Sezóna bude obtížná, soupeři nás mají přečtené, říká Neliba

Aleš Koňařík • 25.07.2002

V s e t í n – Klub v průběhu letní přestávky zažil změny jak na vedoucích postech, tak ve složení mužstva. Jedna věc se však nezměnila – na led vyjel jako první trenér Jan Neliba, zatímco Zdislav Tabara stoicky přihlížel prvnímu rozbruslení z tribuny. Vše ale mohlo být jinak, Neliba byl v květnu jen kousek od lukrativního kontraktu s Omskem. Ruský klub však nakonec sáhl po Ivanu Hlinkovi a Jan Neliba tak ke spokojenosti fandů nadále pokračuje v práci pro Vsetín.

Očekáváte v mužstvu další změny?
„V Česku není výběr příliš široký, nevíme, zda bychom narazili na někoho pro nás zajímavého. Abychom o tom přemýšleli, muselo by jít o velkou posilu.“

Kolik hráčů se zapojilo do přípravy?
„Spolu s juniory je nás celkem 25. Konkurenci prvním třem pětkám budou představovat Spitzer, Frolo, Blažek a útočníci Dubec, Lang, Valko. Jsou to ambiciózní hráči, uvidíme, kdo z nich se dokáže prosadit.“

Jaký je stav Alexeje Jaškina?
„Po patnácti měsících vyjel poprvé na led a teprve začíná s větší zátěží. Záleží však na jeho pocitu a jeho rozhodnutí. Nechceme ho do ničeho nutit, kvůli hokeji si přeci nebude ničit zdraví. Mohlo by se stát, že se bude jednat o trvalé zranění. Uvidíme, všichni doufáme, že to dopadne dobře.“

Kdo bude novým kapitánem?
„Měl by se jím stát Roman Stantien. Ostatně, nevím kdo jiný by to měl být…“

Nakolik je situace uvnitř klubu stabilizována oproti loňskému roku?
„Před rokem jsme začínali ve velkém chaosu, letos je vše ve větší pohodě. Hráči jsou spokojenější, včera nám byl představen nový obchodní ředitel, pan Zbyněk Šiba a předseda představenstva, pan Dalibor Sedláček (místostarosta Vsetína pozn.aut.). Když si pomyslíte, že loni měl klub jediného funkcionáře v panu Šteflovi…“

Jaké si dáváte předsezónní cíle?
„Chtěli bychom hráli na stejných postech jako loni. Bude to však těžší úkol, soupeři už nás mají trochu přečtené. Nejdůležitější však bude, jak se dokážeme vyrovnat s odchodem Rostislava Vlacha. Kdyby k nám byla situace příznivá, rádi bychom se pokusili probojovat do play-off.