Vstupenky online

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Filtr: výpis příspěvků uživatele "asterisk" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
19.01.2021, 13:00
 
No ale tady se mohutně motivuje už od prosince! :-)
 
12.01.2021, 17:40
 
Reakce na Proton: Ty si to tu zakládal nebo jak to mám ...
Tywoe! tak to je nejvíc! Jakože si k defekačnímu čerstvému nicku PROTON založíš ještě NEUTRONA, abys PROTONOVI mohl přitakat že má pravdu? :-)))) .... jestli jsi na home-office, měl bys něco změnit, leze ti to na mozek. To je skoro už samohana :-))))

Jestli ti docházejí nicky, zkus ješte higgsův boson, ten tu ještě není! :-)))

PS: díky za pobavení! Ale jinak nelze než konstatovat, že jsi vůbec nepochopil, co jsem ti napsal. Já se do tvého monologu o DT nechtěl a nechci plést. Ty si ostatně vystačíš sám :-)
 
11.01.2021, 21:32
 
Reakce na hokejvsetín: No konečně za tři body ! *2* tot...
Ondro, tys vysadil prášky?? Neblbni! Chováš se nepřirozeně!
 
10.01.2021, 18:33
 
Reakce na pavelmikel: Až půjde vidět na hračich, že jich...
No, tak prohlásit toto u týmu, který pokaždé jedné sezóně prošel pokaždé obměnou z 50%, je poněkud odvážné :-)
 
06.01.2021, 22:42
 
....... já psal už v prosinci.... Ten jeden citát z Cimrmanů.....
 
06.01.2021, 22:31
 
Prosímvás, mohl bych ještě něco málo napsat k MS dvacítek?
 
05.01.2021, 18:30
 
Tak jo! :-)
 
05.01.2021, 18:20
 
A ještě k tomu co píšeš o "radosti": jestli tvé snažení tady chápu správně, pak jediní šťastní na tom letošním WCH U20 jsou češi! :-) Tohle by mělo zaznít na svazové schůzce s hodnocením šampionátu: v tom jak jsme zoufale nedokonalí napříč celým kádrem a i té široké základny, je vlastně skrytá radost. My jsme češi a my se za dokonalostí nehoníme a z toho se radujeme!

Brilantní! :-))))
 
05.01.2021, 18:15
 
Je to drozd ten Pytlík.... A všichni co k němu jezdí! :-)))))
 
05.01.2021, 17:59
 
.... ale co říká v tom rozhovoru jsi nečetl, co? A nebo spíš četl, jenže tam bylo málo asfaltu a 5:5, tak sis to v rámci "sebeubezpečování" šel pořešit do diskuse? Tak jo..... :-)))
 
04.01.2021, 23:00
 
Reakce na Šupec: Připomíná mi to kanonýra Luku :))...
No, lukostřelec neměl nikdy problém s bruslením :-)))
.... ale vidím, že si umíte dosadit spoustu promarněných talentů!
 
04.01.2021, 22:57
 
rst, palica: tak toho jsem nemyslel. Vodítko - nehrál pokud je mi známo v repre. .... ale když to tady píšete.......
 
04.01.2021, 14:57
 
setteinz:
"Tzv. úspěch ve sportu můžeme vyjádřit jednoduchou rovnicí úspěch rovná se talent plus tzv. detaily, které mají na starosti všelijací specializovaní tren´éři včetně těch skills, přičemž podíl toho prvního, tedy talentu, se neustále zmenšuje (i když ten je taky nutný), kdežto podíl toho druhého se neustále zvyšuje. "

Tohle máš myslím špatně. Talent se cvičením detailů nahradit nedá. Talentovaný hráč, který dostane pořádnou péči, toho méně talentovaného stejně opečovávaného zkrátka bude převyšovat vždycky. Naopak když talent necháš růst jak samorost, aby si na všechny ty jemné nuance nějak přišel sám, tak se zpomalí a nebo zakrní... A když kolem sebe bude vidět hráče kteří v podstatě nejsou lepší než je on, ale holt se o ně někdo stará a tak jim teď nestíhá, dost možná se ti na to vykašle. A třeba bude stačit na tenhle náš rozplizlý český rybník, ale jak se podívá na to U20, odjede hodně rozčarovaný a navíc frustrovaný, že švédi a amíci si proti nám parádně zastříleli a zabruslili (tj. hráli hokej), což on by chtěl taky, ale bohužel jediného výsledku dosáhne jenom tak, že pro zájem celku potlačí svoji přirozenost a začne si lehat rusovi pod nohy.

