Tři hattricky za měsíc? Kdybych věděl, jak to dělám, tak jsem začal dávno, směje se Hilšer

Helena Hegeďová • 25.11.2019

Junioři prožili velice povedený víkend. Nejprve jako první tým v sezóně porazili Havířov a následně svou pozici v tabulce potvrdili výhrou nad Porubou. Adam Hilšer vstřelil v pátek vítěznou branku, v sobotu dal góly hned tři. „Ty góly byly docela šťastné,“ usmíval se devatenáctiletý útočník. A není divu, byl to pro něj už třetí hattrick během jednoho měsíce.

Adame, v pátek jste hráli v Havířově, jak byste zpětně zhodnotil výkon mužstva v tomto zápasu?
Proti Havířovu jsme odehráli nejlepší zápas. Sice to byl vyrovnaný hokej, ale byli jsme o chloupek lepší a jsme rádi, že jsme mohli být první, kdo Havířov porazil. Určitě jsou to cenné tři body.

Hrál Havířov jinak?
Nemyslím si, že by hráli jinak než obvykle, ale my jsme byli produktivnější.

Havířov prohrál také s Warriors, co říkáte na tento výsledek?
Dělali jsme si z toho s klukama srandu, ale nemyslím si, že by je páteční prohra nějak ovlivnila. Havířov měl dlouhou šňůru vítězství, my jsme je nalomili a teď opět prohráli. Nicméně už v příštím zápase můžou začít s novým vítězstvím, takový je hokej. Je to nevyzpytatelné.

AZet se v čele tabulky drží už dlouho, jaké jsou vaše ambice na umístění po základní části?
Aktuálně jsme druzí za Havířovem. Měli náskok jedenáct bodů a my jsme je teď o šest stáhli. Určitě bychom je chtěli dohonit. Jsme na druhém místě, první by bylo krásné, ale druhé je taky slušné.

Co jste očekávali od utkání s Porubou?
Očekávali jsme těžký zápas, jako vlastně pokaždé. Myslím si, že po pátku jsme k tomu přistoupili dobře a jde to vidět i na výsledku. Do zápasu jsme šli s tím, že si pohlídáme vstup, když se nám tam minule nepovedla první třetina. Pohlídali jsme si to, i když jsme dostali první gól. Výkon byl dobrý, což v Porubě náš výkon v první třetině dobrý nebyl, proto jsme taky prohrávali 0:4. V tomto zápase jsme k tomu ale přistoupili výborně a do druhé třetiny jsme šli s vedením 2:1. Jsme rádi, že bereme tři body.

Utkání jste odehrál s košíkem, místo klasického plexi. Co se stalo?
Důvod byl jednoduchý. V neděli jsem dostal hokejkou do obličeje a mám pod nosem pět stehů. Bylo mi doporučeno vzít si košík, ale budu rád, když ho budu moct sundat, protože už mi vadí.

Vy jste vstřelil hattrick, jak ty góly vypadaly?
Ty góly byly docela šťastné. Při prvním jsme ujeli s Vášou (Janem Vašenkou) dva na jednoho. Váša vystřelil a já jsem doklepával puk do prázdné branky. Druhý gól byl v přesilovce, když jsem dostal puk a nastřeloval jsem ho před branku, kde jsem viděl volného hráče, ale trefil jsem soupeřovu brusli a padlo to tam. Třetí gól jsem dostal krásně od Kelima (Daniela Klímka).

Je to už váš třetí hattrick během jednoho měsíce. Jak to, že se vám tak daří?
Že se mi tak daří? Vůbec nevím, čím to je. Kdybych věděl, jak to dělám, tak už jsem začal dávno a směřuju to tímto směrem od začátku sezóny. Jsem rád, že to tam padá a můžu nějak pomoct týmu.

Ke konci utkání byli hodně vidět mladší hráči, dostali v závěrečných minutách více prostoru?
Kluci z dorostu už s námi hrají nějakou dobu a trenér je střídá pořád stejně. Ke konci už nám stačilo udržet skóre a nemuseli jsme se do ničeho tlačit, takže tam bylo několik rychlých střídání. Kluci z dorostu s námi chodí i na tréninky. Já osobně o nich ale moc nevím, jelikož ještě trénuju s muži v Novém Jičíně, jsem tady většinou tak na dvou trénincích za týden. Kluci jsou ale super, po povahové stránce jsme si sedli. Nemám s nimi problém, což tady nemám s nikým. Tvoříme tým, což je hlavní.

Nedělá vám pak problém souhra, když se účastníte jen dvou tréninků týdně?
Souhra problém nedělá. Musím zaklepat na dřevo, že nám to s Kelimem a Michaelem Vavříkem docela klape, takže určitě nevidím extra problém v tom, že nechodím na všechny tréninky.