Vstupenky online
  80. narozeniny

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2018-6-28" |  vypnout filtr
 
12>
rst | Vsetín
28.06.2018, 23:12
 
Reakce na JRfromBK: Já vím, že už zde toho na to téma by...
Ber to z mého pohledu fanouška - 14-15letého rintintina. Tak když začnu šroubovat paměť, asi bych se vrátil na konec sezóny 92-93 a krátce poté. Už v té skupině o udržení to do dalších let nevěstilo nic dobrého pro vsetínský klub.
Po sezóně... zejména ze snackbaru na zimáku (nyní Music club Lapač) se linuly zlé zvěsti o tom, zda se bude vůbec hrát, a jestli vůbec jo, tak jistojistě o holé udržení soutěže. Padaly zmínky, že pomoci hokeji může "jakýsi" Zubík. O tom jsem věděl, že chlapům před sezónou 92-93 koupil bílé "kůpery", které krásnou červenobílomodrou kombinaci znásobily (kámoši hrající hokej "muže" litovali, že se s nimi proto, že jsou těžké, špatně hraje).
Takže jaro 93 nic moc, vyhlídky na snad záchranu v soutěži, možná padák do druhé národní.. A pak to vzal Zubík pod svá křídla a začalo tóčo. Raděvič, Dornič, Vlach, Čechmánek, kapitán Komety Tichý, kapitán Tábora Luboš Jenáček i se spoluhráčem Liborem Forchem (tato informace je pro mě novum, Jacka jsem si z Tábora pamatoval, Libora ne, byl jsem jím samotným na toto upozorněn na fotbale s fanoušky a kopačkama), Turek, Zetek, veleznámý Standa Pavelec, tyto všechny bylo možno vidět na prvním tréningu na ledě, nyní již ne v bílých "kůperech", ale ve žlutých přilbách.
Už na těch trénincích bylo vidět zájem lidí o nový mančaft - návštěvnost tréningů předchozí léta byla oproti létě 93 o mnoho menší.
Vsetínský fanoušek byl rád, že na hokej vůbec bude chodit, a najednou viděl, že dokonce ne na jen tak ledajaký.
Osobně si pamatuju, jak jsem se s kámoši mého věku z baráku celé prázdniny 92-93 hádal skrz klubové barvy. Kámoši pragmatici, barvy jim byly jedno a spíše se jim ještě ty zž zamlouvaly. Byli to takoví, dnes by se řeklo asi normálové(?) Byli jsme v pubertě, emoce se mnou cloumaly, já je za to vždy při těchto hádkách nenáviděl. Ale úplně, já rudo před očima, oni rudo a už to jelo. A tak každý den celé prázdniny. Smajlík ))
Už přáteláky byly neskutečné a chodilo plno lidí.
Pak přijel první kolo Havířov, byl průvod od Marka, asi 150 lidí, tam už jsem byl z baráku jen já a Koník, možná Matthew. Všichni vlajky a šály červenobílomodré, zž nikdo, ve městě dobrý čurbes, v očích 15letého puboše působivé. Po zápase zase čurbes. Smajlík )
Nepamatuju se, že by se našlo vemeno, které by už na ten zápas s Havířovem přišlo vyšňořeno v zž kombinaci, možná setteinz(?) Smajlík
Jediný Jeff nosil zž dres sTomkovou 30 na zádech, který v úvodu ligy vyhrál v nějaké soutěži. Jeff však nebyl dresař dnešního trdlovitého typu, byl to dobrý výjezďák.
Na ledě vyhrál Vsetín po těžkém boji 2:0, lajny Mařák - Mira Stavjaňa - Šebestů, Raděvič - Vlach - Dornič, Tomek - Turek - Barus nastupovaly už v dalším kole jinak: První stejná, druhá však Raděvič - Dornič - Jenáček a třetí Tomek - Vlach - Forch.
A to druhé kolo se hrálo v Hodoníně, odkud jsme snad nepřivlekli nikdy jediný bod. A 25.9. 93 jsme jim tam dali 8:1!
3. kolo pak doma Kometa 5:2, pak výhra v Táboře o gól.
A páté kolo doma Slavia, což byl v té době asi nejlepší hokej, jaký jsem naživo do té doby viděl. Lidi dohnali Vsetín k vítězství 3:1, atmosféra neskutečná a pamatuju se, že jak dal Vsetín třetí gól (tuším při power play do prázdné), tak v tranzu jsem se nekonečně dlouho v kroužku na jednom ze stupňů nad červenou čárou v levém kraji kotle objímal s těmi kámoši, co jsem se s nimi celé prázdniny hádal skrz ty barvy.
No a sedmé kolo se hrálo v Opavě, tam ač nás tam bylo asi 400, tak po zápase v 50 při čekání na bus mi pěkně lepilo. Na tento zápas dostal Pavelec nového kolegu, Vlastu Vajdáka nahradil Jaškin, Vsetín vyhrál 4:0 a šel do čela. A mně bylo jasné, že tohle těžko skončí nepostupem. Tak pak tomu nefandi, že.
Co mě mrzelo a mrzí dodnes, bylo to, jak loučení s čbm barvami pojala většina fans. Já se domníval, že hokejky budou hrát v zž a my na tribuně normálně dál pojedeme s čbm.
ČBM vlajku jsem však dále potřeboval a přišel o ni v prosinci v Přerově, abych ji ještě tentýž zápas při nějaké strkanici s Přerováky uviděl na zemi pod botama bojechtivých a promptně si ji lišácky získal zpět. A slavil s ní i postup do ligy.
Já se furt utěšuju Opavou, tam taky ze dne na den převrátili z čč na žm jak na trávě, tak na tribuně, přesto si myslím, že nás takových jako já mělo být víc, protože atmosféra byla hlučná, vizuálně však prachbídná, neb se nejspíš všichni zařídili jako setteinz. A mě ty vlajky na tyčích a vlajky a šály vůbec k.revsky chyběly, i když konec sezóny už jsem stával s novými kolegy skoro úplně nahoře v kotli, kteří nějaké ty čbm, příp. čb vlajky nosili. Smajlík )

Stačí takto?
 
rst | Vsetín
28.06.2018, 22:43
 
Fan22: sklo člověkem, který když si dal tři píva, dělal neplechu, vykopnuto při finále v Třinci 98, stolní fotbal v Hodslavicích (jedna z nejsrandovnějších věcí, jakou jsem kdy zažil) putoval z místa na místo při zpáteční cestě z Havířova 28.12.2001.
V hokejovém zpravodaji kolo na to pak náš kroužek nazván jednou fanklubačkou, která byla utkání v Havířově přítomna (dodnes marně tipuji, kde mohla sedět), seskupením tupců. Skvostné pojmenování!! Smajlík

loužek: z Hodonína se jelo kabrioletem na podzim 91, o osmdesátkách mi není známo.

J.R.fromBK: ten zápas z 90-91 je ten, jak vsetínský novinář nazval vaši omladinu neopeřenými mladíčky. Smajlík

Někdy uděláme něco na způsob Risku nebo O poklad Anežky české o historii vsetínských tribun a ledu. Smajlík
 
28.06.2018, 21:24
 
Reakce na rst: Říkám pořád, že florbalový děrovaný míček...
JJ, a do módy zas přicházejí takové ty zuřivé zářivé barvičky, co frčely v devadesátkách. A ty plameny, to je skvělý nápad: já bych je poslal na zádech od řitního otvoru nahoru :-)
 
rst | Vsetín
28.06.2018, 21:21
 
Říkám pořád, že florbalový děrovaný míček flíček v tlamě lvíčka si měli ti krativci Drahorád se Zárubou ne hat na florbal.
Puk v tlamě je pro repre fungující přes století humus.
Pták moravský, natož slezský mi tam taky nechybí. Za mě vlajka, nejlépe na tyči a třeba se lvem. A klidně oheň. Smajlík
 
28.06.2018, 21:12
 
Reakce na plha: Nemíním se pouštět do hodnocení podoby l...
Začnu od PS: scestné to není. Stačí se dívat a číst. Spoustě lidí tohle vadí.... Dlužno ale podotknout, kdy se státní znak na dres dostal: bylo to v momentu, kdy se rozpadla federace, lidi byli plní dozvuků pomlčkových válek a hádek o podobu třeba právě onoho státního znaku. A taky to byla doba, kdy byly slyšet hlasy za větší samostatnost Moravy a Slezka mnohem více než dneska. Když to zjednoduším: "národovecké strany" jsou dneska bizár. Tehdy to ale bizár nebyl. V tomhle kontextu bylo použití kompletního státního znaku určitě dobrý krok. Problém je, že tam vydržel tak dlouho (i ty používáš pojem tradice) a že ta éra kdy tady ten znak byl, je zároveň i nejúspěšnějším obdobím reprezentace v její historii. Já pochopitelně v občance národnost moravskou nemám a pokud si pozorně přečteš to co jsem napsal, je tam jasně i to, že mně samotnému se státní znak na drese nikdy moc nelíbil. Já jeho zmizení za tragédii nepovažuju, zároveň ale taky říkám, že chápu ty, co se jim to vystrčení lva na úkor těch dvou ptáků nelíbí.

