Valaši jdou zpátky do boje! V prvním utkání po pauze doma vyzvou Třebíč

Jan Tajzler • 16.02.2021

Základní část má za sebou poslední reprezentační pauzu a teď už to pojede. Před zahájením vyřazovacích bojů zbývá odehrát už pouze sedm zápasů, Vsetín stále bojuje o co nejlepší umístění v tabulce, Třebíč je dokonce ve hře o elitní čtverku. Středeční bitva slibuje zajímavou podívanou, s Třebíčí zamíří na Valašsko také nejlepší střelec soutěže. Podaří se Vsetínu po Jihlavě porazit i druhého reprezentanta kraje Vysočina? Odveta s Horáckou Slavií startuje ve středu od 17:30 na Zimním stadionu Na Lapači.

Třebíč: Po sérii výher přišel výsledkový útlum

Horácká Slavia letos předvádí dobrý hokej, důkazem budiž aktuální 5. místo v tabulce a těsný kontakt s první čtverkou, kde však bílým hvězdám schází pouze lepší skóre oproti aktuálně 4. Porubě. Svěřencům trenéra Jaroslava Barvíře se náramně vyvedla druhá polovina ledna, kdy si třebíčský tým připsal hned osm vítězných zápasů v řadě. Až teprve těsně před reprezentační pauzou přišel výsledkový útlum, když Třebíč ve vyrovnané bitvě podlehla Kladnu v samostatných nájezdech 2:3, poté překvapivě padla s Frýdkem-Místkem 1:3 a konečně v další vyrovnané bitvě brala pouze bod, když v samostatných nájezdech na domácí půdě nestačila přerovským Zubrům.

Proč se letos Třebíčí tak daří? Odpovědí je jednoduchá, za bílé hvězdy řádí v letošní sezoně Ladislav Bittner, jenž s 20 trefami vede ligovou tabulku střelců. Bittner těží i ze spolupráce svých spoluhráčů, s Matějem Psotou se zná již od malička a v Třebíčí nastupovali také spolu v útočné formaci, Psota platí za jednoho z nejlepších nahrávačů ligy, když byl u 20 branek jako asistent a 7 jich sám vstřelil. Velký pozor si vsetínská obrana bude muset dát také na Martina Šťovíčka 13+13, právě on nejčastěji nastupuje po boku Bittnera v elitní formaci středečního soupeře.

Třebíč umí také dobře bránit. Oporou zadních řad je třicetiletý Jakub Stehlík (4+9). Nastupující střední generaci v týmů reprezentuje Karel Nedbal (3+7). V čele třebíčské obrany pak už léta stojí brankář Pavel Jekel, ten už několikrát dokázal přímo deprimovat vsetínské střelce, svůj tým drží s obdivuhodnou úspěšností zákroků 91,97 procent, průměrně pak inkasoval 2,41 branky na zápas. Svými výkony si vysloužil i nominaci do brněnské Komety, kde vypomáhal s rozložením sil v brankovišti za zraněného Lukáše Klimeše. Dá se však předpokládat, že bílé hvězdy budou chtít na Valašsko přicestovat i se svým maskovaným hrdinou. V opačném případě má Třebíč ještě k dispozici Jana Mlčána.

Podaří se Vsetínu navázat na zlepšené výkony?

Vsetínští před reprezentační pauzou přivítali ve své kabině nového hlavního trenéra Romana Stantiena, pod jehož vedením slavili v posledním týdnu před přestávkou dvě cenná vítězství. Nejprve na Lapači deklasovali ambiciózní Porubu, aby si poté vyšlápli i na silný celek Jihlavy, kde brali všechny body za vydřenou výhru 2:1. V obou utkáních Vsetín zdobila organizovaná obrana v čele s brankářem Davidem Gábou. Nad čím se však určitě na Valašsku musejí stále zamýšlet jsou přesilové hry, které například v Jihlavě zůstaly trestuhodně nevyužity, Vsetín se tak připravil na Vysočině o možnost dohrát utkání s větším klidem, jako se mu to povedlo třeba v zápase s Porubou.

Jak se říká, vždy je co zlepšovat. Ve Vsetíně se musejí i nadále zaměřit na střelbu, v efektivitě zakončení jsou zelenožlutí stále až na posledním 18. místě. Více se však mohou opřít o své brankáře, Jakub Málek s Davidem Gábou tvoří pátou nejlepší brankářskou dvojici v soutěži, když společně pro tým obstarali úspěšnost zákroků na úrovni 90,60 procent.

Zápas startuje v 17:30 a vy jej můžete znovu sledovat v přímém přenosu na portálu hokejkatv.cz nebo si naladit textovou reportáž na onlajny.com.

Vzájemná utkání v sezoně 2020/2021

28.11.2020 Třebíč – Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Oba soupeři se letos potkaly pouze v podzimním střetnutí na ledě Horácké Slavie. Vsetínu se tento zápas příliš nevyvedl, a to i přesto že si zejména ve třetí třetině vytvořil velký tlak, dokonce hrál i power-play v šesti proti třem, ale útočníci valašského celku si doslova vylámali zuby na perfektivním Pavlu Jekelovi. Naproti tomu Třebíč hrála trpělivě, v každé třetině dokázala jednou skórovat a dokráčela k cennému tříbodovému vítězství. Dvě branky proti Vsetínu obstaral výše zmíněný Ladislav Bittner a prosadil se také Matěj Psota. Nyní se Valachům otevírá příležitost k odvetě, dokáží na Lapači ukořistit další potřebné body v cestě k lepšímu tabulkovému postavení?

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, Kucharczyk (A) – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Gajarský, A. Zeman, Berger.

Třebíč: Jekel (4. - 8. Mičán) – Nedbal, Vodička, Furch, Tejnor, Chalupa – Bittner, Šťovíček, Vodný – Nedvídek, Krliš, Psota – Brabenec, Hrubec, P. Beránek – Michálek, Malý, Křehlík – Oščádal, Vedral.