Vsetínu se v neděli postaví nejhorší útok 2. ligy

Viktor Krus • 14.12.2008

V s e t í n – V neděli přijede na Lapač předposlední celek tabulky. I když okupuje Břeclav pozice hluboko pod Vsetínem, nesmí jej domácí podcenit. Lvi poslední dvě utkání venku vyhráli a jedno z nich dokonce v Opavě, jež hraje o první místa. Vsetínská obrana, která posledních pět utkání neinkasovala více jak dvě branky, se v neděli střetne s nejhorším útokem 2.ligy. Břeclavští totiž doposud dokázali vstřelit pouhých 62 gólů, což je o třiadvacet méně než Vsetín. Zápas můžete sledovat v rámci změn stavu, úvodní buly bude vhozeno tradičně v 17 hodin.

Břeclav sice vyhrála poslední dva zápasy venku z toho jeden v Opavě, ale je nutné říct, že Slezané v totom období prochází velkou krizí. Posledních šest utkání prohráli. Druhý zápas vyhráli Lvi ve Velkém Meziříčí, jenže tento celek je poslední a jeho obrana je jasně nejhorší v 2.lize. Rozjetí Valaši jsou tedy favority, navíc z posledních šesti zápasů dali 24 branek.

Ve lví smečce vládne Tomáš Kárný, jako kapitán je správným tahounem a jeho 20 bodů (10+10) je nejvíce v tabulce produktivity celého týmu. Druhé místo okupuje Štěpán Hrůza (6+9), tento hráč je i nejvíce trestaným, nasbíral už 61 trestných minut. A třetím nejproduktivnějším hráčem je Igor Čikl (6+7). Mezi tyče se zřejmě postaví Jaroslav Chvátal.

Poslední vzájemný zápas

Vsetín – Břeclav 1:3 (2:0, 0:0, 1:1)

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Haschka, Černý, Rajnoha, Zavrtálek - Marek, Mikeš, Tesařík, Vaněk, Ašer, Klabačka, Podešva, Hrňa, Gergela