Vyloupí Lapač nájezdníci z Plzně a Budějovic?

Petr Vychopeň • 10.10.2007

V s e t í n - Po úspěšné misi z minulého týdne, kterou vsetínští plejeři zvládli bez ztráty kytičky, Lapač opět zbrojí. Jako první se do role dobyvatele vžije juniorka Lasselsbergeru, která vyjíždí vstříc zelenožlutým borcům z výsluní čtvrté příčky. Vsetínské kluziště si ani nevydechne a už se po něm budou prohánět sobotní hosté - tentokrát z města proslulého lahodným pivem značky Budvar. Ač se budějovičtí junioři drží až 19. pozice, ztrácí na Valachy pouhých šest bodů. Na programu jsou tedy střety, které budou mít něco do sebe a je jenom na vás, zda v pátek od 17:00 či v první víkendový den od 12:00 vsetínský hokejový stánek navštívíte.

HC Lasselsberger Plzeň - skóre 44:24, 4. místo.

Plzenští mladíci vykročili do nové sezony s vervou, když se nejprve "rozehráli" ve Vítkovicích, jejichž kádr zdolali v prodloužení a poté se probojovali k mači s tříbodovou tečkou, tentokráte to odnesli junioři ostravské Sarezy.

Ná následný nájezd námi rozebíraného týmu ze západních Čech nedokázali odpovědět ani třinečtí Oceláři, kteří dovolili další výhru Plzeňských v nastaveném čase.

Stopku vítěznému tažení Lasselsbergeru vystavili až panteři z Havířova, kteří opouštěli metropoli Plzeňského kraje se ziskem dvou bodů. Jak je každý duel jiný, se můžete přesvědčit při pohledu na další dvoukolo.

Nejprve se Plzeňané prodřeli na ledě Opavy k výhře 7:1, jenže skvělou náladu jim další den překazil celek Olomouce, jenž si doma uhájil dva body za výhru 7:6 po prodloužení. Doma to ale Plzni taky klape a to dokázala v sedmém a osmém kole, kdy srazila do kolen Jihlavu a Třebíč.

Před poslední dvojicí střetů se do dobře hrajícímu Lasselsbergeru postavily do cesty Orlí letky a brněnská Kometa. Za touhle porcí zápasů zůstaly misky vah vyrovnány a nejen to, junioři z Plzně doložili fakt, že jsou nejlépe hrajícím mužstvem venku. K zamýšlení vyzývá i ta zajímavost, že z deseti odehraných klání došlo sedmkrát na prodloužení, respektive nájezdy. Jak si povedou Vsacané, budou se body dělit?

HC Mountfield - 21:33, 19. místo.

S tak úctyhodnými statistikami jako páteční soupeř Vsetínských už ovšem nedisponují Budějovičtí, jejichž úvodní dvoukolo vyznělo dost nelichotivě. Důvod? Dvě porážky, jmenovitě proti ostravské Sareze a Vítkovicím.

S cílem dát sbohem černým dnům se Mountfield vrhl na domácím kluzišti vstříc vyslancům z Havířova a Třince. I když svou misi dotáhli domácí do zdárného konce, o rozčarování se postarala následná klání, z kterých Českobudějovičtí odcházeli se sklopenou hlavou pětkrát po sobě.

Nejprve na body nedosáhli v Olomouci a Opavě a poté nebodovali ani doma s Třebíčí a Jihlavou. Tuhle menší katastrofu nezažehnalo ani deváte kolo, v němž se vyjeli dobýt Kometu, ale poslední zápas před střetem Na Lapači už Budějovice zvládly, když přistřihly křídla Orlům.

Nechme se překvapit, zda Mountfield naváže na ono utkání se Znojmem, či sobotní klání dá zapravdu papírovým předpokladům a radovat se budou zelenožlutí.

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Kůdela - Holomek, Fabián, Kapr, Farda, Haschka, Lukeš - Rachůnek, Podešva, Hrňa - Ševčík, Švaňhal, Kadlčík - Červenka, Varga, Plachtovič.

Plzeň: Ruckl- Hucl, Šustr, Zeman, Pour, Rutta, Špiler, Lev, Novák, Jindra, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vítt, Kubalík, Stránský, Roušal, Šimán, Kořínek, Šimek.

Budějovice: Klestil - Semrád, Klement, O. Předota, Dietz, Zourek, Havran, Zíb - Ježek, Uhlíř, Feferle, Stejskal, Ferebauer, Horák, Ťoupal, Formánek, Soudek.