Starší dorost čeká v pátek na Lapači derby se Zlínem, v sobotu zajíždí Jenáčkovi hoši do Havířova

Michal Veselý • 16.09.2009

Start do sezóny se staršímu dorostu povedl na výbornou, první utkání na ledě Komety dokázali Jenáčkovi svěřenci vyhrát v prodloužení. V dalších třech kolech si ale mladé vsetínské naděje nepřipsaly ani bod. Možnost nápravy je ale zde, v pátek se dorostenci utkají ve valašském derby se Zlínem. „Těším se, je to pro nás motivace, lepší zápas na nahecování a na navýšení sebevědomí než derby proti "áčku" není," říká útočník Jiří Kozák. V sobotu pak zajíždějí dorostenci VHK do Havířova.

Pátek: Na domácím ledě derby se Zlínem

Ať se jedná o jakoukoliv kategorii tak, když se blíží zápas se Zlínem, je celý tým v plné pohotovosti. „Moc bych rád pozval diváky, protože už slovo derby naznačuje, že nepůjde o normální zápas, ale v takových to zápasech se ukazuje to vsetínské srdíčko a já pevně věřím, že ty "ševce" jak se jim říká, porazíme, “ prosí diváky o pomoc kapitán David Tyralík a druhým dechem hodnotí soupeře: „Je to derby, s těmi kluky se potkáváme od malička a už je tam prostě zažitá rivalita. Hrajeme doma a určitě jdeme do zápasu s tím, že ho vyhrajeme a proto uděláme vše. Derby je specifické i tím, že když ostatní zápasy hrajeme se 120% nasazením tak v derby to bude na 200%. Prostě věřím, že vyhrajeme a taky, že to bude soupeře hodně bolet a pocítí, že z Lapače se body nevozí a už vůbec ne zadarmo.” Speciální zápas čeká na Juríka, Pešata a Káňu, kteří na Lapač zamířili právě ze Zlína. Start třetího jmenovaného je ale nejistý kvůli naraženým zádům. Dalším hráčem, který do dvojutkání nezasáhne je René Kajaba, kterého skolila chřipka. Utkání má úvodní buly naplánované na 16:30, přijďte podpořit vsetínské dorostence v derby zápase.

Sobota: Cesta do Havířova, který má jen o bod víc

Havířov taky jistě čekal lepší vstup do sezóny, stejně jako vsetínští mladíci mají Slezané co napravovat. „Určitě půjde o hodně, už si nemůžeme dovolit moc prohrávat, po zkušenostech z minulé sezóny se to pak těžko honí,“ má jasno Jan Podešva. A jak vidí sobotního soupeře kapitán David Tyralík? „Je to kvalitní soupeř, i když jsme v přípravě nad nimi vyhráli, určitě to nebude nic lehkého. Soupeř hraje pro nás takový špatný styl hry, když my se snažíme hrát technicky, tak soupeř se nám to snaží znechutit, ubruslit nás, dohrávat nás za každou cenu. Ale věřím, že se nenecháme strhnout a i v sobotu dokážeme bodovat, určitě to teď hodně potřebujeme, když nám uteklo poslední dvojkolo.”