Ale fakt netřeba z toho dělat složitosti: já sám bych tu mohl jmenovat hned několik kluků, co hlavou, myšlením, čuchem na góly, střelou - tím vším převyšovali svoje vrstevníky už od žáčků. Dokonce ani nebyli nijak zakrslí! A to všechno jim zůstalo až do juniorky a co víc - zahráli si i za mládežnické reprezentace. Ale na vrcholový dospělý hokej to nikdy nebylo. Tam je popřeskakovali do té doby i slabší. A to všechno jenom proto, že dotyčnému nikdo v nějakých 9-11 nevysvětlil, že bruslí úplně blbě. Jasně - v žáčkách sázel Olomouci 3-4 fíky za zápas! Proč by ho trenér měl frustrovat tím, že poskakuje na těch nožích jak srneček. A když se ho později dost možná i snažili další trenéři předělat, tak už bylo pozdě: dotyčnému to přišlo jako buzerace (furt byl přece nejlepší) a taky i kdyby se fakt snažil, tak v určitém věku se to předělává těžko..... A tak s bruslením připominajícím běh na lyžích probruslil celou svoji kariéru v II.NHL.
 
04.01.2021, 12:17
 
"systém výchovy mládeže k hokeji/sportu"

... za komárů je neplikovatelný na dešní dobu. Byly tady úplně jiné výchozí podmínky, jiné zadání..... A hlavně byl ten systém postavený na nesvobodě v nesvobodném zřízení.

Ten kdo chodil na hokej v osmdesátkách na Vsetín, si nepomyslel že bychom snad někdy mohli hrát nejvyšší soutěž. Karty byly jasně rozdané! nebyli jsme velké město, spádová oblast. Komáři měli naplánované všechno včetně kapacity na výrobu hajzlpapíru. A měli i přesně nalinkované kde se co bude hrát.... Jasně - byly tu sestupy a postupy (nad kterýma tu dneska brečíme), ale v podstatě se na těch hranicích motali jedni a ti samí - jeden nahoru, druhý dolů. A příští rok zas, akorát opačně. S tím souvisela i pevná struktura výchovy hráčů a dopředu daná pyramida. Na vsetíně si šmrdlejte žáčky, když se tu nějaký šikovný objeví, šup s ním do Gotyša či Vítkovic! No a za to tu máte k dispozici "stafáž" co nám odpadne v chlapech - s tou si pak hrajte tu první nebo druhou národní. Jo a občas vám pošleme nějakého hvězdného veterána, aby jste tam měli na koho chodit. Poděkujte!!

Ta výchova mládeže se takhle "pročišťovala". Na vyslovené lopaty v dětech se v Gottwaldově nedostalo, když si postahovali ty dobré ze Vsetína, Uherských brodů, hradišť a ostrohů. No a pak s věkem přišly Dukly. To fungovalo skvěle, protože na vojnu musí každý! A takhle se prosévala ta základna až k reprezentacím. Za povšimnutí stojí to, že ta repre hrála po turnusech: zkrátka se vytvořilo to jádro. Pak tu bylo pár kusů co odpadávaly (zdravotně, herně) a uvolnili pár místeček těm, co se jim dařilo v nejvyšší soutěži. Ale kostra zůstávala stejná, MS a OH měli v podstatě jisté. Jisté měli i trenéry. Měli vlastně trenéry v klubu a pak soudruhy u repre. No a až ten tým zestárnul, novináři mluvili o generační obměně a taky o tom že se buduje nový tým.

Sport měl za minulého režimu dvojí funkci: tu z hesla chléb a hry a taky potom funkci výkladní skříně režimu. Chléb a hry, to byly ligy. Když dáš lidem zábavu, neremcají že není prací prášek a že nedostnou devizový příslib. Zkrátka jim zacpeš hubu. Výkladní skříň režimu se někdy trošku zvrtla a šlo se do extrémů: to se třeba ženské musely mnohem víc holit (Tá¨ňa Kocembová) klukům zas někdy uhnily a odpadl pytel i s vejci (Zaremba), ale vidět čechoslováka s lvíčkem na prsou na stupních vítězů je zkrátka nejvíc. Některé okolní státy musely přiznat že se jednalo o režimem řízený systém (hodní němci z NDR) a některé v tom pokračují i dnes (Rusko).

Když si ale přiznáme že ten systém byl fakt hodně vymakaný a sloužil režimu, dlužno podotknout, že kromě špičkových chemiků a farmaceutů se na tom systému podíleli i naprosto špičkoví trenéři. Vypiplaní, vysokoškolsky vzdělaní, lidé s obrovským přehledem, rozumějící psychologii, pedagogice a všem potřebným přidruženým oborům. A ti pak - ne nadarmo byla většina tehdejších reprezentačních trenérů oslována soudruhu profesore, na svých alma-mater předávali znalosti svým nástupcům. Dnes by se tomu všemu říkalo byznys..... Ale v podstatě to bylo kompletně celé placené státem. Že ne? Nebyla třeba Zbojovka Vsetín národním podnikem?

No a do toho je potřeba si popsat i úlohu malého českého človíčka, sportovce. Ten byl v tom systému formován a tvarován. A každá mince má své dvě strany. Samozřejmě i tenhle sportovec byl stejně nesvobodný jako ten, co denně od šesti ráno zařezával u soustruhu či horizontální vrtačky a teď - večer na něho z tribuny řval že je šmatlák. Jeho nesvoboda se projevovala třeba v tom, že i když byl o něj zájem v zahraničí, mohl si akorát tak nechat zajít chuť. Peněz taky nebylo moc, ale jak popisoval třeba Hlinka, když jste se dostali na 4-5 MS, tak z následných odměn a z diet co dostávali a neprožrali na hotelu se pak ta Simca koupit dala.....

Lkaní nad starým systémem je taková ta ostalgie. To co bylo tehdy je to neaplikovatelné na dnešní dobu. Je to zastaralý systém. A systémy se mění.....

Hlavním problémem českého sportu (nejen hokeje) ale je, že ten starý systém co skončil nebyl nahrazený ničím.
 
03.01.2021, 21:37
 
Jo. Odrovnal si kolinka.
 
03.01.2021, 21:30
 
Jak to, že byl tak nadlidsky rychlý? Vždyť ještě v šesti letech, kdy jej otec Vladimir, ruský olympijský plavec, přivedl do hokejové školy, srandovně šmajdal. Jenže právě tehdy od táty slyšel: „Buď se naučíš pořádně bruslit, nebo s hokejem skončíš.“ A to malý Pavel chtěl jako poslední na světě. A jak se obrovsky snažil, vytvořil si specifický návyk.

„Většina hráčů používá k odrazu svou vnitřní hranu brusle skloněnou asi na 45 stupňů, Bure ale startuje na vnější hraně.

Pak ji překlopí a díky tomu dělá mnohem přímočařejší tempo,“ vysvětloval Peter Twist, kondiční trenér Canucks. „Tak do nich dává víc síly a během chvíle nabere maximální rychlost.“
....
V březnu 2001 ještě přestoupil do Rangers. Jenže ne nadlouho. Víc a víc se ozývala poničená kolena. Ročník 2003-04 musel celý vynechat.

Nekonečné operace, z nichž ta první přišla už v roce 1995, jej pak donutily po výluce v NHL 1. listopadu 2005, v pouhých čtyřiatřiceti letech oznámit konec kariéry. Pavla Bureho nedokázal zastavit nikdo, jen jeho vlastní zdraví.
 
03.01.2021, 21:24
 
Cromwell: ono bylo takovych vic. Spatny odraz vykompenzujes tim, ze se zkratka snazis byt porad v pohybu - omezis starty. A pokud mas ten zmineny skluz, chyb si nikdo nevsimne. Pokud te to ve hre nelimituje.... Bure mel prezdivku raketa a on fakt byl. Zase - kdovi jak dneska, kdyz jsou vsichni nabrusleni jak prase... Zajimave bylo taky to, jak strasne nizko byl draftovany. A zajimave je taky to, jak brzo skoncil.
 
03.01.2021, 20:10
 
Jmenuj mi jediný sport, kde to je jinak.
 
03.01.2021, 19:55
 
setteinz: to není elitářství. Hlavně jak píšu - kupuješ bokem to, co nedostaneš "doma". Vzpomínám si jak před nějakýma dvanácti-třinácti rokama se začalo mluvit o powerskatingu. Ten kdo si buď nechal za prachy poradit a nebo už tehdy sosal youtube, dokázal být při dodržování určitých prvků rázem o level jiným bruslařem. A mezi děckama to bylo vidět nejvic! Ale mezi trenéry to bylo zpočátku bráno s výsměchem.... My tu zkrátka "nemáme rádi novoty".....
 
03.01.2021, 19:47
 
A ještě jeden drobný postřeh. U20 je a - to ať se nám to líbí nebo ne, je zkrátka o NHL..... A NHL se za posledních deset roků zásadně změnila. Extrémně omládla. Dříve to bývalo tak, že se počítalo, že by kluci z prvního kola draftu měli přímo do A týmů. Ale ani to nebývalo pravidlem! Mnohdy i klubové jedničky končily na ohrání po předsezónním kempu buď zpátky v juniorce nebo na farmě.. Dneska je to jinak. Ubylo té mnohdy až sprosté tvrdosti a hokeje co byl pro chlapy a ne pro kluky. A i proto se do A počítá s jedničkama defacto automaticky, ale v podstatě i s kluky z druhé a třetí volby. NHL je vážně jiná a žere omnáctileté až dvacetileté kluky a počítá s tím, ne že se otlučou někde ve třetí, čtvrté brázdě, ale že budou HNED lídři.....

A takto připravené hráče vozí na U20 kanaďané, amíci, rusáci, fini a švédi. Hotové hráče, které jenom zakomponujete do své herní taktiky. To my tu jedeme v tomto postaru: mladí si místo mezi chlapy musí zasloužit, než vůbec dostanou čuchnut, musí se ohrát. No a když se tam teda dostanou tak první dvě lajny jsou jasné a o zbylé dvě se musí porvat. My lídry zkrátka tímhle systémem co tu je vytvořit neumíme

Nikde není psáno, že Myšák a další nebudou hrát NHL a jednou tam třeba neudělají kariéru. Ale díky tomu jak se tu pracuje s mládeží a jak jsou vychovávaní, mu to dospívání oproti vrstevníkům bude trvat dýl....
 
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.