Vstupenky online

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-12-30" |  vypnout filtr
 
123>
30.12.2020, 23:12
 
Podle mě máte pravdu oba. Ten hokej musí člověka bavit a musí hrát a hrát a hrát, protože ho to baví. Ale zároveň jsou podle mě strašně důležití i trenéři techniky, kteří poradí, jak se má co dělat. Třeba i z obyčejného amatérského rekreačního plavání jsem zjistil, že fakt strašně záleží na každém malém pohybu, úhlu, časování a dělá to obrovský rozdíl. A že můžeš dřít, jak chceš, ale bez vychytání důležitých detailů ti to nepomůže, pokud teda nemáš úplný super talent. A zažil jsem i trenéry, třeba na škole, kteří prostě řekli plavte tam a zpět a tím to končilo. Nebo když jsem se ptal proč mně bolí z plavání za krkem, tak jenom řekl, že to je divné, že by mě to bolet nemělo a hotovo. A to mluvím o úplné amatérské, pohodové úrovni. A když se to pak člověk učí sám, tak se s tím strašně nadře, a ještě si může poškodit zdraví. To platí třeba i pro posilování, člověk tam může dělat strašně moc věcí špatně a dobrý trenér techniky může udělat obrovský rozdíl a nedá se to nahradit jenom dřinou nebo tím, že to člověka baví.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 21:27
 
A k tomu "dívá se na to stejně jak před 30 lety" :
Nesouhlasím.
Tobě možná, mně odpadlo těšení se kvůli přemíře zápasů a nulová zklamanost z absence. Mluvím o Vsetínu. Chybět před 30 lety na Žďár nad Sázavou? Nepředstavitelné. Chybět dnes na jakýkoli mančaft? No a co, jenom letos ještě přijedou devětkrát.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 21:21
 
Když byl poslední SP, jak tam hráli ti nejlepší a bohužel i ty 2 slátaniny, naopak: moc mě to bavilo. Hokejisté (z našich Voras) mi přišli jako nabušená dokonalá velká monstra a čubrněl jsem na ty masakr hokeje jak puk.
V kterémsi roce na MS, tuším jak za ně hrál Hall se 4 na zádech, se strašně krásně dívalo na Kanadu.
A třeba mě překvapilo fotbalové MS v Rusku. Velice nic jsem od toho nečekal, ale strašně mě ty fotbaly bavily. Až na ty , co to vyhráli teda, ale sere pes.
Ti nejlepší mi jako roboti nepřijdou, na SP bych se díval rád třeba každý rok.
 
30.12.2020, 21:10
 
A co mám dělat? Mám ti lhát? ....

Pravděpodobnost že se ten který kluk jednou bude tím hokejem i živit je mizivá. Já děkuju bohu že ta řehole a zimák udělal ze syna slušného rovného člověka, co se umí prosadit a pohybovat v kolektivu, že se mu umí i podřídit a že má přirozenou úctu k autoritě. To vážně není málo! A takhle to má většina rodičů. To jestli to pak někam pokračuje, to už je jenom "nadstavba".

Šokuje mě ale - a to nejenom letos, co ten náš systém ze sebe sype v tom výstupním nejužším místě. Všechna stafáž by měla být pryč. Mělo by vypadnout na naši členskou základnu 5-6 opravdových hokejistů s předpokladem být v klubech vůdci a do řekněme pěti let od U20 pilíři reprezentace. Podívej se co tam je.... Tohle jsou roboti. Univerzální. Neumí nic pořádně, ale umí od každého trošičku.....

Nepíšu nic o robotech. Naopak! Jestli ti zmiňovaní Laine, Aho a nebo třeba Svechnikov, Panarin či McDavid přijdou jako roboti, pak se asi koukáme každý na jiný sport. Hokej je komplexní sport a myslím že nemůže existovat hokejista co vyniká ve všech parametrech naráz. Ale jak jsem už psal: každý jeden může být geniální v jedné činnosti. A to je přesně to, co my tady buď neumíme rozvíjet a nebo nechceme. Takový McDavid věděl myslím od 10-11 že je naprosto vyjímečný, protože se nikdo nestyděl mu to říct. A říct mu i to, že to sebou nese i obrovskou zodpovědnost. Tady se individualita potlačuje. Je to něco jako sprosté slovo. A nějaká chvála v útlém věku? Ses zbláznil??!

A jo, na všechno jsou tabulky, máme videa.... Jsou experti co jsou schopni hráči z pár minut videa a pár bogen vysvětlit, že když upraví pár detailů (které mu na tom videu vypíchnou) a když uspůsobí trénink, bude mít to bruslení o 25-30% rychlejší, agresivnější a s vyšší akcelerací a zároveň vydrží hrát ne do 30ti, ale do 38.... A jo tohle všechno - ty rozbory, analýzy, statistiky a všechno kolem stojí strašné peníze. A taky to tu hru mění.... Na ledě ale nakonec hrají 5 na 5. Dívá se na to úplně stejně jako před těma 30ti rokama.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 20:52
 
No vidíš, už jsi i konkrétní: Růža. Tady se to povídalo o K. i H.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 20:49
 
Asterisk:
Nesměju se tomu, jen trochu posmávám. Spíše mi to ale přijde mi smutné. Tobě to přijde dobré, vychovávat roboty na to a na tamto, mně to přijde robotické a chybí mi tam radost.
Ta radost mi ale chybí i u toho našeho, že se kdosi nevrátil a tak.
Já pamatuju Růžu, že stál jenom na červené (Trenčín) a jaká to byla zábava. Nebo tady Buřič z Hodonína, to samé. Jenom na červené a jaká to byla zábava (pro nás moc ne teda :-) )

Ale jak to čtu, tak spíš od toho dávání dítěte na hokej pěkně odrazuješ.
Proto se ptám, jak moc velký talent musíš být, aby to mělo šanci na to, že když už talent jsi, "nezabijou tě." Tak díky za odpověď - jako Pastrňák.
Smajlík
Pro mě se z fotbalu i hokeje kvůli té dokonalosti všeho toho - na všechno jsou tabulky, přístroje, měřiče, stává se to pro mě, ano, jde to dopředu, o.k., ale čím dál tím více menší zábavou než kdysi.
Ale to je věkem, člověk tím nemůže hořet dnes tak jako před 30 lety.


 
30.12.2020, 20:41
 
Jasně: když se o přestávce hraje takové to modelové utkání, to si zatleskají, zaskandují, zasmějí se pišišvorům na bruslích, ale jinak ví absolutní kulové. Já ale něco zažil a se mnou spousty dalších rodičů, co tomuhle museli taky přihlížet. Já patřím mezi ty šťastné. Takových ale moc není a myslím že při čtení tohohle textu mají někteří z nich i nauseu.

Píšeš cosi o genetické výbavě českých hráčů. Já si myslím že je to blbost. Že podmínky mají všichni víceméně stejné a třeba fini i menší základnu. Všude jsou ty tvoje nenáviděné konzole a sporty co odsávají potencionální hokejisty. Oni prosperují, my ne..... Oni posílají na U20 plejery, my upachtěné dělníky ledu.... Je tu ale jedna věc co nás přece jenom odlišuje. Geneticky. my máme zakódovanou jakousi českou malost. Je to takové to dej blb.ci funkci. Závist, křivost, neschopnost rozlišovat kdo by teoreticky mohl nést zodpovědnost za tvůj více či méně zpackaný život. U čechů to nikdy nejsi ty, je to ten druhý! A když takovému člověku dáš tu moc rozhodovat o životě druhých, byť jsou to děti, výsledek je potom 1:7 nebo 0:7. Ale když si k tomu všemu přičteš i to, že se na tom navíc dá i pěkvě vydělat (aka. Růža), pak jsou ty výsledky ještě milosrdné!
 
30.12.2020, 20:21
 
"A neřekl jsi mi vlastně nic. Když nadáváš na systém výchovy, neřekneš kdo."

Rosťo, já ti neřekl nic a neřekl kdo??? Vážně? :-)))))

Napsal jsem to tu asi třikrát: za tohle můžou VŠICHNI, co se podepsali na systému mládeže za posledních 20-25 let. každý jeden by si měl šáhnout do svědomí!

