Vstupenky online

Zlomí vsetínští junioři neveselou venkovní sérii?

Radek Bařina • 30.11.2007

V s e t í n - V dohrávkách 1. a 2. kola ELJ zakončí o víkendu Valaši své putování po vlastech českých a s ním i první polovinu základní části extraligy. Při svém výjezdu tentokrát narazí na dva silné celky, v pátek večer se představí na ledě čtvrté Plzně, netradičně v neděli pak narazí na, ve velmi dobré formě hrající, České Budějovice. Vsetínští však po předchozích neúspěších z Litvínova a Ústí nad Labem potřebují, nejen pro zvýšení sebevědomí, nutně bodovat, dají se proto očekávat velmi zajímavé a atraktivní bitvy s doufejme šťastným koncem pro vsetínské bojovníky.

Že se vsetínským juniorům letos venku nedaří, není pro zasvěcené ničím novým, přesto porážky z minulých dvou kol byly pro vsetínskou veřejnost zklamáním. Valachy totiž čekaly týmy ze spodních pater tabulky, prohry 0:4 v Litvínově a 2:4 v Ústí nad Labem však tento fakt zrovna nereflektovaly. Tento herní a především bodový výpadek se znatelně projevil v našlapané tabulce ELJ, když Valaši spadli ze třetího až na sedmé místo. Na záda jim navíc dýchají další týmy, jimž by další bodová ztráta Vsetína přišla náramně vhod.

"Když to nejde se soupeři ze dna, tak to snad půjde s týmy z vyšších příček tabulky", říkají si možná před svým dalším výjezdem junioři. K tomu, aby uspěli, však budou muset zapracovat především na dvou věcech, jimiž jsou vstupy do utkání a koncovka. Právě špatně sehrané první třetiny jsou totiž v převážné většině případů průvodním jevem venkovních neúspěchů juniorů. Ofenzivní eskadře Valachů zase jakoby vyschl střelný prach a mimo Podešvy s Hrňou se v posledních zápasech mladí útočníci zelenožlutých prosazují jen zřídka. Při příslovečné ofenzivní síle valašského mužstva se však dá věřit tomu, že toto střelecké trápení Vsetínští brzy prolomí. Mimo tyto dva nedostatky pak existuje ještě jeden faktor, na nějž se „ogaři“ musejí dát velký pozor. V Plzni totiž jejich zápas startuje až ve 20:30, což je skutečnost, která by měla být pro Vsetínské alarmující. Letos totiž hráli v těchto pozdně večerních hodinách dvakrát a výsledky? V Karlových Varech 0:13 a v Litvínově 0:4. Víc netřeba dodávat a fanouškům nezbývá než doufat, že si z toho do třetice vezmou Valaši ponaučení.

HC HC Lasselsberger Plzeň 47 bodů skóre 88:63 4. místo

Západočeši zatím v sezóně předvádějí kvalitní a navíc velmi vyrovnané výkony, díky nimž se drží na samé špičce tabulky juniorské extraligy, ve které doposud nasbírali o 4 body vice než Vsetínský tým. Právě Valaši jsou ale jedním z celků, jenž dokázal Plzeňské připravit o všechny body, když ve velmi zajímavém a vypjatém zápase zvítězili v domácím prostředí 5:2. Dá se tudíž očekávat, že Plzeň bude chtít Vsetínu oplatit tuto porážku se vším všudy. Formu na to má dozhodně dobrou, neboť v posledních jedenácti zápasech získala úctyhodných 27 bodů. Přesto se ani Západočeši nevyhnuli v posledních čtyřech kolech zaškobrtnutí, když podlehli v Třebíči domácím 1:3 a v zápětí doma nastačili ani na Kalrovy Vary, jimž podlehli 3:4 po nájezdech. Následující dvě domácí utkání ovšem Západočeši opět zvládli, když porazli Znojmo 7:1 a Brno 3:2. V dalším z řady domácích utkání tak jistě budou chtít svou domácí neporazitelnost prodloužit.

Produktivitu Plzně zatím táhne především 35 bodový Jan Stránský (21+14). Ten je zatím čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ELJ, jedno místo a dva body před naším Erikem Hrňou. Jejich souboj by se tak dal označit za perličku tohoto střetnutí. Dalším z produktivních Plzeňských tahounů je pak Jan Kovář s 28 body (13+15). Ten je současně take druhým nejlepším hráčem ELJ v tabulce +/-.

HC Mountfield České Budějovice 32 bodů, skóre 62:80, 17. místo

Junioři z jihu Čech se zatím pohybují na samé hranici potřebné pro postup do play-off. Aktuálně jim na 17. místě chybí pouhopouhé 2 body na postupovou 16. příčku a při stávajícím trendu jejich výsledků lze očekávat, že se přes tuto hranici, dělící týmy na úspěšné a neúspěšné, brzy přehoupnou. Poté, co si v prvních 15. kolech připsali jenom 4 vítězství, se totiž Jihočeši rozjeli k famózním výkonům, díky nimž si v dalších devíti zápasech připsali na své konto 18 bodů a z ledu v tomto období odešli poraženi pouze ve dvou případech. V posledních třech utkáních získali junioři Mountfieldu skalpy Komety Brno (8:4) a Znojma (3:2 po prodl.), v minulém kole však klopýtli s Hradcem Králové (4:5). Ještě doplňme, že všechny tři utkání hráli Jihočeši na domácím kluzišti, přičemž tuto pětizápasovou domácí sérii zakončí právě v neděli proti Vsetínu. Ještě předtím se v pátek v Budvar aréně představí tým ze Zlína a právě utkání s lídrem tabulky může ještě více napovědět o aktuální formě Budějovic.

Bodově zatím Českobudějovické táhne útočník Vladimír Stejskal s 25 body (10+15), jemuž sekundují zejména Jiří Ferebauer s 20 body (7+13) a nositel slavného jména a velký talent jihočeského hokeje Roman Horák s 16 body (12+4). Tento hráč se ve Vsetíně mimo jiné představil již v 1. kole extraligy dorostu, kde měl hlavní podíl na hostující výhře a skvělé výkony podává i po svém přesunu do kategorie juniorů.

Vzájemná utkání letošní sezóny

13. kolo: HC Vsetín – HC Lasselsberger Plzeň 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
2. Červenka (Fabián, Varga), 18. Hrňa, 34. Červenka (Varga, Ševčík), 37. Švaňhal, 58. Varga (Plachtovič, Haschka) - 39. Kovář (Rutta, Šimán), 60. Rutta (Benedikt).

14.kolo: HC Vsetín – HC Mountfield 2:1 pp. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
13. Erik Hrňa (Martin Podešva, Tomáš Rachůnek), 65. Libor Haschka (Erik Hrňa) - 38. Ondřej Ťoupal (Vladimír Stejskal).

Sestavy z minulého kola:

HC Vsetín: Kůdela - Holomek, Fabián, Kapr, Farda, Haschka, Sznapka- Podešva, Kadlčík, Varga, Plachtovič, Hrňa, Sýs, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka.

HC Lasselsberger Plzeň: Rückl - Šustr, Zeman, Špiler, Jeřábek, Rutta, Růžička, Hucl - Šimek, Stránský, Trojan - Šimán, Kocman, Benedikt - Petr, Lev, Vild - Jindra, Pitule, Novák.

HC Mountfield: Klestil - Klement Josef, Předota, Dretz, Zourek, Havran, Zíb, Ježek Aleš, Feberle, Zich, Hudler, Stejskal, Ferebauer, Ťoupal, Formánek, Rezek, Soudek.

banner pod článkem