Vsetín ve středu nastoupí v Litoměřicích, přiveze první venkovní body?

Jan Tajzler • 29.09.2020

Chance liga pokračuje středečním 7. kolem, ve kterém se Valaši vydají do Litoměřic. Vsetín zatím v letošní sezoně čeká na první venkovní vítězství i body, naopak Litoměřice na domácí půdě z dosavadních třech zápasů nepoznaly hořkost porážky. Kdo bude mít ve středu večer více důvodu ke spokojenosti? Zápas začíná v Kalich aréně v 17:30.

Litoměřice drží domácí neporazitelnost

Středeční soupeř vsetínských hokejistů má odehráno 5 utkání v rámci nového soutěžního ročníku Chance ligy. Kališníci začali doma vítězstvím, když udolali Třebíč v prodloužení 4:3. Následně se dostavila na prvoligové poměry velmi divoká přestřelka na ledě Sokolova, kde Litoměřice inkasovaly 12 branek oproti 5 vstřeleným. V domácím prostředí se pak svěřencům trenéra Bruka podařilo porazit nováčka z Šumperku 5:3. Pak se dostavila venkovní ztráta, když ve slibně rozehraném derby padly Litoměřice na ledě Ústí nad Labem 4:5. Zlepšení se opět dostavilo v Kalich aréně, kde se Litoměřicím podařilo zdolat Kladno 3:2 v prodloužení. Poslední zápas v Přerově se vinou vysokých teplot v týmu Zubrů neodehrál, a tak měly Litoměřice dostatek času připravit se na Vsetín.

Během léta odešly z Litoměřic hned tři opory. Útočníci Markus Korkiakoski, Daniel Voženílek a Michal Kadlec jsou citelnými ztrátami pro ofenzívu. Nadále však pokračuje zkušený Peter Jánský a také Matěj Beran, zrovna ze Vsetína pak zamířil na sever Čech také Martin Procházka. Zbytek útoku budou tvořit převážně mladí hráči s ambicí nastupovat v mládežnických reprezentací, projekt Dukla v Litoměřicích bude fungovat již 4. sezonu.

Velkou posilu se Litoměřicím podařilo zlákat do defenzivních řad, když po konci v mateřských Vítkovicích zamířil do Ústeckého kraje Jan Výtisk, ten by měl být příkladným mentorem pro řadu mladých hráčů. Pomáhat mu bude důrazný Patrik Marcel. Z obránců je zatím vysoce produktivní Šimon Kubíček, jenž v pěti duelech zaznamenal 4 kanadské body. Brankoviště Litoměřic si mezi sebe dělí Tomáš Král s Adamem Beranem.

Vsetín znovu venku, uspěje do třetice?

Valaši si v posledních dvou kolech připsali zisk šesti bodů, když v domácím prostředí nejprve splnili povinnost proti Kadani (4:2) a v pondělním kole zvládli otočit nepříznivý stav s Havířovem a proti nepříjemným Slezanům získat další tři body za vítězství 4:2. S Havířovem Valachy zdobil trpělivý výkon, jenž vyvrcholil ve třetí třetině využitou přesilovkou a následným rozhodnutím z hole Adama Hořanského. Do sestavy Valachů se pak po delším zranění znovu vrátil Radim Kucharczyk, jenž utvořil třetí útočnou formaci společně s Jakubem Babkou a Patrikem Machačem, posledně jmenovaný pak k vítězství nad Havířovem přispěl dvěma trefami.

Vsetín bude v Litoměřicích usilovat o první venkovní vítězství v letošní sezoně. Zatím se představili zelenožlutí na ledech Kolína a Přerova, z těchto duelů mají Vsetínští nepříznivé skóre 1:6 a nulový bodový zisk. Nicméně při posledním pokusu na ledě Přerova se Vsetín určitě nereprezentoval špatným dojmem, tvořil si dostatek šancí, ale scházela mu efektivita v koncovce. Pokud chtějí Valaši v Litoměřicích uspět, budou muset být rozhodně efektivnější v zakončení a vyvarovat se vyloučením.

Utkání mezi Litoměřicemi a Vsetínem startuje ve středu od 17:30, pokud nebudete přímo v Kalich aréně, můžete utkání sledovat v textovém online přenosu a nebo si naladit přímý přenos na portálu hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Litoměřice: A. Beran – Marcel, J. Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Baláž – M. Beran, Válek, Procházka – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Rehuš – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, A. Zeman, Vítek – Klímek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov