Začíná boj o pohár Tipsportu, Vsetín hraje v Olomouci

Aleš Koňařík • 11.02.2003

V s e t í n - Generálkou před ostrými boji o play-off bude pro vsetínské hokejisty úterní zápas prvního kola poháru Tipsportu proti druholigovému lídrovi moravské skupiny – HC Olomouc. Duel je poměrně ostře sledován. Proti Vsetínu by totiž mohl nastoupit jeho dlouholetý kapitán Jiří Dopita, který na půdě klubu, se kterým vybojoval první extraligový titul, po návratu z nevydařeného angažmá v NHL prozatím jen trénuje. Zda opravdu zasáhne do úterního zápasu, není ještě jisté.

Olomoucký klub se po letech úpadku, kdy byl nucen odprodat extraligovou a posléze i prvoligovou licenci, začíná pomalu zvedat. V letošní sezóně patří k favoritům postupu do 1.ligy, ve Východní skupině má před v tabulce druhou Orlovou šestibodový náskok.

Olomoucký dres oblékají v současnosti dva hráči, kteří mají extraligové zkušenosti i ze Vsetína, útočníci Josef Mikeš a Petr Žajgla.