To se mi snad nikdy nestalo, maximálně v přípravce, směje se Daniel Klímek

Anna Pavlína Sedláčková • 11.01.2019

Vsetínští junioři svého soupeře v zápase překvapili svým vítězstvím jak v základní době, tak v nájezdech. Dostávali se ale taky do úzkých při častém vyloučení, kdy se dvakrát dostali do oslabení 3 na 5. „Říkáme si před každým zápasem, před každou třetinou, že musíme hrát v pěti, ale bohužel náš plán nějak nevychází,“ vyjadřuje se k situaci čtyřgólový Daniel Klímek. Ten se v zápase se Slávií obzvláště předvedl, kdy za záda Němečka poslal všechny góly zápasu.

Slavia vás na začátku první třetiny přehrávala. Kde jste dělali chybu?
Do zápasu jsme nevstoupili dobře, ale naštěstí jsme dali první gól. To je pro nás důležité. Myslím, že jsme první třetinu nebyli herně lepší, ale vedli jsme.

Dostali jste se do vedení, přičemž Slavia byla v tomto okamžiku lepší. Jak jste to brali?
Tak to byl takový šťastný gól, takže nás to určitě nakoplo a kluky z Prahy trošku položilo.

Pomohly vám v první třetině přesilovky?
Pomohly nám herně, ale žádnou velikou šanci, abychom navýšili naše skóre, jsme si nevytvořili. Ale je to asi položilo, protože hráli v oslabení celou třetinu a my tam měli hodně přesilovek.

Na vaší straně se ale také vylučovalo. Proč?
Tak říkáme si před každým zápasem, před každou třetinou, že musíme hrát v pěti, ale bohužel náš plán nějak nevychází. Naštěstí jsme z toho nedostali góly. Ale zítra musíme hrát o dost disciplinovaněji.

Byli jste i v oslabení ve třech. Jak si myslíte, že bylo důležité tohle ubránit? Jak se hrálo ve třech?
Jak se říká, kdo to nedá přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát, a to se dneska potvrdilo. Je to těžké hrát ve třech. Museli jsme čekat na jejich chybu a neopouštět náš bránicí trojúhelník. A podařilo se nám to.

Vaše střely nebyly přesné. Oddechli jste si, když se Slavii taky nedařilo proměnit tutovky?
My máme s koncovkou celou dobu problém, naštěstí Slavie vypadá, že s tím má problém taky. Ale vyšli jsme z toho líp.

Bylo hodně brejků. Hrálo se s otevřenou obranou?
V této kategorii je to spíš útočný hokej, nehraje se moc na obranu a nějaké velké systémy, takže proto tam vznikají tyto mezery.

Z jednoho brejku bylo trestné střílení. Bylo jasné, že půjdete vy?
Tak už se to párkrát za sezónu stalo, naštěstí mi to tam párkrát spadlo. Jinak jsem byl rád, že mě trenéři vybrali a vyšlo to.

Myslíte, že stav 2:0 po druhé třetině, odpovídal hře?
Myslím si, že to mělo být vyrovnanější, remíza 1:1 nebo 2:2, ne 2:0 pro nás.

Častá byla také vaše přečíslení, přihrávky ale soupeř blokoval.Myslíte, že to byla jeho silná stránka?
Je to umění, prostrčit to, když jedeme dva na jednoho nebo tři na dva. Možná to dneska úplně nevycházelo, ale pak se nám to podařilo a dali jsme z toho gól.

Právě v těchto situacích jste měli největší šance na gól. Vy jste mohl střelit svůj třetí v zápase. Nemyslel jste si, že vám to nebylo přáno?
Tak teďka musím mít svačinku, když jsem to dal. Část ve mně to nechtěla dát (směje se), ale dal jsem to.

Nakonec jste skončil s bilancí 4+0, v zápase který skončil 4:0. Kdy naposled jste vstřelil všechny góly svého týmu?
To se možná nikdy nestalo. Maximálně v přípravce (směje se). Jem za to rád, mám k tomu úžasné spoluhráče. Třeba jeden gól z toho byl úplně do prázdné.

Navážete na svůj výkon i v zápase s Libercem?
Byl bych rád, kdyby tam něco padlo. Důležitá je výhra a body pro tým, takže budeme rádi za každý bod, protože Liberec je kvalitní soupeř.

Jak si věříte na Liberec?
S Libercem jsme ještě nehráli, nevíme, co od nich čekat. Myslím, že tam budou i kluci z Benátek. Ti nás nijak extra nepodcení. Navíc, když jsme dneska vyhráli 4:0. Bude to, doufejme, vyrovnaný zápas.