Třídílnou venkovní ságu zakončí Valaši utkáním na ledě Techniky Brno

Dominik Tobola • 21.01.2014

Z jihu Moravy na sever a zpět! Takhle by se dalo ve zkratce popsat miniturné vsetínských hokejistů mimo svůj stadion. Po dvou úspěšně složených zkouškách na ledě Břeclavi a Orlové se přesouvají zpět na jihomoravské pláně. V moravské metropoli sehrají poslední ze tří utkání na hostující půdě. Vidina devíti bodů a zopakování stejného husarského kousku jako na konci první čtvrtiny se třpytí před zraky zelenožlutého celku. Vyjde to?

Vsetín: Konec venkovní ságy orámuje utkání na Technice. Další vítězství?

Valaši se zatím se štací, která se dá výstižně pojmenovat "Z jihu Moravy na sever a zpět", vůbec nepárají. Ze dvou odehraných utkání posbírali plný počet bodů, nastříleli sedm branek, přičemž obdrželi pouhé tři. V prozatímním zúčtování to při aktuální formě Přerova znamená, že se na svého hanáckého soka Valaši dotáhli na rozdíl jediného bodu. Ten budou chtít odmazat jistojistě v utkání na ledě brněnského druholigového klubu - Techniky. "Mají hodně zkušených hráčů, jsou rychlí a nepříjemní. Uvidíme, jak si s nimi poradíme," dumá nad středečním kláním nejzkušenější útočník VHK Martin Ambruz.

Tomuto utkání předcházelo ovšem bití na půdě Orlové. Ač Vsetínští nebyli výrazněji lepší, ba spíše domácí Orli čítali větší počet gólových šancí, tak přesto zvítězili. "Vezeme tři body, což je důležité, i když naše hra nebyla úplně ideální, ale chyby bývají v každém zápase. Hlavní je to, co se počítá, tedy vítězství," shrnul věcně a výstižně po utkání Martin Ambruz. Nutno vyzdvihnout také výkon brankáře Petra Hromady, který si poradil v podstatě se všemi peripetiemi a domácí modro-bílé dresy nechal vstřelit branku až za stavu 4:0 pro svůj celek.

Co se týče produktivity z posledních utkání, musíme především blahořečit první formaci Valachů. Útočné trio Ambruz - Vaněk - Kajaba dala v posledních čtyřech zápasech osm branek z celkových dvanácti. "Každý zápas je jiný, tentokrát jsme vstřelili branky my, ale v dalším zápase to může být zase někdo jiný," okomentoval současnou formu útoku řízeného kapitánem Vaňkem Martin Ambruz, který nasbíral celkem 248 startů v české nejvyšší soutěži, z nichž 98 bylo tehdy za Vsetínskou hokejovou.

Hosté hrají prim. Toť pojmenování pro letošní střetnutí Valachů s brněnskými Techniky. Všechna tři dosavadní utkání skončila vítězstvím týmu, který byl u toho druhého hostem. Nejprve se radoval tým sov, jenž dobyl Lapač díky skvěle zvládnuté dovednostní soutěži. Valaši pak následně vyloupili Hokejovou halu dětí a mládeže poměrem 4:1. No a aby byla dodržena hierarchie, tak při poslední návštěvě Lapače se loňský vítěz skupiny Střed radoval z vysokého vítězství 6:1. Určitě by pro Vsetín nebylo od věci, aby tato variace nebyla porušena ani nyní...

Technika Brno: Doping v podobě vítězství na ledě Prostějova bude cítit

Za brněnské hokejisty však mimo vítězství na ledě Prostějova mluví ještě další výsledky. Po Novém roce se představili ve čtyřech utkáních, přičemž třikrát zvítězili. Padli pouze v domácím utkání, podlehli velmi nepříjemnému soupeři z Opavy. Jinak svěřenci Romana Kaňkovského plní své předsezónní předsevzetí, tedy bojovat o pozici pro play-off, na výbornou. Páté místo se ziskem sedmapadesáti bodů dává sovám šestibodový náskok na svého středečního soupeře. Tady se nabízí další významnost a důležitost tohoto souboje. Hraje se tak říkajíc o šest bodů. Pohlídá si Technika svůj náskok?

Poslední utkání odehrálo Brno v sobotu. V bývalém městě módy si připsalo na svůj účet husarský kousek. Prostějov o body na domácím ledě nedokázal dvakrát v sezoně obrat nikdo. Nikdo až na Techniku Brno. Poprvé se ale tým z druhého největší města České republiky neradoval ze tří bodů, nýbrž z jednoho za prohru po samostatných nájezdech. Na druhý pokus se už královopolský tým radoval. Tři body mu zajistila trefa vsetínského odchovance, druhý bod Petra Štindla v zápase znamenal nakonec výhru 3:1. Tu pečetil střelou do prázdné branky Jaromír Látal. "Kluci odehráli výborné utkání, i když jsme většinu času hráli v oslabení, tak ukázali vysokou morálku a ubránili je. Nakonec dali dva góly, které znamenaly vítězství," pochválil své svěřence Roman Kaňkovský, taktéž kdysi vynikající hokejový obránce.

Co se týče produktivity, je černo-bílý celek odkázán na potenci své první útočné formaci ve složení Jurča - Fadrný - Česnek, která dohromady nasbírala úctyhodných 82 bodů, přičemž nejvíce z nich zajistil nejzkušenější z nich - Jan Fadrný dal deset branek a na dalších dvacet přihrál. Ani v obranných řadách však nenajdeme žádné urputně bránící zadáky. Již zmiňovaný Petr Štindl se tyčí na třetím místě v bodování mezi obránci druhé ligy skupiny Východ, kousek za ním je pak hráč protřelý extraligou a vloni ještě její vítěz v barvách Škody Plzeň - David Havíř. Mezi třemi tyčemi v letošní sezoně plní roli prvního brankáře, na rozdíl od loňského roku, Jaroslav Chvátal. Brněnská jednička se stejným číslem na zádech si udržuje velmi slušný poměr obdržených branek na zápas, který čítá 2,59 %.

Předpokládané sestavy: Sestava se ve středu ztenčí o pracovně vytíženého Petra Hrušku

Na ledě Hokejové haly dětí a mládeže se představí sestava skoro stejná jako na ledě Orlové či Břeclavi. Skoro. A to proto, že v ní bude chybět Petr Hruška, který má pracovní povinnosti, tudíž nebude moci nastoupit. Dlouhodobě zraněný je Jiří Farda, kterého stále trápí třísla.

Vsetín: Hromada - L. Vrba, Hurtík, F. Vrba, Báchor, Žák, Tichý - Kajaba, Vaněk, Ambruz - Kubo, Ševčík, Mikšovský - Zúbek, Podešva, Vítek - Kývala, Daněk.

Technika: Chvátal – Habrovec, Odehnal, Dittrich, Havíř, Zapletal, Maršálek, Štindl – Fadrný, Jurča, Čtvrtníček, Zábranský, Kozák, Benýšek, Látal, Bustin, Boček, Hnilička, Brzobohatý, Česnek, Bělohlávek.