Vstupenky online

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Chrt" |  vypnout filtr
 
12>
Chrt | Vsetín
24.10.2020, 00:24
 
Pohled a hodnoceni insidera Jakuba Steinera - Autor, ekonom, působí na univerzitě v Curychu a na CERGE-EI, společném pracovišti AV ČR a Univerzity Karlovy

Tak já se trochu ušpiním. Byl jsem součástí neformální expertní skupiny ministra Prymuly.
Začnu tím, že boj s epidemií se za poslední měsíc nepovedl. Místo rázného a včasného řezu jsme v ČR pižlali lock-down jak salámek na malé plátky. Reputace vlády je v rozkladu. Hrozí nám kolaps nemocnic. Neúspěch byl formován třemi příčinami:
1. Selhaly matematické modely i experti. Podcenili jsme covidové rozšíření již v srpnu. Možnost, že skrytých nákaz je tak nebezpečně mnoho, jsme sice diskutovali, ale nedokázali jsme ji ověřit.
2. Selhala vláda. Prymula i expertní skupina si v každém kroku přála tvrdší opatření než byly pokaždé přijaty. Politická vůle se k lock-downu otevírala zoufale pomalu.
3. Selhala část společnosti. Boj s covidem se řídí nejslabším článkem řetězce. Sociologická data vyjevují, že v ČR významná část společnosti covid stále zásadně podceňuje anebo ji jsou mrtví jedno. Účinnost všech opatření se tímto zásadně snižuje.
Expertní skupina i její komunikace s Prymulou ale byla výtečná. Zdržím se sebehodnocení; ostatní členové však byli výjimečné osobnosti se zásadními profesními úspěchy a schopností si naslouchat. Ministr, epidemiolog s mezinárodní reputací vybaven matematickým myšlením i lety praxe, se v argumentech výtečně orientoval, dokázal rozeznat limity dat i modelů, a chápal nejistotu, pod kterou musel činit zásadní rozhodnutí.
Jako mnoho jiných expertů, kteří se rozhodli spolupracovat s vládou ANO, jsem řešil dilemata podobné těm z normalizace. Jak daleko zajít ve spoluprácí se systémem, kterého podstatná složka je zlo? Zahlédl jsem sice v některých přeposlaných emailech nekompetentnost a nekoncepčnost moci nám vládnoucí. Těžkých dilemat jsem však naštěstí jako nepodstatný expert byl ušetřen; nebyl jsem vystaven žádným tlakům.
Navzdory nezdaru v krocení epidemie a poslednímu strašně hloupému ministrova kiksu trochu doufám, že si Prymula udrží zásadní vliv na řízení protiepidemiologického boje a bude schopen nadále prosazovat svoji vizi.
(Přepsal jsem konec svého postu protože předchozí verze byla přespříliš konkrétní a ovlivňovat politický proces mi nepřísluší.)
 
Chrt | Vsetín
13.10.2020, 00:04
 
komercni prestavka:

je to ani ne mesic, co se na zimaku ve stoje a bez nahubku rvalo "jebat covid". Cisla za CR se tehdy poprve dostavala nad hranici 1k za den.
Ironii osudu nas ted covid dojebal vsechny, ale
ne, nebylo to asteriskovo za vsim hledej Babis, ani Fiala, Smucler, Pekova, Pirk, Landa, Bila, Basikova, Ujcik, Papez, Jack, kazdy hajici svuj osobni zajem... Celou dobu to bylo a je na kazdem z nas.

Chrt | Vsetín
19.09.2020, 15:15
Gerard: cele je to o lidech a o tom, jak vnimaji nebezpeci. Odkazujes se na jaro, ale tehdy bylo mentalni nastaveni vetsinove casti populace uplne jinde. Dnes je tu siroka skupina odmitacu covid omezeni a je jedno, jestli je to kvuli ekonomickym dopadum, omezovani svobody nebo odporu k autoritam, tj. vlade a statnim institucim s ni spojenymi.
Noseni rousek na verejnosti, odstup, omezeni poctu socialnich kontaktu, dodrzovani hygienickych pravidel... nic moc sloziteho a kazdy by to probral radeji nez x-tydenni lockdown. Je na kazdem, jak moc bude pravidla dodrzovat a kolik facek pak vsichni jeste dostanem.

