Uspějí Valaši proti rytířům z Vítkovic?

Jiří Tabáček • 02.10.2005

V s e t í n - Neděle 2. října 2005. Již desátý pokus Vsetínských o zisk plného počtu bodů. Tentokrát bude cílem jejich snažení porazit momentálně šestý tým tabulky – HC Vítkovice Steel. Tým, vedený kouči Vladimírem Vůjtkem a Milošem Holáněm se bude na vsetínském Lapači pokoušet o svou první výhru na soupeřově ledu. V sestavě Vsetína se poprvé na domácím kluzišti představí nová posila - Marek Ivan, který již nastoupil v pátečním kole.

Loňské Vítkovice: Na Spartu stačili, na Zlín už ne.

Loňské Vítkovice si v základní části nevedly vůbec špatně a v následném play-off zdolali jasným výsledkem pržskou Spartu 4:1 na zápasy. V semifinále nastoupil proti vítkovickým rytířům tým Zlína. Serie se pro Vítkovice vyvíjela velmi slibně. Vedli již 3:1 na zápasy. Svůj náskok však promrhali jako Vsetín se Spartou ve 4. kole letošní sezony a serii nakonec prohráli 4:3 na zápasy. Do finále tak postoupil Zlín.

Start do sezóny: Dvě remízy na úvod.

Vítkovice letošní sezonu začaly dvěma remízami, a to V Plzni (1:1) a doma s Pardubicemi (2:2). Následoval úsek střídajících se proher a výher ukončený vysokou porážkou na pražské Slavii, které Vítkovice podlehly vysoko 7:0. V posledních třech utkáních ztratily jen 2 body za remízu v Českých Budějovicích. Vítkovice však na svém kontě nemají ještě plný bodový zisk z ledu hostí. Nejlepším střelcem Vítkovic je vsetínskému fanoušku známý Jiří Burger (3+4), následován Zbyňkem Irglem (3+3) a Petrem Hubáčkem (2+3).

Loňská bilance Vsetín vs. Plzeň

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 5 : 6 (1:2, 3:3, 1:1)
Branky:
10. Gřegořek (Selingr, Kowalczyk), 24. Vak (Radivojevič), 28. Radivojevič (Stantien), 38. Vlach (Kovář), 50. Selingr (Pavliš) - 5. Hudec (Šimíček, I. Padělek), 13. Šimíček (I. Padělek), 22. Irgl, 26. Šimíček (I. Padělek), 38. J. Štefanka (D. Moravec), 50. Šimíček (I. Padělek).

HC Vítkovice Steel - Vsetínská hokejová a.s. 4 : 0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky:
2. Irgl (Turek), 17. Irgl (Tomášek), 30. D. Moravec (Philipp), 57. J. Štefanka (Malík)

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 3 : 2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky:
8. Radivojevič (Vak), 9. Brabenec (Veselý, Klesla), 13. Brabenec (Klesla, Somík) - 6. Míka (Radek Procházka, Šebesta), 8. Míka (Radek Procházka)

HC Vítkovice Steel - Vsetínská hokejová a.s. 8 : 0 (3:0,3:0,2:0)
Branky:
7. Irgl (J. Štefanka, Hubáček), 11. Irgl (Šimíček, Dresler), 18. Varaďa (Peterek, Vůjtek), 26. P. Hubáček (Kubina, Chmelíř), 34. Kubina (J. Štefanka), 35. Kubina (Vůjtek, Varaďa), 53. J. Štefanka (Varaďa, Vůjtek), 57. J. Štefanka

Pravděpodobné sestavy:

Vsetínská hokejová a.s.: Hovi - Hrabal, Bauer, Kučný, Lamberg, Nedbálek, F. Štefanka, Zapletal, Spitzer - Dubec, Steiner, Duba - Tomík, Stantien, Demel - Janků, O. Hruška, Ivan

HC Vítkovice Steel: Pinc - Kuboš, Philipp - Jasečko, Hudec - Jurečka, Gulaši - Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Padělek, Procházka, Tomášek - Káňa, Hulva, Köhler