Vsetín je pro mě nový začátek, jako soupeř jsem se na Lapač těšil, říká Roman Pšurný

Redakce • 29.11.2021

Kádr vsetínských hokejistů se rozrostl o novou tvář. Pondělní trénink už s Valachy absolvoval útočník Roman Pšurný, jenž v posledních letech působil v Přerově. „Věřím, že pro mě i pro Přerov to bude vítaná změna a oživení. Beru to jako svým způsobem nový začátek. Na Vsetín jsem se jako soupeř vždycky těšil,“ říká zlínský rodák, jenž naváže na svého otce Radka Pšurného, který na Lapači působil v letech 1989 - 1992 a pomohl klubu postoupit do druhé nejvyšší soutěže.

Jak se uskutečnil váš přesun do Vsetína?
Byl to pro mě blesk z čistého nebe. Žádné náznaky jsem neměl. S nikým jsem nemluvil o tom, že bych měl skončit v Přerově. V neděli ráno jsem přišel na stadion, byl jsem zavolán do vipky a tam mi bylo oznámeno, že končím. Se sportovním manažerem Pavlem Hanákem jsme hledali nějaké řešení, které by pro mě bylo nejschůdnější. Vzhledem k tomu, že mám doma tři děti, by přesun někam na druhou stranu republiky pro mě už nebyl téma. Vsetín je pro mě nejschůdnější řešení a jsem rád, že se to vyřešilo tak rychle a ze dne na den se můžu připojit k týmu na Lapači.

Máte už za sebou první trénink v novém prostředí. Jak jste se na ledě cítil?
Nebyl jsem tři dny na ledě, naposledy ve čtvrtek, takže to je už i znát. Potřebuji ještě pořádně potrénovat, abych byl stoprocentně připravený na středění utkání proti Slavii.

Stihl jste se už pobavit s trenéry o tom, jaká by měla být vaše role v týmu?
Jenom velice krátce. Zatím je to všechno čerstvé, hektické. Potřeboval jsem si nafasovat přilbu, rukavice, kalhoty. V podstatě nebyl v pondělí čas na nic.

Co od své vsetínské mise očekáváte?
Mám tady hostování do konce sezony. Věřím, že mi to vyčistí hlavu. V Přerově byly už delší dobu nějaké věci. Věřím, že pro mě i pro Přerov to bude vítaná změna a oživení. Beru to jako svým způsobem nový začátek. Na Vsetín jsem se jako soupeř vždycky těšil. Nevadí mi, když mi lidé nadávají, to k tomu patří. Věřím, že fanoušci budou moct chodit na zápasy v co nejhojnějším počtu. Musí být super hrát na Lapači jako domácí.

Jaké pro vás bylo hrát na Lapači v pozici soupeře?
Nad střídačkou stojí nějací pánové a klepou vám na hlavu, člověk si na to musí zvyknout a nesmí podlehnout atmosféře. Naopak já to mám vyloženě rád. Je to samozřejmě lepší, než když přijedete na jiné stadiony v Chance lize, kam vůbec nechodí lidi. Atmosféra je pak úplně jiná.

Naopak jaké to bude hrát proti Přerovu?
Díval jsem se na rozlosování, máme tam jeden zápas v Přerově. Určitě to pro mě bude zvláštní a budu se připravovat jako na každého jiného soupeře. Těžko říct. Nejprve se musím aklimatizovat, všechno proběhlo strašně rychle, z hodiny na hodinu. Vlastně nad tímto ještě vůbec nepřemýšlím.

Přišel jste úplně do nového, nebo se s novými spoluhráči znáte?
Znám spoustu kluků. S některými jsme hráli v jednom týmu, s jinými proti sobě. Kabina a prostředí jsou pro mě samozřejmě úplně nové, ale spoustu tváří znám. Myslím, že v tom nebude problém.

Reflektujete nějak, že vás otec v minulosti rovněž hrával za Vsetín?
Pamatuji si, jak jsme jako malí s bráchou na Vsetín jezdili, když tady taťka hrával. Byli jsme hodně malí, mám z toho jen střípky. Mám dojem, že tady snad i zakončil kariéru, ale na to se ho ještě musím zeptat.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava