Za vítězstvím si jdeme asi víc než porubští hráči, myslí si Pavel Mojžíš

Kristýna Zigmundová • 25.03.2017

Po sobotním duelu vedou Valaši již 2:0 na sérii a všechny pohledy nyní směřují na pondělní zápas, který rozhodne o dalším vývoji finálových duelů. „Sérii se budeme snažit v pondělí ukončit a pošetřit síly na kvalifikaci,“ říká vsetínský kapitán Pavel Mojžíš, který si i pochvaloval obrovský zástup vsetínských fanoušků, kteří dorazili do Poruby. „Fanoušci jsou náš šestý hráč na ledě a za to jim patří obrovský dík. Dneska tady přijeli v opravdu hojném počtu, a to nás hnalo dopředu.“

Valaši naskočili do utkání opravdu výborně a po dvou minutách vedli již 2:0. „Vstup do utkání byl přímo famózní,“ chválí si kapitán týmu Pavel Mojžíš úvodní minuty. Dva góly celý tým jistě hodně nakoply, a když se k nim přidal ještě ten třetí, tak to bylo pro vsetínské hráče i fanoušky něco nečekaného. „Začátek byl super a po tom třetím gólu to byla absolutní nádhera.“

„Ty dva rychlé góly ale určitě nebyly vyložená chyba gólmana,“ říká na adresu brankáře Čecha kapitán Vsetína. „Na druhou stranu jsem ale rádi, že nám to tam tak rychle napadalo, a že se nám takto povedl vstup do utkání.“

Porubě se ale ještě v první třetině podařilo snížit náskok Vsetína, když skórovali v přesilovkové hře. „Ten první gól beru na sebe. Střílel tam bek a já jsem stál před branou. Myslel jsem, že to půjde mimo, ale hráč tam měl hokejku na druhé straně, než jsem si myslel, a dal to tam. Měl jsem ho líp bránit.“ Popisuje první inkasovanou branku. „U té druhé jsem byl taky, ale moc jsem to neviděl. Myslím, že ale střílel hráč ze strany a trefil to nad lapačku,“ dodává k druhé inkasované brance. „Byla to opravdu škoda. Dostali jsem dva takové laciné góly. Po čtvrtém gólu jsem ale věděl, že to dotáhneme do úspěšného konce.“

Finále s Porubou se může pro mnohé zdát snadnější než například série s Hodonínem. „Hodonín má úplně jiné mužstvo než Poruba. Poruba jde hodně do útoku, Hodonín spíš bránil, čekal na brejky. Na ty brejky tam měli výborné hráče, což nás v tom prvním zápase i hodně potrápilo. Hrajeme ale týmově a jdeme si za svým cílem.“

Série ale rozhodně pro tým jednoduchá není. „Je to pro nás i celkem náročné. Dáváme ale góly a hrajeme dobře do obrany. Ne, že by ta hra v obraně byla úplně úžasná, pořád je tam co zlepšovat, ale ty chyby prostě k hokeji patří.“

„Hokej je prostě hra plná chyb. Ty chyby se dělají jak v útoku, tak v obraně a kdo jich udělá méně, tak ten vyhraje,“ dodává ještě s úsměvem.

Početnému zástupu fanoušků vzkazuje jen jedno. „Vsetínští fanoušci jsou něco neskutečného. Je to paráda a jsme strašně rádi, že přijeli v tak hojném počtu, že povzbuzovali. Je to náš šestý hráč na ledě a patří jim za to obrovský dík.“