Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Z Třebíče na Valašsko přichází Miroslav Holec, opačným směrem míří Daniel Klímek

Redakce • 01.02.2023

Hokejový Vsetín hlásí trejd last minute a jde o výměnu útočníků. Na Valašsko z Třebíče přichází Miroslav Holec, opačným směrem míří Daniel Klímek. Pětatřicetiletý Holec představuje pro Vsetín zkušenou posilu. Včetně play-off či barážových utkání má na kontě 551 startů v extralize a 296 ve druhé nejvyšší soutěži. Další přidá v dresu Vsetína. Trenérům Jiřímu Weintrittovi a Radimu Kucharczykovi se bude poprvé hlásit na tréninku ve středu dopoledne.

Jak Klímek, tak Holec budou v nových angažmá působit do konce sezony. Celá záležitost se musela stihnout vyřídit do konce přestupního termínu, tedy úterní půlnoci. „Už před sezonou jsme měli Mirka v hledáčku, tehdy to ale ještě nedopadlo. V posledním období jsme se znovu spojili. Mirek řekl, že by měl zájem jít na Vsetín. S vedením Třebíče jsme se domluvili na trejdu za Dana Klímka, který momentálně nehrál pravidelně. Usoudili jsme, že by mu změna prostředí mohla prospět,“ okomentoval trejd Radim Tesařík, sportovní manažer VHK ROBE Vsetín.

Miroslav Holec se narodil 8. listopadu 1987 v Písku, kde také začal s hokejem. Ve dvaceti letech přešel do tehdy prvoligového Havlíčkova Brodu. Tam si šikovného útočníka vyhlédl trenér Vladimír Růžička a v sezoně 2007/2008 jej povolal do extraligového týmu sešívaných. Holec se tak mohl radovat z mistrovského titulu, i když v play-off odehrál jen jeden zápas. Následně bral se Slavií extraligový bronz a stříbro, na které si sáhl i později s Kometou Brno.

Poslední sezony strávil Holec v Olomouci nebo Českých Budějovicích, aktuální ročník začal v Třebíči. Nyní se z Vysočiny přesouvá na Valašsko a bude bojovat za zelenožluté barvy. Vsetínští jsou přesvědčeni, že bude pro tým velice platným hráčem. „Mirek může hrát jak na centru, tak na křídle. Platí za důrazného hráče s dobrým bruslením, který umí dát gól. Velké plus také je, že má zkušenosti s play-off a to i v extralize,“ uzavřel Tesařík.

O dalších změnách budeme informovat v průběhu středy.

Připravujeme rozhovory s Miroslavem Holcem i trenérem Jiřím Weintrittem.

Úvodní foto: skhstrebic.cz

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC Tábor
VHK ROBE Vsetín