Trenéři by nevzali nikoho, kdo by nebyl týmu prospěšný, tvrdí před přípravnými zápasy Robin Ševčík

Michal Veselý • 01.08.2010

Závěr loňské sezóny musel kvůli zranění kolene vynechat, o to více se proto těší na tu nadcházející. Přestože se vsetínský útočník Robin Ševčík objevil v hledáčku nováčka soutěže z Uherského Hradiště, upřednostnil angažmá na Valašsku, kde se usadil loni v létě. „Vsetín byl pro mě na prvním místě,“ říká v rozhovoru dvaadvacetiletý forvard, který znovu oblékne zelenožlutý dres už v úterý v přátelském utkání proti slovenským Piešťanům.

Robine, tento týden jste začali trénovat na ledě v Brumově - Bylnici. Jak to zvládáš?
Trénuje se mi dobře, jen je škoda, že nemůžeme trénovat ve Vsetíně. V Brumově trénujeme jen obden a to dojíždění a převážení výstroje zabírá strašně moc času. Na druhou stranu můžeme být rádi, že můžeme aspoň někam na led a nebudeme začínat na ledě až v půlce srpna. Do prvního přáteláku máme jen tři tréninky, což si myslím, že je málo. Jinak je všechno v pořádku.

Jak se ti v Brumově líbí?
V Brumově se mi líbí, je super, že můžeme někde trénovat. Zimák je hezký, led slušný, kdyby to nezabíralo tolik času, jak už jsem řekl, tak bych s tím neměl žádný problém.

V mančaftu je několik nových tváří. Bude tým silnější?
Je tu hodně nových kluků. Zatím nemůžu soudit, já je moc neznám, neviděl jsem je hrát, snad kromě Michala Rapanta. Uvidíme až v zápase, ale myslím si, že trenéři by nebrali nikoho, kdo by nebyl týmu prospěšný. Jestli bude tým silnější, to se dá těžko odhadovat. Ani nevím, kdo z nových kluků tu zůstane. Tuhle otázku můžeme probrat, až se tým nějak ustálí a odehraje nějaké zápasy.

Jak se těšíš na přípravné zápasy?
Těším se na zápasy, jelikož jsem konec sezony nehrál kvůli problému s kolenem a na ta nejdůležitější utkání sem se jenom díval z tribuny.

V průběhu léta se objevila zpráva, že jsi domluvený na angažmá s Uherským Hradištěm. Jak situace vypadala?
Já jsem s Hradištěm domluvený nebyl. Volal mi pan Sakrajda (manažer Uherského Hradiště – pozn. red.) a říkal, že by o mě měli zájem. Já mu řekl, že Vsetín se mnou počítá na další sezonu, ale že kdyby náhodou něco neklaplo, tak že se mu ozvu. Pak jsem se bavil s panem Jaškinem, předběžně jsme se domluvili a věřím, že to dopadne dobře. Vsetín byl pro mě na prvním místě.

Jak budou vypadat vzájemné zápasy s Uherským Hradištěm?
Bude tam dost kluků, co byli loni ve Vsetíně. Z tohoto pohledu to bude určitě zajímavé utkání. Jinak to bude zápas jako každý jiný a budeme ho chtít vyhrát.