Stabilní místo nemá nikdo, říká po prvních trénincích na ledě Juraj Jurík

Redakce • 02.08.2019

Junioři jsou od konce sezony v nesnadné situaci. Klub bojuje všemi možnými prostředky, aby se rozhodnutí Výkonného výboru Českého hokeje zvrátilo a klub mohl hrát opět nejvyšší juniorskou soutěž. Zatím ale stále není jasno, jak vše dopadne. Junioři se tak již připravují na sezonu, ale nejistota soutěže kterou budou hrát jim zapříčinila odchod hráčů do jiných klubů. „Kdyby svaz zvrátil rozhodnutí, určitě by se nám někteří kluci vrátili,“ prozrazuje trenér Juraj Jurík.

Trenére, jak vypadají první dny na ledě?
Prvních čtrnáct dnů věnujeme hlavně kondici. První přípravný zápas nás čeká až 10. srpna na turnaji v Přerově. Od té doby už budeme na trénincích přecházet více do herních věcí a věnovat se herní praxi.

Kolik hráčů máte nyní k dispozici?
Trénujeme v počtu asi dvaceti hráčů. K dispozici máme až čtyři gólmany včetně Jakuba Málka. Je to pro nás velmi pozitivní, že Kuba se u nás rozhodl zůstat. Už vloni byl oporou týmu a věříme, že pomůže mužstvu i letos. Za vše hovoří i jeho nominace na Hlinka Gretzky Cup. Trenéři reprezentace si jej všimli a zaslouženě na turnaji je.

Jak moc velkou komplikací je fakt, že letos budete hrát až druhou nejvyšší juniorskou soutěž?
Určitě nám to nabouralo plány. Vloni jsme měli velký počet hráčů a mohli jsme si vybírat. Nyní ten počet hráčů je spíše menší a budeme muset nějaké kluky hledat. Stěžejní hráči z loňska už jsou ročníkově starší a odešli. Ti, co mužstvo táhli se zase trochu rozutekli a uvidíme, jestli se do startu soutěže někdo vrátí nebo ne.

Důvodem odchodu hráčů je fakt, že hrajete až druhou nejvyšší soutěž?
Ano. Pokud bychom hráli nejvyšší juniorskou soutěž, tak by ti kluci neměli důvod odcházet. Všichni chtějí hrát vyšší soutěž. Samozřejmě když odejde jeden nebo dva hráči, tak se s tím dá ještě vyrovnat, ale pět hráčů základní sestavy je už citelný zásah. Do konce srpna se s tím musíme vyrovnat. Uvidíme, jestli se někdo vrátí nebo ne. Zkusíme i někoho přivést. Je to složité, pořád si nejsme jisti, jakou soutěž budeme hrát.

Kteří hráči by se potencionálně mohli vrátit?
S jistotou můžeme říct, že se nevrátí Šimon Jenáček, který odešel do Třince a Tomáš Krupa, který je v Olomouci. Kdyby nás svaz vrátil do soutěže, tak by se určitě vrátil Ján Petriska, Marco Lukačka a mám zprávy že i Lukáš Adámek. Uvidíme.

První přípravné zápasy odehrajete na turnaji v Přerově. Co od hráčů v těchto zápasech očekáváte?
Přípravu máme podobnou jako vloni. Držíme se stejného modelu. Hráči půjdou do turnaje z plné přípravy. Pro mě to budou první obrázky hráčů, kteří toho odehráli vloni méně nebo byli na hostování. Mladí hráči dostanou více prostoru. První den turnaje dostanou přednost na ledě právě tito hráči. V neděli, kdy hrajeme se Žďárem a Přerovem, tak bychom chtěli poskládat silnější sestavu i s klukama, kteří trénují s áčkem. Chceme mít po turnaji už nějakou představu, jak by tým v sezoně mohl fungovat.

Jsou v týmu hráči, kteří vloni nastupovali za dorost a letos už budou stabilně v juniorské kategorii?
Stabilní místo nemá nikdo. Určitě budeme chtít zapracovávat kluky, kteří se k týmu přidávali už vloni. V přípravě máme Borise Babeliaka, Štěpána Jureka, Standu Kunsta a Václava Kočího. Počítali jsme i s Honzou Půčkem, ale dal přednost Mladé Boleslavi. Samozřejmě mají otevřené dveře do juniorky i ostatní kluci z dorostu. Je to jen na nich.

Co se týče arbitráže v případu juniorského týmu. Máte nějaké aktuální zprávy?
Pořád se to natahuje. Já osobně v tuto chvíli opravdu nevím, jak se celá situace vyvine.

Hráči trénující s juniory:

• Brankáři: Jakub Málek, Tomáš Krňa, David Tkadlec, Tomáš Křenek.
  • Obránci: Martin Kožený, Patrik Zeman, Vojtěch Pernický, Stanislav Kunst, Marek Houser, Matěj Sviták, Michal Fojtášek, Václav Kočí, Michal Forman.
  • Útočníci: Tomáš Zemánek, Vojtěch Vrána, Štěpán Jurek, Matyáš Veselý, Tomáš Frimel, Tadeáš Pospíšil, Boris Babeliak, Kryštof Šánek, Jaromír Cypris, Viktor Novosad.
  • Junioři trénující s muži: Tom Ondračka (O), Daniel Klímek (Ú), Jan Vašenka (Ú).

Fotogalerie: