Valaši hlásí první posily: Vrací se Luboš Rob a Vít Jonák, obranu vyztuží Lukáš Buchta

Redakce • 01.05.2021

Na pondělním startu letní přípravy se trenérům Stantienovi se Srdínkem budou hlásit i tři (staro)nové tváře. VHK ROBE Vsetín se dohodl na spolupráci s útočníky Lubošem Robem a Vítem Jonákem, kteří na Valašsku působili v nedávné minulosti, a obráncem Lukášem Buchtou. „Na dalším doplnění a posílení kádru pracujeme. Uvidíme, co přinesou následující dny a týdny. Změny letos možná nebudou tak velké, jako v uplynulých sezonách. Věříme, že se v příštích dnech dohodneme s dalšími hráči z loňského týmu, a že se nám kádr podaří vhodně doplnit,“ uvedl jednatel klubu Daniel Tobola.

Luboš Rob, útočník, 26 let

Šestadvacetiletý odchovanec Českých Budějovic se na Lapač vrací po dvou letech strávených v extraligové Plzni. V sezoně 2018/2019 si svými výkony v zelenožlutém dresu získal nejen vsetínské fanoušky, ale také respekt soupeřů. Společně s Antonínem Pechancem a Vítem Jonákem vytvořil nejúdernější formaci Chance ligy. Individuálně pak dokráčel k titulu nejlepšího střelce základní části, když nastřílel 39 branek a na dalších 26 asistoval. Životní ročník Luboše Roba ocenili také sportovní manažeři prvoligových klubů, kteří společně volil hráče sezony. Cenu Tomáše Zelenky už Luboš Rob převzal jako hráč Plzně, kam po snové sezoně mezi valašskými kopci zamířil. Nyní se po dvou letech vrací do míst, kde prožil nejzářivější okamžiky své dosavadní kariéry.

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín: „Jsme rádi, že můžeme Luboše přivítat zpátky na Lapači. Obrovskou výhodou je, že se vrací do známého prostředí, kde se mu navíc dařilo. Teď je o dva roky zkušenější o vyšší soutěž. Je v ideálním hokejovém věku a těšíme se na další společné sezony na Lapači. Věříme, že Luboš naváže na to, jak tady skončil.“

Statistiky Luboše Roba na Eliteprospect.com (klikněte)

Vít Jonák, útočník, 29 let

Vítěz extraligy z roku 2016 s Libercem začal hrát hokej v Plzni, prošel mládežnickými výběry západočeského klubu. Následně působil pod Ještědem resp. v partnerském klubu Bílých Tygrů v Benátkách nad Jizerou. Deset utkání sehrál za Vsetín v sezoně 2017/2018, další dva ročníky už strávil na Valašsku kompletní a dokonce v nich nosil kapitánské céčko. Společně s Lubošem Robem a Antonínem Pechancem tvořil elitní první formaci zelenožlutých. Uplynulou sezonu strávil devětadvacetiletý křídelník v Českých Budějovicích, v květnu se bude hlásit na letní přípravě trenérům Stantienovi se Srdínkem zpátky ve Vsetíně.

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín: „Víťa s námi prožil více než dvě sezony. Rovněž se tedy vrací do dobře známého prostředí. Je to zkušený hráč, má za sebou úspěšnou sezonu v extralize. Je to přirozený lídr týmu v ideálním věku. Jakmile se naskytla možnost, že zvažuje variantu návratu na Lapač, tak jsme se jí cíleně věnovali. Jsme rádi, že hráč takového kalibru přichází zpátky na Vsetín. Znovu tak může vzniknout osvědčené spojení Jonák - Rob.“

Statistiky Víta Jonáka na Eliteprospect.com (klikněte)

Lukáš Buchta, obránce, 26 let

Zlínský rodák prošel mládežnickými kategoriemi Beranů, v ročníku 2012/2013 odehrál devatenáct zápasů za Omaha Lancers v United States Hockey League (USHL), kterou s týmem dokonce vyhrál. Poté se na rok vrátil do Zlína, aby dalších pět let spojil znovu se severní Amerikou. Nejprve působil v Sioux Falls Stampede v USHL, následně čtyři ročníky nastupoval v barvách University of Nebraska-Omaha v National Collegiate Athletic Association (univerzitní liga NCAA). V roce 2019 se vrátil zpět do České republiky, ročník 2019/2020 strávil v extraligovém Zlíně. Uplynulou sezonu odehrál ve Slavii Praha. Nyní se vrací do rodného kraje, kde bude hájit barvy Vsetína.

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín: „Lukáš je rovněž v ideálním sportovním věku, je to inteligentní hráč, který má ideální parametry pro obránce. Má neskutečné zkušenosti se zámořím, ale zároveň už se adaptoval zpátky do českého prostředí. Lukáš pochází z regionu, má k Valašsku vztah. Jsme rádi, že dal přednost Lapači a že se sem těší. My se zase těšíme na něj a věříme, že vyztuží naše obranné řady.“

Statistiky Lukáše Buchty na Eliteprospect.com (klikněte)

Aktuální soupiska VHK pro sezonu 2021/22

• Brankáři: David Gába, Jakub Málek, David Sachr.
  • Obránci: Lukáš Buchta, Ondřej Smetana, Tom Ondračka, Šimon Jenáček, Jakub Jenáček, Michal Hryciow, Lubomír Štach.
  • Útočníci: Luboš Rob, Vít Jonák, David Březina, Jan Berger, Adam Zeman, Daniel Klímek, Roman Půček, Adam Hořanský, David Vítek.
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava