Týden hokeje se bude konat online formou. Na co a na koho se můžete těšit?

pojdhrathokej.cz • 20.11.2020

Jak jste již jistě zaznamenali, vinou nastalé epidemiologické situace, která nenahrává pořádání hromadných akcí, se Český hokej rozhodl přesunout akci Týden hokeje ze zimních stadionů na web a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej. V týdnu od 23. do 29. listopadu se tak můžete každý den těšit na to, že s vybraným expertem probereme jedno téma týkající se mládežnického hokeje. Celá akce poté v neděli 29.11. vyvrcholí online webinářem.

Místo aktivit na ledě se tak děti a jejich rodiče mohou těšit na speciální program. Každý den od pondělí do soboty budou vybraní experti na danou problematiku představovat jednotlivá témata a s ním spojené aspekty týkající se mládežnického hokeje.

Neděle, jako závěrečný den Týdne hokeje, bude poté věnována online webináři Pojď hrát hokej. Toho se zúčastní všichni výše zmínění experti, kterých se budete moci v průběhu celého týdne ptát na otázky týkající se jimi představeného tématu. V rámci webináře pak budou jednotlivé dotazy zodpovězeny.

Současná situace bohužel neumožňuje uspořádat akci Týden hokeje v její normální podobě. Český hokej se tak rozhodl, že nabídne zájemcům o hokej i aktivním hokejistům, a především jejich rodičům týdenní vzdělávací program, který má pomoci v šíření důležitých myšlenek a rad týkajících se sportování dětí a mládeže. „Jsme moc rádi, že se do celé akce zapojí odborníci na jednotlivá témata a také osobnosti z hokejového prostředí v čele s šéftrenérem Českého hokeje Filipem Pešánem. Věřím, že rodiče mladých hokejistů se dozví zajímavé informace i s ohledem na složitou dobou, kterou teď všichni procházíme.“ říká Pavel Landa, manažer projektu Pojď hrát hokej.

Další Týden hokeje, by se měl, konat, doufejme již za normálních podmínek a přímo na jednotlivých zimních stadionech, v příští sezoně. Zájemci o lední hokej ale nemusí smutnit. Na webu www.pojdhrathokej.cz si již teď můžou najít svůj nejbližší klub a po uvolnění vládních opatření vyrazit na některou z náborových akcí klubu.

Témata online Týdne hokeje a jejich garanti

• Pondělí 23.11.: Vývoj psychiky mladého sportovce (Václav Petráš - sportovní psycholog)
  • Úterý 24.11.: Stravování mladých sportovců (Marie Skalská - lektorka Pro Fit Institutu)
  • Středa 25.11.: Hokej a škola (Andrej Šustr - obránce Kunlun Red Star)