A k tomu zbytku: pojem inovace v tomle kontextu asi není přesný. Je naprosto jasné proč se to děje a já opakuju co už jsem napsal: tohle schvaluju a rozumím tomu. Je to jediná cesta, jak začít normálně vydělávat na tom, na čem vydělávají všichni kolem a jako každý normální subjekt, si začít chránit svoje investice. Na tom není nic špatného. Problematické ale je, jak je to "vykomunikováno" a jak ta změna vypadá (a za tím si s laskavým prominutím stojím).
 
scouser | SVVT
28.06.2018, 21:10
 
Jo a abych nezapomněl:
odkaz
 
scouser | SVVT
28.06.2018, 21:07
 
Reakce na Plha: Za všechno může Vlasta s Marií :))...
odkaz
 
scouser | SVVT
28.06.2018, 21:03
 
Reakce na palica: Já mám naopak z každého hokeje okno ko...
Znamená to snad, že už si nepamatuješ, jak sis např. po jedné sérii PO s Prostějovem chtěl z jejich zimáku odnést domů hokejovou branku coby suvenýr ze zápasu? Smajlík
 
plha | SVVT
28.06.2018, 20:29
 
Reakce na asterisk: Ten "problém" s repre corporate iden...
Nemíním se pouštět do hodnocení podoby loga jako jiný a nikomu neberu jeho názor, ale ... repre jde víceméně mimo mě a byť jsem zastáncem tradic, ocenil bych zejména snahu svazu o inovaci a samotná myšlenka "Český hokej" není marná. Po shlédnutí graf. manuálu je očividná snaha o sjednocení značky na všech jejich úrovních a hlavně o zjednodušení vnímání celého subjektu.
Nikdy se jeden nezavdečí všem (za mě např. moc neberu ten puk v tlamě nebo angličtinu v textu), ale na druhou stranu, samotné repre za poslední roky rozhodně nejsou ukázkou grafické dokonalosti, spíše přesný opak ... takže možná se vytlouká klín klínem Smajlík

PS: zmínka o smáznutí Moravy a Slezska je naprosto scestná ... přece dá rozum, že Český hokej se týká všech od Aše až po Ostravu. Nebo ty máš snad v občance národnost moravskou?
 
Plha | SVVT
28.06.2018, 20:27
 
Reakce na JRfromBK: VALAŠI, TAK TAKHLE NE! https://i.im...
Za všechno může Vlasta s Marií Smajlík
 
28.06.2018, 17:44
 
..... no a pred tim byl plny nakupni vozik rumu z Jablunecke Jednoty (bez placeni ... ostuda)... chudery prodavacky... ☹
 
28.06.2018, 17:39
 
No ja prave take...mozna to bylo z Gotwaldova. A take si mlhave pamatuji stolni fotbal do autobusu z Hodslavicke hospody......
 
palica | Vsetín
28.06.2018, 17:34
 
Já mám naopak z každého hokeje okno kompletní.
Divná doba.
 
28.06.2018, 17:26
 
A myslim, že jednou ze Trince jsme si zadni sklo vykopli i sami.... myslim, ze u toho byl i Rosta ...
 
28.06.2018, 17:09
 
Co si pamatuju tak jsme odjížděli z Hodonína taky bez zadního skla busu.Rok cca 80+.
 
28.06.2018, 16:37
 
Reakce na Setteinz: Vzorem Valachům v rozbíjení předních...
Pokud je to jak říkáš (na tyhle historky jsem moc "mladý"), jsem poctěn Smajlík .
V tom roce, když nám Valaši rozbili bus, jsme na to měli smůlu. O pár měsíců později, když hrál Havířov Play-off v Brně. tak na jeden z našich busů bylo vystřeleno z pistole, kulka proletěla sklem (Bobíci přišli na hokej z fotbalu). Nedovedu si představit, stát se to dnes...
 
28.06.2018, 16:30
 
Vzorem Valachům v rozbíjení předních skel byli ovšem Havířováci. V postupové sezóně 1990/91 přišel vsetínský autobus o přední sklo jako první, jen média se o tom tak široce nerozepisovala.
Mně tam navíc byla ukradena červenobílá šála, která by mi ale za dva roky stejně už k ničemu nebyla.
 
