu Gábovi) to nebylo. Byly tam dvě rychlé teče a nemohl stihnout s tím něco udělat. Byl to pešek. Jano (Jan Šelepněv) tam pak šel a taky dostal úplně stejný gól. To už je ale pryč.

Na druhé straně stál v bráně Pavel Jekel, kterému se loni moc nedařilo, když hrál za Vsetín. Na začátku tohoto zápasu vás ale celkem trápil…
Tak samozřejmě cítil, že nám to úplně nelepilo. Nechci říct, že potom už toho na něj bylo moc, ale těch střel jsme měli opravdu hodně. Později už ten tlak na něj byl opravdu šílený a nechci říct, že ty góly přímo pouštěl, ale ono to v ty góly potom vyústilo. On za to taky tak úplně nemohl.

Co vám říkal trenér v šatně?
Říkal, že je to super, ale stojí ho to hodně nervů. Teď jsem chtěl říct, že je to stojí hodně vlasů, ale to už asi taky ne (směje se). Ne, dělám si srandu. Samozřejmě nám věřili a viděli v nás, že to chceme otočit. Určitě po nás ve třetině nešli, že hrajeme špatně nebo něco podobného. Řekli nám, že to byl pešek zápas, ale je super, že jste to otočili.

Teď vás čekají důležité zápasy…
Myslím, že důležité zápasy jsou to vždycky… po tady těch vánočních budeme mít aspoň větší chuť na kapra (směje se). Ne, tak tady ty zápasy jsou důležité v tom, že týmy okolo nás mají ztrátu třeba šest nebo osm bodů, takže my se teď od chceme odrazit dál od nich. Ať máme třeba náskok dvanáct patnáct bodů a máme potom větší klid. Takže to jsou důležité zápasy.

×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
VHK ROBE Vsetín