Vsetínští fanoušci? V přátelských zápasech jsem tohle nikdy nezažil, přiznává Vlastimil Dostálek

Redakce • 28.08.2019

Rozjel se z pravé strany, počkal si na pohyb brankáře a nekompromisně poslal puk nad jeho vyrážečku. Vsetínský útočník Vlastimil Dostálek si při trestném střílení v závěru úterního duelu s Havířovem připsal první gól v zelenožlutém dresu. Pečetil tím vítězství Valachů 6:2. „Jsem rád, že to vyšlo, konečně mi to tam spadlo. Spadla ze mě i nervozita, kterou jsem na sobě trochu měl. Věřím, že to bude už jenom lepší,“ usmíval se pětadvacetiletý forvard.

Jak se ohlížíte za duelem s Havířovem?
Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se do vedení 3:0. Pak jsme trošku polevili a začali vymýšlet zbytečné věci, které do toho nepatřily. Z toho pramenily góly Havířova, soupeř se dostal na dostřel. Díky bohu jsme to ve třetí třetině strhli na naši stranu, vstřelili góly a zápas už si pohlídali.

Překvapilo vás, že jste se z několika střel dostali do vedení 3:0?
Někdy to tak je, že vám tam góly spadnou. Jindy se na to člověk natrápí, je celý zápas lepší a prohrává 0:1. Je jenom dobře, že nám góly padají. Doufám, že nám všem budou padat i v sezoně a že budeme fanouškům dělat radost.

I když se ale soupeř dotáhl na rozdíl jediné branky, neznervózněli jste…
Víme, že máme na čem pracovat. I když to bylo 3:2, řekli jsme si, že se nic neděje. Pořád bylo dost času, hlavně jsme si hlídali hru dozadu. Myslím, že jsme to slušně odbránili. Jak jsme rychle za sebou vstřelili góly na 4:2 a 5:2, zápas se definitivně zlomil na naši stranu.

V samotném závěru jste mohl přidat šestý gól ze hry, ale soupeř vás na poslední chvíli fauloval. Jak jste tu situaci vnímal?
Dostal jsem puk výborně do jízdy od Ondry Slováčka. Byl jsem v úniku, chtěl jsem zakončovat. Soupeř mě potáhnul, měl jsem zablokovanou hůl. Za mě to faul byl, samozřejmě protihráč bude asi tvrdit opak, ale rozhodčí to posoudil takhle a odpískal trestné střílení.

K tomu jste si najel z pravé strany a poslal puk nad vyrážečku hostujícího brankáře. Věděl jste hned, co uděláte, nebo jste čekal na pohyb gólmana?
Věděl jsem, co udělám, ale ještě jsem čekal, jestli mi gólman neotevře mezeru mezi nohama. Když trošku zalezl, věděl jsem, že se rozhodnu pro střelu nad vyrážečku. Jsem rád, že to vyšlo, konečně mi to tam spadlo. Spadla ze mě i nervozita, kterou jsem na sobě trochu měl. Věřím, že už to bude jenom lepší. Že pomůžu klukům v útoku a celému týmu.

Jak se vám při penaltě na konci zápasu jevil led?
V létě ty ledy nejsou v dobré kondici, ale člověk s tím počítá, ví to, hokej už hraje nějaký ten rok. Když je venku teplo a přijdou lidi, není led ideální. Oba týmy to ale mají stejné, podobně to bylo minulý týden v Havířově, kde také led nebyl ideální. Na to si člověk prostě musí zvyknout a vědět o tom. Myslím si, že postupem času bude led jenom lepší a lepší.

Co říkáte na podporu fanoušků, kterých i tentokrát přišlo více než dva tisíce?
Je to neskutečné. Lidi na Vsetíně jsou úžasní. A co dokážou předvést… V přátelských zápasech jsem tohle osobě nikdy nezažil a musím jim poděkovat, že v těchto horkých dnech přijdou na zápas a celou dobu nás podporují. Patří jim velký dík, jsou naším šestým hráčem a věřím, že nás budou podporovat celou sezonu.

Na Valašsku jste od začátku května. Jak se vám ve Vsetíně líbí?
Jsem nadšený jak z party, tak ze zázemí, trenérů či fanoušků. Jsem nadšený, jak to tady funguje. Budu se snažit dělat maximum pro tým, abychom vyhrávali.

Pocházíte z Přerova, který je tradičním rivalem Vsetínských. Pocítil jste to v kabině?
Nějaké vtípky byly, ale jenom takové ty decentní a drobné rýpance. S čím člověk trochu počítá, když jde k rivalovi, ale jinak v pohodě, všechno proběhlo v rámci legrace (úsměv).

V neděli spolu s fanoušky pokřtíte dresy na novou sezonu Chance ligy na Vsackém Cábu. Těšíte se?
Mám rád akce, kdy se sejdeme s fanoušky, utužíme vzájemné vztahy a jsme si blíž. Výšlap na Vsacký Cáb je hlavně pro ně. Je dobře, že takové akce jsou, vždycky se na ně těším a jsem rád, že se takováto vycházka uskuteční.