REALIZAČNÍ TÝMY: Rostislav Vlach novým trenérem juniorů, Luboš Rob st. se posouvá do A-týmu

Patrik Kopáč • 09.06.2023

Hlásíme novinky v realizačních týmech VHK! Na pozici hlavního trenéra juniorského týmu VHK přichází hráčská i trenéřská legenda Rostislav Vlach. Vystřídá tak Luboše Roba st., který se natrvalo přesouvá k A-týmu, kde bude zastávat pozici prvního asistenta.

NÁVRAT ROSTISLAVA VLACHA NA VSETÍN

"Po angažmá ve Zlíně jsem měl určitou dobu pauzu. Zvažoval jsem různé možnosti, ale nakonec jsem se rozhodl pro pokračování v trenérské činnosti. Z nabídek, co jsem měl, jsem vyhodnotil, že jít na Vsetín bude pro mě ta nejlepší volba," uvedl šedesátiletý trenér Rostislav Vlach.

"Jsme moc rádi, že se nám do juniorky podařilo přivést tak zkušeného trenéra. Rosťu zde všichni znají, na Valašsku strávil v minulosti dlouhé roky a věříme, že bude naše spolupráce úspěšná," doplnil sportovní manažer VHK Radim Tesařík.

Rostislav Vlach se narodil v Přerově, nicméně do mužského hokeje pronikl ze Zlína, tehdejšího Gottwaldova. Během své bohaté hráčské kariéry působil kromě české i v československé, slovenské či finské extralize, ale i v reprezentaci. Tituly sbíral jak na běžícím pásu. Nejpovedenější časy prožil na Vsetíně, když zde jako kapitán odehrál sedm sezon, během kterých slavil postup do extraligy a tři tituly. V roce 2005 započal svou trenérskou kariéru rovněž na Valašsku, kde strávil dvě sezony jako asistent a později i hlavní trenér A-týmu. Poté se přesunul trénovat A-týmy Nitry a Zlína, několik sezon strávil i jako asistent trenéra u reprezentačních mládežnických výběrů (kompletní statistiky zde). Loni začal sezonu jako hlavní trenér konkurenčního A-týmu Zlína, kde byl ovšem během sezony nahrazen Miloše Říhou mladším. Nyní dostal laso z Valašska a postaví se na lavičku juniorky jakožto hlavní trenér.

LUBOŠ ROB POKRAČUJE V A-TÝMU

Luboš Rob st. na fotce na Zimním stadionu Na Lapači.

Luboš Rob st. je na Valašsku již známé jméno. Odchovanec Českobudějovického hokeje toho má za sebou jakožto aktivní hráč hodně. Odehrál 550 zápasů v extralize, z čehož bylo 76 utkání i za Vsetín v letech 2005 až 2007, kdy ve své druhé sezoně na Valašsku zastával i roli kapitána týmu. Své si odehrál i v československé extralize, v reprezentacích, či ve finské SM-liize (kompletní statistiky zde). Trenérskou kariéru započal ihned po konci hráčské kariéry v roce 2015. Před loňskou sezonou následoval svého syna na Valašsko a nastoupil do VHK jakožto hlavní trenér juniorů. Sezona se jim podařila, když ve čtvrtfinále play-off vyřadili silnou Slavii Praha a stopku jim vystavil až silný tým z Přerova. Pro play-off si Kondora, jak jej všichni přezdívají, vyžádali v A-týmu jako posilu do realizačního týmu. Nyní se k mužům VHK přesouvá natrvalo, jelikož bude zastávat pozici prvního asistenta trenéra Weintritta.

"Luboš Rob st. v loňském play-off rozšířil trenérský štáb A-týmu. Jelikož toto spojení zafungovalo, rozhodlo se ho vedení VHK přesunout k A-týmu natrvalo. Jsme rádi, že bude mít Jirka Weintritt k sobě tak zkušeného asistenta," uvedl Radim Tesařík, sportovní manažer VHK.

"S A-týmem jsem začal spolupracovat na konci loňské sezony během play-off. Potom jsme začali řešit, jak to bude vypadat v nové sezoně. Jura Weintritt jakožto hlavní trenér A-týmu mě oslovil, jestli bych chtěl být jeho prvním asistentem. I když u mládeže se mi líbilo a sezona se nám podařila, byl jsem touto nabídkou samozřejmě poctěn a rád jsem ji přijal, jelikož to vnímám jako ocenění práce, kterou odvádím. Chci přispět k naplnění cílů klubu i fanoušků, a udělám maximum proto, aby se nám v příští sezoně dařilo," hlásí dvaapadesátiletý Luboš Rob.