Velmi povedená rozlučka s rokem 2001

Aleš Koňařík • 14.12.2001

V s e t í n – Dvaatřicet kol bylo pro vsetínské hokejisty maximem vstřelit pět gólů za zápas, naposledy se to navíc povedlo ve 3.kole proti Znojmu. Sedm tref proti rozjeté Plzni, k tomu bez produktivního Jiřího Hudlera v centru druhé pětky, je dozajista překvapením. „Základem bylo táhnout za jeden provaz. Překvapilo nás, jaké chyby dělala Plzeň v obraně. Zápasu jsme se trochu báli, jenomže pak rychle padly tři góly. Soustředili jsme se na obranu, povedla se nám i druhá třetina a bylo rozhodnuto,“ povídal Tomáš Demel, s třemi body nejvýraznější postava utkání.

Hosté ve čtvrteční předehrávce zopakovali vlažný nástup z předchozího souboje v Havířově, kde však díky pověstným výpadkům Panterů dokázali díky vydřené remíze 5:5 uhájit neporazitelnost. Ve Vsetíne s tímto přístupem tvrdě narazili. Domácí mužstvo atypicky využívalo sebemenších přehmatů soupeře. Příklad za všechny: gól Veselého z 22.minuty zápasu, kdy celá pětice plzeňských z povzdálí středního pásma jen trpně přihlížela narážečkám trojice hráčů ve žlutých dresech. „Puk nějak podivně poskakoval po modré čáře a poté se odrazil k nám,“ popisoval vzniklou situaci její aktér Tomáš Demel. „Nakonec to bylo hlavně štěstí, že Ondra Veselý pořádně netrefil puk. Jinak by nastřelil jen Bartu,“ šklebilo se křídlo první formace při vzpomínce na „podebranou“ ránu spoluhráče Veselého.

Kromě devíti gólů padlo v zápase 23 dvouminutových trestů, plzeňští Barta a Duda inkasovali od hlavního sudího Dvořáka desetiminutové tresty. Se západočeským protivníkem nic nového pod sluncem, minule se na Vsetíně rozdalo ještě o dvě minuty více. „Plzeň hraje nepříjemný styl hokeje, díky tomu jsou zápasy hodně vyhecované,“ vysvětloval vysoký počet vyloučení Tomáš Demel, s třemi góly letos nejlepší střelec proti Plzni.

Hosté kromě řady tvrdých zákroků předvedli ve druhé části i dravost a tah na branku. Střelecké štěstí, které i vsetínští tak dlouho marně pokoušeli, se od nich odvrátilo. Překážkou jim byl i gólman Ivo Pešat, na kterého si nepřišel ani Volák v samostatném nájezdu. Plzeň měla obstojný tlak a obavy měl i Tomáš Demel: „V rozhodujících momentech nás podržel Pešat. Kdybychom totiž při tlaku Plzně inkasovali, mohl by být zápas o něčem jiném.“ Místo toho se v rozmezí 50 vteřin trefili do Bartovy sítě právě Demel a po něm obránce Polák. Plzeňské zmrtvýchvstání se tak podruhé za sebou nekonalo a nejvýraznější výhru v sezóně si vsetínští vychutnali. V hokejové rozlučce s rokem 2001 nechyběly rozradostněnými hráči iniciované divácké vlny. Škoda jen, že se sešlo pouhých 2080 příznivců…