Týmu věřil. Nedával jsem velkou šanci, že by nás mohli dohnat, věděl Patrik Zeman

Anna Pavlína Sedláčková • 04.11.2019

Vsetínská juniorka měla již od začátku sezóny nouzi o obránce. V zápasů s Litomyšlí se jich však sešlo sedm a Valaši mohli sestavit tři kompletní pětky. „Vždycky nás bylo málo, takže jsme byli ke konci zápasu utahaní,“ vyjadřuje se k situaci během začátku sezóny obránce Patrik Zeman, který si za poslední dva zápasy na své konto připisuje dva vítězné góly. „Vystřelil jsem a nějakým způsobem to tam propadlo,“ komentuje.

Patriku, v minulém zápase proti Warrioru se vám podařilo v poslední minutě vstřelit vítězný gól, jaké to potom bylo?
Já si myslím, že v té situaci, ve které jsme byli, to byl hodně vyrovnaný zápas. Nehráli jsme úplně tak dobře a polevili jsme. Myslím si, že ten gól, který jsem dal, tak padl náhodou. Vystřelil jsem a nějakým způsobem to tam propadlo.

Jak byste srovnal Litomyšl s ostatními týmy?
Tak samozřejmě, že Přerov a Havířov jsou ty lepší týmy, se kterýma se mně osobně hraje líp než s těmito ostatními, které jsme doteď neznali. Litomyšl hraje důrazný hokej, hodně si to dávají dopředu. Když si to nehlídáme na modré čáře, tak si to dávají za nás a zkouší ujíždět.

V minulých zápasech jste hráli maximálně s pěti obránci, tak jaké to bylo hrát v sedmi?
Je to takové uvolněnější. Vždycky nás bylo málo, takže jsme byli ke konci zápasu utahaní, ale teď jsme hráli v klidu. Na konci jsme nebyli unavení, takže jsme pořád hráli naplno.

Toto utkání jste odehráli v největším počtu za celou sezónu, myslíte, že kdybyste v tomto složení nastoupili třeba s Havířovem, tak to mohlo dopadnout jinak?
Nemyslím si, že jsme v tom malém počtu hráčů hráli špatný hokej, my jsme to utahali bojovností, ale proti Havířovu se nám zatím nedaří. Jinak to je stejné.

V utkání s Litomyšlí jste vstřelil gól, mohl byste popsat tu situaci?
Tak Boris Babeliak dobře vyhrál buly, ze kterého jsem hnedka získal puk. Zase jsem to vystřelil a propadlo to k levé tyčce.

Změnili jste nějak hru do třetí třetiny?
Ne, hráli jsme pořád stejně, hráli jsme zodpovědně zezadu, aby jsme nedostali moc gólů. Sice se to až tak nepovedlo, dostali jsme dva góly, ale hráli jsme pořád stejnou hru.

Ve třetí třetině vás začala Litomyšl dohánět, měl jste strach, že by mohla vyrovnat?
Já jsem věřil týmu, takže jsem nedával velkou šanci tomu, že by nás mohli dohnat. Přece jen jsme pořád vedli o tři góly, takže když jsme dostali, tak jsme se pořád snažili dotláčet, aby jsme pořád navyšovali skóre. Nakonec to dopadlo dobře.

Teď budete mít týdenní pauzu, co budete během ní dělat? Na co se zaměříte v tréninku?
Trenér nám řekl, že to bude o dost víc zátěžový trénink, takže očekávám, že budeme ve větší zátěži. Máme volno, takže budeme víc trénovat. Nejvíc se zaměříme na fyzičku a doufám, že bychom mohli nějak víc nacvičit přesilovky a zaměřit se taky na oslabení.