28.06.2018, 14:45
 
VALAŠI, TAK TAKHLE NE!
odkaz
Plho, přiznejte se, že to byl Váš nápad? Co pak může vyrůst z takových Paliců a jim podobných, když mají takové vzory??? Smajlík
P.S. Tehdy vyšel článek, chlapi se o tom pobavili hospodě. Šlus, šmitec, jdeme dál. A teď? I proto se mi líbí diskuze těch moralistů za klávesnicí, kdy hláška "Tohle by se dříve nestalo" je famózní... Smajlík
 
 
28.06.2018, 14:05
 
Ten "problém" s repre corporate identity je možné rozdělit do třech oblastí:
1) To co se Svaz (který už tímto dnes neexistuje) snažil udělat: ochránit značku, jméno, peníze. A ano, tohle je nejsnažší cesta. Merchandising je momentálně oblast, kde se točí hodně veliké peníze. Pravda, od roku 010 se o úspěších repre moc mluvit nedá, ale i tak před MS a OH narážíme na trička se státním znakem na každičkém kroku. A přesně o tom ten problém je: kombinac červené (bílé) hadry se státním znakem na prsou s nějakým číslem na zádech a různou kombinací proužků, si může vyrobit a prodávat kdokoliv. Přirovnání s Nike a Adidasem pokulhává na obě nohy, poněvadž tam jde o kopírování značky a užitného vzoru (padělky) tady se ale nikdo netajil s tím, že vyrábí "jakobydresy" repre. A tak na ty hadry "k fandění" narazil člověk klidně v Lidlu nebo Kauflandu. A přesně tohle už teď NEPŮJDE! Změní se všechno: drres bude buď dres (replika dresu) sochráněným znakem na prsou, přesně použitým fontem na čísle a jmenovce a přesně umístěnými ostatními grafickými znaky a na štítku vevnitř s logem ČESKÉHO HOKEJE ......... a nebo půjde o PADĚLEK, který můžou sebrat na stánku celníci či ČOI. Potud vše OK.
2) To jak to Svaz udělal: a zde chápu a rozumím tomu co napsal třeba Rosťa nebo co čtu v ohlasech v tisku. I tohle lze rozdělit na dvě části. Ta první je o tom, jak se bafuňáři naprosto svévolně rozhodli bez širší diskuse smáznout Moravu a Slezsko, a to jak konečný tvar vychází z třetího zvířete ve státním znaku - českého lva. Zde by bylo čistší použít buď neutrální zvíře či nepoužívat zvířenu vůbec. A ta druhá část tohohle bodu se týká provedení. Z grafického hlediska je to paskvil. Nepomůže tomu ani legenda o šesti cípech hřívy coby šesti hráčích či kus katastrální mapy v oku. Puk v dršce jeden pochopí jenom díky vysvětlivce, jinak to vypadá spíš tak, že původní jazyk z erbu chudákovi kdosi amputoval..... Je to nepovedené, podobné nejenom Scanii, ale i spoustě jiných log. Pravda, není to až tak křiklavé, jako když vloni Ševci doslova ukradli logo LosAngeles Ramson a uznávám námitku autora, že podobné to bude něčemu vždycky, poněvadž všechno tu už bylo..... Ale opakuju: je to odfláknuté, nehomogenní, chybí tomu nápad a celkově to vypadá jako malůvka z portfolia neúspěšného uchazeče o studium grafického designu na VŠ. A to je na takový fenomén jakým český hokej a to na repre úrovni je, kur*vsky málo!
3) To jak to Svaz provedl: tady hraje po mém soudu velkou roli to, že státní znak byl na drese tak dlouho..... V podstatě víc než jednu generaci. Mně osobně se tam nikdy moc nelíbil a ocňoval jsem spíš tu vzdušnou a lehkou variaci na státní vlajku tuším z roku 92 nebo 93. Díky tomu že tam uvedený motiv byl tak dlouho a je spojený s tolika úspěchy, bere veřejnost jako zradu že ta éra končí a odmítá se zabývat tím bodem 1). Chápu to..... Pokud by ale Svaz lépe obstál v bodě 2), myslím že by se situace uklidnila celkem rychle..... Jenže Svaz neobstál ani ve vysvětlování a ani v provedení. To že něco bude a jak to bude, nevěděl téměř nikdo a překvapilo to i reprezentanty samotné. A ptát se na názor 19ti letého Nečase a používat to jako argument, že to je celé správně je doslova výsměch.....
 
12>
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.