VIDEO: I ti nejmenší se v létě připravují na sezonu

Redakce • 31.05.2018

Pokračujeme v nastoleném trendu a máme pro vás další ukázku z letní přípravy mládeže. Dnes půjde úplně o ty nejmenší a to přípravku. Tentokrát jsme se rozhodli ukázat vám vše na videu, abyste i vy rodiče, kteří třeba přemýšlí, že dají své dítě k hokeji věděli, jak to přesně během tréninků vypadá. Při trénincích je dbán důraz na to, aby si děti osvojily své tělo a získaly patřičnou koordinaci. Vše je děláno takovou formou, aby se děti bavily a cvičení je nenudilo.

Ukázka z tréninku je pořízena z tělocvičny v základní škole Rokytnici, kde kluci absolvovali hodinový trénink. Na rozehřátí ze startu si děti zahrály oblíbenou hru na ovečky a vlky. Jak můžete vidět na videu (nahoře), tak tato hra je u začínajících hokejistů oblíbená.

Následovalo protažení všech svalů během cvičení, ke kterému se využila florbalová hůl. Řádné protažení těla před cvičením je velice důležité a zabraňuje případným zraněním.

Následovala cvičení na třech stanovištích ke zlepšování koordinace těla. Kluci byli rozdělení na skupinky a pravidelně se střídali. I tato cvičení děti bavila a oproti prvním tréninkům je vidět jejich značný dovednostní posun.

Po dobrém tréninku si kluci zasloužili odměnu a to v podobě možnosti zahrát si proti sobě florbal, což byla u většiny bezesporu ta nejlepší odměna, jak je i vidět na videu.