Takovou pauzu jsem snad nikdy neměl, přiznává navrátilec Vít Jonák. Co řekl o derby?

Redakce • 22.09.2022

Poslední utkání sehrál na jaře ve finále Chance ligy proti Jihlavě. A pak až tento týden ve čtvrtek, kdy dovedl svůj tým k vítězství nad pardubickou rezervou 3:1. Vsetínský kapitán Vít Jonák je po vleklém zranění zpět. Co mu pomohlo dostat se znovu do formy? „Vůle chtít udělat týmový úspěch. To je pro mne největší meta a motivace,“ má jasno jednatřicetiletý útočník, který proti Dynamu nastoupil ve formaci s Romanem Přikrylem a Riku Sihvonenem.

Jak jste se cítil po dlouhé pauze v ostrém zápase?
Neměl jsem od sebe velká očekávání. Chtěl jsem to hlavně klukům nekazit. Doufám, že se to povedlo. Osobně jsem se cítil asi lépe, než jsem čekal. Popravdě jsem takovou pauzu asi nikdy neměl, takže jsem nevěděl, co mě čeká. K tomu ve čtvrtek přijel velice kvalitní tým vesměs mladých hráčů, kteří hráli hodně bruslivý hokej a hodně do těla. Nebylo to nic lehkého. Ale věřím, že jsem to zvládl a do dalších zápasů se budu zlepšovat.

V útoku s Romanem Přikrylem a Riku Sihvonenem vám to sedlo, ve třetí části jste dokonce mohli definitivně rozhodnout…
Absolvovali jsme v tomto složení asi tři tréninky. Není to nic dlouhého, nějakou chvíli potrvá, než se úplně sehrajeme a budeme o sobě vědět naslepo. Co se týče té šance, měl jsem to možná vzít víc na sebe a vystřelit. Byl jsem v dobré pozici, asi jsem někoho ještě zbytečně hledal. Je to škoda, gól naší lajně tentokrát chyběl.

Prozradíte, s jakým zraněním jste laboroval?
Táhlo se to se mnou delší dobu. Celou loňskou sezonu jsem jezdil na opichy s kolenem. Následně jsem odehrál play-off s natrženou šlachou. Doktoři si mysleli, že se to klidem zahojí, ale po měsíci a půl se tak nestalo. Poslali mě na operaci šlachy, nebylo to nic lehkého a nějaký čas to ještě cítit bude.

Bylo náročné se do všeho znovu vracet?
Od půlky dubna, kdy nám skončila loňská sezona, jsem nemohl nic dělat. Musel jsem mít klid, aby se šlacha zahojila. To se nepovedlo, takže to byly dva ztracené měsíce. Dalších šest nebo sedm týdnů jsem také nemohl nic dělat. Po tak extrémně dlouhé době je fakt náročné se do toho dostat zpátky.

Co vám pomohlo k tomu, abyste se nachystal na novou sezonu?
Vůle chtít udělat týmový úspěch. To je pro mne největší meta a motivace. Vsetín si to zaslouží a mančaft máme postavený nadstandardně.

Tým se od loňské sezony okysličil o nová jména. Změnilo se pro vás coby kapitána něco v tomto směru?
Kluci si zvykli, že nějakou dobu v kabině nejsem, takže jim teď budu muset nastavit řád (smích). Ale vážně. Nemyslím si, že by se něco v tomto smyslu změnilo. Všechno funguje tak, jak má. Některé organizační věci řešíme společně s Ondrou Němcem. Jinak zatím není třeba v kabině křičet nebo něco podobného.

Říká se, že je důležité zachytit začátek sezony. V tomto směru musíme být spokojení, ne?
Vždycky je lepši do sezony vstoupit výhrami a vytvořit si v tabulce nějakou pozici hned ze začátku. Stejně se ale rozhoduje v play-off. Když ovšem tým nezachytí začátek, musí to celou sezonu dotahovat, a to není ideální. Ani to není něco, co by od nás na Vsetíně očekávali.

Je takový start dobrý i pro sebevědomí mužstva?
Rozhodně. Sebevědomí mužstva v takových případech roste. Hlavně ale nesmíme usnout na vavřínech, musíme šlapat dál. V zápasech se objevují dobré věci, ale stále je na čem pracovat. Máme tam okýnka, na která se musíme zaměřit, a zlepšit je do dalších utkání.

To nejbližší vás čeká už v sobotu, kdy zajíždíte do Zlína. Jak blížící se derby vnímáte v kabině?
Samozřejmě se moc těšíme. Derby tady řadu let chybělo, celé Valašsko se na to těší. Do zápasu nemůžeme jít přemotivovaní. Každý se musí soustředit na svůj výkon v každém střídání. A úplně nebláznit. Favorit jsou oni, určitě to bude kvalitní utkání.

Následující víkend, v sobotu 1. října, slavnostně otevře partnerský KAPKA resort. Co na tuto událost říkáte?
KAPKA resort je nádherný projekt a úžasná práce pana Kotrly. I my tam budeme mít domluvenou spolupráci týkající se regenerace. Moc si toho vážíme, protože to v první lize nebývá standardem. Celkově je to krásný resort, který bude mít určitě velké využití.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov