POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 410 (29.6.)

Těžký víkend mládeže: Junioři jedou do Havířova, starší dorost čeká lídr a derby

Radek Bařina • 15.11.2012

Dohromady šest utkání, z nichž polovinu uvidí Lapač, čeká o nadcházejícím hokejovém víkendu vsetínské mladíky. Vše odstartují už ve čtvrtek mladší dorostenci, kteří doma vyzvou Opavu. V pátek na ně navážou nejprve junioři, kteří již od 13:00 odehrají duel se stejným soupeřem a hned po nich se o body poperou starší dorostenci v duelu s třineckými Oceláři. Sobotu a neděli tentokrát stráví vsetínská mládež mimo domácí prostředí. Starší doroste jede do Zlína, mladší do Třince a juniory čeká boj proti druhému Havířovu.

Junioři: 1. místo, 32 bodů, skóre 53:34

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Nejstarší mládežnická kategorie VHK drží v současnosti šňůru tří výher v řadě. Dohromady prohrála Jenáčkova skvadra pouze dvakrát, v tabulce tak má na druhý Havířov již devítibodový náskok. Dalším z celků, který si bude chtít na lídra tabulky vyšlápnout, je Opava. Ta má za sebou mizerný start do soutěže, když první tři kola prohrála. Od té doby se ale výkonnost Slezanů rapidně zlepšila, což nejlépe dokumentuje skutečnost, že z posledních osmi zápasů prohrál Slezan jen jednou. Ač tedy Opavě patří až čtvrtá příčka, formou z posledních kol budí respekt a VHK rozhodně nečeká jednoznačný duel. Letos se oba týmy jednou utkaly. Bylo to koncem září na ledě Opavy a z vítězství 5:3 se radoval Vsetín. Dvě trefy do černého slavil ve zmíněném zápase Kývala. Připomeňme ještě, že souboj s Opavou startuje na Lapači v pátek od 13:00.

Ani v neděli nečeká juniory lehká práce. Právě naopak. Od 18:00 se totiž představí na ledě druhého celku tabulky, Havířova. Ten sice, na rozdíl od Opavy, neoplývá bůhvíjakou formou neb v posledních čtyřech kolech dvakrát prohrál. Přesto se jedná o jeden z nejkvalitnějších mančaftů v soutěži, který se navíc na Valachy bude chtít vytáhnout. Už jejich předchozí souboj na Lapači, přinesl dramatickou bitvu, v níž sice Vsetín dominoval herně, hosté ale povětšinu zápasu drželi náskok. V závěru ale neodolali, prohráli 2:3 a po zápase nesli porážku velmi těžce a hodnocení duelu se neslo v duchu, letos velmi populární, věty: „na Vsetíně se dnes nedalo vyhrát.“ Ne tedy nasnadě, že Havířov udělá vše proto, aby Vsetínu oplatil porážku i s úroky.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Kohn – Báchor, Valentík, Žák, Hradil, Lyzák, Vašíček, Koutský – Ondra, Daněk, Kývala – Baroš, Tobola, Zvonek – Koutník, Gromus, Horák.

Opava: Kober (Drnda) - Bendík, Soukal, Mareček, Trčka, Vaněk, Hájek, Ježek, Boubeníček, Harazim, Březina, Havlíček, Cios, Vrábel, Chvěja, Gulda, Svoboda, Juran, Štindl.

Havířov: Tomšů - Bureš, Dýrr, Flamík, Graca, Jaroch, Kostelník, Křibík, Lenomar, Matějek, Mihal, Mráz, Ovčaří, Matěj, Přívara, Putniorz, Řehulka, Smuž, Szewieczek.

Starší dorost: 6. místo, 18 bodů, skóre 56:72

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Zatímco junioři se vyhřívají na výsluní ligové tabulky, starší dorostenci, hrající o soutěž výše, rozhodně nemají na růžích ustláno. Ze šesté příčky se dívají na soupeře před sebou s devítibodovým odstupem, na příčku čtvrtou, znamenající jistotu play-off a souboje s celorepublikovou dorosteneckou elitou, pak ztrácejí ještě o bod více. Hned v pátek je navíc čeká domácí souboj s lídrem tabulky Třincem. Ten je letos naprosto suverénní a z osmnácti zápasů prohrál jen ve dvou případech (na Kometě a v minulém kole s Vítkovicemi). Valachy tak čeká přetěžký úkol. Na druhou stranu však v posledních domácích zápasech dokázali, že potrápit na svém ledě dokážou každého, šance na úspěch bezesporu existuje. S Oceláři navíc Vsetín neodehrál špatné zápasy. V obou sice prohrál, pokaždé ale srdnatě vzdoroval. Na Lapači padl VHK 2:6, v Třinci pak po dramatické bitvě 3:4. Dokáží napotřetí obrat favorita o body? To se ukáže v pátek od 16:30.

Pokud starší dorostence VHK může při pohledu na tabulku něco těšit, tak je to fakt, že až za nimi je jejich velký rival ze Zlína. Ten ztrácí na Vsetínské jediný bod a v sobotu bude hostitelem třetího krajského derby sezóny. K vidění tak bude přímá bitva o šesté místo. V předchozích duelech platilo rčení „můj dům, můj hrad.“ Ve druhém kole uspěli doma výsledkem 5:2 Berani, ve třináctém kole se pro změnu radoval Lapač po výhře 3:2. Měli by to být tedy Zlínští, kdo tentokrát bude slavit. Žlutomodrým se ale v poslední domě vůbec nedaří. Předcházející čtyři zápasy totiž prohráli, navíc s hrozivým skóre 1:17. Nestačili dokonce ani na beznadějně poslední Přerov, jemuž doma podlehli 1:5. Bitva o dorosteneckého vládce kraje je tak zcela otevřená, jisté je jen to, že oběma celkům by se bodový zisk náramně hodil. Připomeňme, že duel v PSG aréně startuje v sobotu v 16:00,

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Gottwald (10. Vlach) – Hajda (C), Žabčík, Svozílek, Hryciow, Hohl – Pancza, Račický, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.

Třinec: Svoboda - Bartoň, Cienciala, Stránský, Walaski, Zahradníček, Mičulka - Růžička, Kovařčík O., Christov, Pěnčík, Kofroň, Trčka, Motloch, Kasala, Lorek, Kovařčík M., Jašek, Heider.

Zlín: Haloda - Kobylík, Remeš, Stuchlík, Werbik, Tomek, Grygera, Procházka, Kužílek - Hlaváč, Pelánek, Schmied, Bumbál, Zaremba, Pavlůsek, Dalajka, Vyoral, Stránský, Hladiš, Peška.

Mladší dorost: 9. místo, 9 bodů, skóre 22:47

Aktuální pohled na tabulku ELIOD extraligy mladšího dorostu

Této kategorii vsetínské mládeže patří po jedenácti odehraných zápasech devátá příčka se ziskem devíti bodů. Před poslední Porubu jsou přitom Valaši jen zásluhou skóre, nutlo ale přiznat, že proti ostatním týmům mají zelenožlutí odehráno o 2-3 zápasy méně kvůli kvůli velké marodce. I tak je ale patrné, že svěřenci trenéra Kubo se letos musejí prát o každý bodík. Nejinak tomu bude ve čtvrtek, kdy od 15:00 přivítají na svém ledě Opavu. Té patří, s osmnácti body pátá příčka.

V neděli pak mladší dorost vyrazí do Třince, aby se utkal s tamním týmem. Ocelářům prozatím patří druhá příčka s dvaceti osmi body, do zápasu tedy půjdou jako jasný favorit. Zmiňme ještě vzájemné duely Vsetína s víkendovými soupeři. S Opavou se VHK utkal na jejím ledě a slavil zde cenné vítězství 5:2. Naopak Třinec vyzvali Valaši na Lapači… a na zápas by nejraději rychle zapomněli. Led totiž opouštěli s porážkou 1:10.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Bechný (21. Matoušek) – Gonos, Pisklák, Běhula, Vítek, Krůžela, Nadymáček, Vodák – Fryšara, Dobiáš, Weintritt, Matocha, Miko, Vojkůvka, Dubnický, Janošek, Kašpar, Kovář.

Opava: Huzlík - Cibulka, Dreljuš, Černý, Klement, Olšr, Štěpánek - Borunský, Fedor, Hendrych, Hlačík, Horký, Kosina, Langer, Nardelli, Rousek.

Třinec: Hlaváč - Adámek, Bartko, Imrich, Janiczek, Krása, Radzienciak, Roman - Jašek, Kaukič, Kofroň, Murín, Poruba, Roman, Tůma, Zogata, Škorpík, Švaňa.