Jinak Nemci se s tim nestvou. Bavorsky premier navrhuje zvyseni pokuty za nenoseni rousky z 50 na 250 EUR. Soude dle situace v pepikove, zavest to u nas, mame hned prebytkovy rozpocet Smajlík
 
Chrt | Vsetín
23.09.2020, 14:05
 
Zeli: s tim, co pises ve 4. odstavci nemohu nesouhlasit, ale neni to driver "sekery půl bilionu za to, že jsme vlastně odsunuli problém o 3 měsíce".

.
 
Chrt | Vsetín
23.09.2020, 00:08
 
BohseOnkel: letosni pulbilion nema vubec zadnou souvislost s DI, vzhledem k dobe pripravy liniovych staveb ani nemuze. Co se stavi, pripravuje, viz forum ceskedalnice, urcite toho najdes vic jak 10 km vcetne pilota PPP na D4. Omezeni jsou spis v kapacitach stavebnich firem, nejsoi lidi, nez nedostaku financi.

Asterisk: muj koment byl ciste k vysi schodku, kde 213 mld jde za nizsimi prijmy, 247 mld na vyssi vydaje kam patri vsechny programy podpor od OSVC, pres osetrovacky az po kurzarbeit a taky vsechny ty nehospodarnosti, ulitby cinanum, kompenzace atd. Zbytek je rozpoctova rezerva.
Treba se k tomu Zeli jeste vyjadri, kde by ten pulbilion nasel a co by to v dusledku znamenalo.

Jinak plati, co jsem psal Gerardovi. Je obtizne, spis nemozne, najit reseni ci postup s vetsinovou podporou. Nejen tohle forum je toho zdarnym prikladem.
Jako stat, obcane obstojne zvladame krizove rizeni, ale nasledujici obdobi noveho normalu je tragedie na vsech frontach.


 
Chrt | Vsetín
22.09.2020, 13:32
 
Zelí: "Nemuseli jsme tu mít sekeru půl bilionu za to, že jsme vlastně odsunuli problém o 3 měsíce"

Notykoky, a jak bys toho, aby nebyla sekera pul bilionu dosahl?

Urcite by to zajimalo i vyspelejsi zeme na zapad od nas, co jedou jeste vetsi bomby, napr. nemecke zadluzeni yoy +15% vuci HDP, amici federalni dluh na +19% vuci HDP.
Ten pulbilion je k HDP 9 %, pravda jedna se "jen"o statni rozpocet...
 
Chrt | Vsetín
19.09.2020, 15:15
 
Gerard: cele je to o lidech a o tom, jak vnimaji nebezpeci. Odkazujes se na jaro, ale tehdy bylo mentalni nastaveni vetsinove casti populace uplne jinde. Dnes je tu siroka skupina odmitacu covid omezeni a je jedno, jestli je to kvuli ekonomickym dopadum, omezovani svobody nebo odporu k autoritam, tj. vlade a statnim institucim s ni spojenymi.
Noseni rousek na verejnosti, odstup, omezeni poctu socialnich kontaktu, dodrzovani hygienickych pravidel... nic moc sloziteho a kazdy by to probral radeji nez x-tydenni lockdown. Je na kazdem, jak moc bude pravidla dodrzovat a kolik facek pak vsichni jeste dostanem.
 
Chrt | Vsetín
29.03.2019, 09:19
 
jen houst

odkaz
 
Chrt | Vsetín
20.03.2019, 20:05
 
dneska pri nas stali vsichni svati: Gabova lapacka, vyrazecka i betony. Vsem fandicim vyjezdnikum prijemnou cestu domu Smajlík
 
Chrt | Vsetín
19.03.2019, 22:24
 
tak aspon ted pobavil borec v zivem vstupu v Udalostech komentarich se svym "Vsetin, do toho" Smajlík
 
Chrt | Vsetín
16.03.2019, 23:29
 
fanatiku neni bezdeny pytel, takze po 0:8 pribyva divaku. Vsude jinde by hokejky vypiskali, my si zanadavali pro sebe a pak dali Vysoky jalovec Smajlík

Kazdopadne atmosfera na hony vzdalena treba lonskemu 27. prosinci.

A jedna kacirska, postoupit do ELH a hrat chvost, tak nechodi ani trojka Smajlík
 
Chrt | Vsetín
16.03.2019, 22:43
 
nasrani byli skoro cely zapas, jen ne na soupere, ale sami na sebe... ty pohledy, co si xkrat vymenili vcetne krouceni hlavou... Inferiorovo bloudeni ztracenych dusi je trefne. Hraci netusi, co maji hrat, tak neco kazdy za sebe zkousi a vubec to nefunguje. Ve finale jen plytvaji energii, ktere nemame po serii s PV na rozdavani. Cekal jsem, ze po patku treneri s necim novym prijdou a ono nic.

 
Chrt | Vsetín
16.03.2019, 20:14
 
Velke diky vsem na tribunach, co si na zaver strihli Vysoky jalovec, zaver na urovni Smajlík
 
Chrt | Vsetín
15.03.2019, 20:42
 
no stalo to za vylizprcku, ale zase jsme vytvorili rekord v poctu presilovek bez strely na branu Smajlík

zitra aspon gola, at to ma na tribunach grady!
 
Chrt | Vsetín
10.03.2019, 19:37
 
totalne nam odesel utok, maximalni impotence. Hrajeme sice fyzicky narocny hokej, ale zcela bez efektu. Co hur, PV v suchem triku neutralizuje a kdyz potrebuje, ve spravnou chvili zapne, zatlaci a je tam. Muj dojem je, ze po 5-6 zapasech v nohach uz nemame na zrychleni ve chvili, kdy je to potreba, osobni souboje, tlak do brany, presilovky.
Moc nerozumim tomu, ze nedoslo ke zmene stylu hry, kazdopadne ta frustrace a podrazdenost je na nasich uz viditelna...
 
Chrt | Vsetín
03.03.2018, 22:22
 
strihnout si takhle za stavu 0:6 dvanactimunutove naananaa o tom si muze nejen karlevarle nechat zdat Smajlík dik vsem, co se zapojili Smajlík
 
Chrt | Vsetín
22.02.2018, 13:32
 
volna mista v aute na sobotu z Prahy, kdyztak 725 805 765
 
Chrt | Vsetín
01.02.2018, 08:52
 
vcera to asi fakt neslo jinak, nez nechat pruchod frustraci tem na lede i v hledisti. Ted to na Havr pretavit v bojovnost a zdrave nastvani!!! Smajlík
 
Chrt | Vsetín
31.01.2018, 20:36
 
Jako sedmicka na kladne, proc ne. Osmicka v budkach, aspon prd*el. Ale toto byl mega trapas okoreneny vysperkovany zaverecnyma presilovkama 😁
 
Chrt | Vsetín
18.10.2017, 23:37
 
tady je to jak v klubu pro pametniky, takze prihazuju Rethars a Haberem.
Ale k tem vazne "oblibenym" patril jisty Balej, ktereho chtel cely zimak opakovane veset Smajlík
 
Chrt | Vsetín
12.04.2017, 11:26
 
pro zajemce, na ctvrtek volna mista v aute z Prahy do Jablonce
tel. 725 805 765
 
12>
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
VHK ROBE Vsetín