Vstupenky online
.

Vsetín mi dal dobrou nabídku, chci tady hrát, netajil se po prvním tréninku v dresu VHK Jan Kolařík

Filip Bazala • 05.08.2014

Fanoušci Vsetína se po Michalu Nedbálkovi mohou radovat z další posily se zvučným jménem - Jan Kolařík. Pětadvacetileté křídlo přichází na Lapač jako pověstný sniper, který vloni zaslouženě okusil první ligu. Angažmá podle jeho představ však nedopadlo. „Po deseti kolech v Havířově mi řekli, že z výkonnostních důvodů končím,“ vzpomíná ještě na nepříjemné chvíle. Ale díky špatným chvílím se rodí ty dobré, které snad přijdou právě na Vsetíně. „Od Vsetína jsem dostal dobrou nabídku a chci tady hrát,“ má jasno Jan Kolařík. Přijďte se na nové posily podívat na vlastní oči už ve čtvrtek, kdy Valaši hrají první přípravný zápas s Přerovem.

Honzo, kudy vedly vaše kroky na Vsetín?
Minulý rok jsem neměl moc dobrou sezónu. Začalo to tak, že jsem podepsal smlouvu s Havířovem. V klubu jsem měl zůstat, ale ve druhém kole, kdy jsme hráli doma s Havlíčkovým Brodem, mě po třetině trenér posadil a víceméně mi řekl, že z výkonnostních důvodů nebudu hrát. Což bylo z mého pohledu divné, jelikož šlo teprve o druhé kolo. Odstavili mě na druhou kolej a po deseti kolech mi Patrik Rimmel oznámil, že v Havířově končím. Nevím, bylo to takové všelijaké, nerozumím tomu. Sice jsme se rozešli v dobrém, ale ta hořkost ve mně stále je. Chtěl jsem tak sezónu dohrát ve Frýdku-Místku, ale dostal jsem o Vánocích zápal plic, takže jsem od ledna nebyl na ledě.

Do týmu VHK jste se tedy přímo dostal jak?
Byl jsem s rodinou na koupališti a zavolal mi pan Tobola, že by měli zájem. Párkrát jsme se sešli, trochu dolaďovali podmínky a nakonec jsem to zvážil tak, že jde o dobrou nabídku a za Vsetín chci hrát. Je to blízko pro mě, protože bydlím v Rožnově, zkrátka jsme se domluvili.

Na Vsetíně už jste působil.
Už je to dávno, bylo to v sedmé třídě ještě s Erikem Hrňou, malým Poděsem a Gošou, kdy jsme vyhráli titul. Dá se říct, že to tady znám, ale je to dlouhá doba. Každopádně ta atmosféra na Lapači je jedinečná.

Znáte někoho ze současné soupisky mužů?
Některé kluky už znám déle. Třeba Honzu Podešvu nebo Vaňouse, ale toho ne úplně osobně, spíš z ledu, protože ve druhé lize patří k těm nejlepším. Jinak moc kluků neznám. Jak jsem říkal, byl jsem tady v sedmé třídě, od té doby se týmy obměnily.

Přivítání v kabině tedy proběhlo bez problému?
Jo v pohodě. Osobně jsem v kabině nikdy s nikým problém neměl, nebo alespoň si to myslím. Kluci mě vždy všude v pohodě přijali, takže doufám, že v tomto problém nebude.

Jaký byl první trénink na ledě?
Klasika, led byl ve špatném stavu, což je normální, protože je léto. Je to ještě měkké a po dvaceti minutách si nejde pořádně ani přihrát. Nohy bolely, takže jako vždy.

Jan Kolařík (ve žlutém dresu na červené čáře) s novými spoluhráči naslouchá pokynům trenérů Hlobila a Jenáčka.

Proti týmu Vsetína už jste v minulosti několikrát nastoupil, jak jej vnímáte?
Cítím určitě ambice. Chceme hrát hokej pro fanoušky. Pokud se bude hrát dobrý hokej, tak na Lapač lidi chodit budou. Jako kluk už jsem jezdil na Vsetín, když se vyhrávaly tituly a atmosféra je tady pořád stejná. Jenom úroveň hokeje šla z finančních důvodů dolů, ale lidi tady ještě zůstali, tak už jen kvůli nim doufám v náš dobrý herní projev.

Už ve čtvrtek hrajete první přípravný zápas s Přerovem, kde jste také hrával.
V Přerově jsem zažil dobrou sezónu. Došli jsme až do semifinále a kluci tam jsou super. Mám z tama spousty hezkých vzpomínek a kamarádů. Myslím, že patří ke špičce ve druhé lize, a proto půjde o těžký zápas. Jsou však ve stejné pozici jako my. Poprvé šli na led v pondělí, takže myslím, že o velkou úroveň hokeje nepůjde zatím (směje se).

Už vás někteří bývalí hráči kontaktovali ohledně přestupu do Vsetína?
Ne. S pár kluky jsem se samozřejmě bavil, ale nějak jsme to více neřešili. Žiji si svůj život doma s rodinou a s nikým z Havířova nebo odjinud ohledně hokeje nekomunikuju. Je to i dost proto, že moc nepoužívám sociální sítě. Jsem nyní spíš rodinný typ.

Co říkáte na změny pravidel, jako posunutí modrých čar či hybridní icing?
Co se týče icingu, tak to bude strašně těžké. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale kvalita sudích ve druhé lize není až taková, takže nevím, jak to budou zvládat. Co se týče modré čáry, tam je to jasné. Bude padat více branek, týmy v přesilovkách se budou lépe držet v pásmu, bude hokej ofenzivnější s tím, že pokud zajede puk za modrou čáru, tak to bude ofsajd, s tím sudí mít problém nebudou. Co se však týká toho icingu, to bude sporné. Sudí bude muset dobře vyhodnocovat situace, aby to bylo rozumné. Nevím co od toho čekat.

Jak byste pozval fanoušky na první přípravné utkání?
Čím více lidí přijde, tím lepší to pro nás bude, protože před lidmi se vždy hraje lépe. Budeme se snažit hrát dobrý hokej v rámci možností, i když asi po třech dnech na ledě ta kvalita nebude dobrá. Na druhou stranu možná padne hodně branek důsledkem chyb, takže třeba to bude dobrý hokej (směje se).

×
Dnes v   | Jun.
HC Technika Brno
VHK ROBE Vsetín