Potřebuješ to po lopatě? Třeba že máš Céčko, což dostaneš v podstatě automaticky okamžitě jakožto bývalý registrovaný hokejista, ale stačí se přihlásit na Béčko, kde už se řeší věci jako psychologie a výuka a V TEN SAMÝ okamžik už můžeš začít trénovat děcka, pokud ti někdo tu práci dá? Rozumíš tomu? - okamžitě! Jakože tvoje dcera má maturitu na gymplu, vezmou ji na medicínu a protože teď studuje tu medicínu, necháš ji třeba po dvou měsících studia, aby ti vyoperovala slepé střevo. Dyť tomu přece rozumí! .....

Co potřebuješ dovysvětlit a pojmenovat? Ty kamarádšofty? Kolikrát se za ten život žákovského a dorosteneckého a juniorského hokejisty potkáš se závistí? Ale ne od spoluhráčů! - od lidí co by ti měli pomáhat v růstu! Chceš vědět jak strašně jednoduché je doslova zničit kluka a zabít v něm ten zápal a lásku k tomu sportu? A chce vědět jak často se tohle stává? A nebo jestli třeba tady na Vsetíně je ten bájný Eden - ne ten pražský, ale ten biblický, co se tady nikdy nic takového nestalo a ani nemůže stát? Jak se třeba na nasazování kluka do zápasu a jeho herním vytížení podepisuje taková normální lidská věc: třeba s kým ten co o tom rozhoduje spí a koho naopak z té rodičovské tribuny nemůže vystát?

Nebo proč se tví hrdinové cos je vyjmenoval "rázem" stali typově úplně jinými hráči? Že by to po nich třeba chtěl trenér?....

Hele, Adam byl tuším v sedmé třídě na turnaji v Petrohradě. Tehdy si je vzal jeden slovenský trenér do svého výběru i s Honzou Ščotkou. Bylo to období, kdy tenhle ročník hrál každý rok na republice. A tam se potkával s jedním "démonem". Adam Zbořil se jmenoval. Třeba tady na tom vsetínském mistrovství v podstatě porazil sám skoro všechny. Bruslení od pána Boha, střela už v tom věku jak hrom. Jenom ten růst nepřicházel a nepřišel. Proto není s bráchou v NHL ale v Mladé Boleslavi. No a můj Adam mi z toho Petrohradu volal. Že hráli tuším se Stříbrnými Žraloky z Moskvy (mimochodem mateřský oddíl Kamila Šiaftudinova....). Nepamatuju si přesný výsledek. Ale co si pamatuju, byl jeho vyděšený hlas, že: "víš jak je tady ten Zbořa a je úplně někde jinde? No, tak tady v každém ruském mančaftu co tu hraje, je jich takových pět! S těma se nedá hrát!" "A kolik jste teda hráli Ady?" "Vyhráli jsme...."......

"Skills.... IMHO z polena Gretzkého neuděláš. Talent dávat góly musíš mít v sobě."
Všude jinde ve světě se pracuje na přednosti toho kterého hráče: jsi rychlý? zapracujeme a rozvineme rychlost! Jsi dobrý střelec? Tak jo, dáme k tobě někoho, kdo ti to tam bude házet, abys byl ještě lepší! Umíš dobře bránit? Neboj, nikdo po tobě nebude řvát za tvoje ne úplně dokonalé bruslení! ..... Pomůžeme ti i tak, že ti na to dáme speciálního trenéra, co se mu Rosťa ze Vsetína směje!!!! A víš proč? Jsme opravdová hokejová rodina a záleží nám na tom, aby jsme vychovali skvělé hráče. A když jednou budeš hrát třeba za mořem nebo na olympiádě, my se budeme chlubit, že jsi náš!

Tady je to opačně: dals dva góly? No jo, ale byls u dvou obdržených! Počkej zítra na tréninku smrade!!!! .... Jestli se nebudeš vracet zpátky, posadím tě! Jestli ještě jednou vystřelíš a nenahraješ, drapnu tě za ten košík a vysmýkám tě až na Bečevnou!!!! .. jestli nebudeš bránit a dělat co ti říkám, vypakuju tě z kabiny a táhni si do Rožnova nebo třeba dělat talířky do Alceda! ... Mám pokračovat? Co bych ti měl ještě vypisovat? Jaká je "úmrtnost" těch co tohle nevydrží? Kdysi jsem tu psal o hvězdách už v relativně útlém věku a o stafáži... Tak to je.... Pastu by nikdy nikdo nezašlapal, protože takový trenéříček se tu v česku nenarodil. Už někde v páté třídě muselo být každému "trenérovi" v téhle republice jasné, že jako hráč se s ním nebude moct rovnat!!! Každý by viděl, že případná šikana by byl zločin. Ale je a byla spousta kluků o chlup či dva v tom určitém věku horších, na kterých ta vražda vidět nebyla.... Pár jsem jich za svůj život viděl.....

Píšeš jinde, že kluci musí hrát a hrát! nebo taky "Ale jen při povinném tréninku se vyhrávat nenaučíš" - svatá pravda! A co tak třeba cesta na zápas dvě hodiny tam a pak dvě hodiny zpátky a na tom zápase rozhraní čtvrté pětky a lavky s ice-time řekněme 3-5 minut? Co? Je to to tvoje hraní nebo není? :-)))

Já tomu ale rozumím: drtivá většina těch co chodí na Lapač myslím vůbec netuší jak se takový hokejista vůbec "narodí".... Netuší absolutně nic o systému, tréninku, zápasech. Ukradená ELJ to už je jenom špička ledovce celého toho problému. Dokonce si myslím, že si mnozí dodneška myslí, že se ti hráči někde NAKUPUJÍ jak za Zubíka. Jasně: když se o přestávce hraje takové to modelov / Příspěvěk byl moc dlouhý a proto byl uříznut.
 
30.12.2020, 19:00
 
Reakce na Cromwel: Erik- já v podstatě v každém florbali...
Problém je, že ty města ty stadiony nechtějí ani zadarmo :( a novináři to docela hejtují. Proto můžou být na Vsetíně rádi, jestli se ta hala dotáhne do konce.
 
Cromwel | Holešov 1
30.12.2020, 18:49
 
Erik- já v podstatě v každém florbalistovi vidím kdysí potenciálního hokejistu.... nemůžeš se těm rodičům divit...finance, čas a ta hromada svinstva kolem spoustu z nich od hokeje odradí....
Je ale pravda že ty malé zimáčky doslova v každé prd..lce by mohly leccos pozitivního nastartovat...
 
30.12.2020, 18:27
 
*wellnessem
 
30.12.2020, 18:26
 
Možná jenom, že nebyl špatný nápad na ty malé hokejové haly i v těch menších městech, prakticky to mělo být celé dotované, podle mně by to bylo ideální i s malým plaveckým bazénem a welnessem.
 
30.12.2020, 18:15
 
Ale co jsem se díval, tak ve florbale se pořád zlepšujeme a U19 jsme loni i vyhráli a to i v době počítačových her a internetu.
O hokeji ani nevím co napsat.
 
30.12.2020, 17:38
 
Ve čtvrté lajně byli bitkaři, kteří dost často neuměli ani pořádně bruslit, natož aby se podívali na slot.

I ti už tak nějak zmizeli.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 17:30
 
Ale ten nápad Pavla Wohla na 4. lajnu Jágr Reichel Holík, ten byl světový.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 17:28
 
... a to trénování ve 2 barvách dresu dovlečené z Kanady taky nechápu, v čem je lepší, než když byli každá lajna jiná barva. Konkurence to byla,člověk na hraně chtěl se dostat do barvy dresu zarucujici start v utkání a ještě se v tom lépe orientovalo.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 17:24
 
Jj, 4. lajna. Čeklajn. Smajlík
By mě zajímalo, kdo tady to vymyslel, resp. kdo to tady dotahnul z Kanady, proč by 4. lajna neměla dávat góly(?)
MS v Bernu bylo vynikající!
Na střídačce největší sympaťák, 4. lajnu milovali všichni, paráda!
 
30.12.2020, 17:15
 
Reichel, Jágr, Holík, tahle juniorská lajna byla na MS 1990, ale dospělých, opravdu zážitek!
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 17:09
 
Ale ad systém mě něco napadlo:
Démon: do juniorky elitní střelec, sniper.
Sup: to samé
Rolinek: to samé.
Srdce: technický bek.
A jak se všichni tito prosadili? Buldočí, rvavou hrou na pokraji sebeobětování.
Tak že by je ten hokej zničil? Nebo naopak když se začali řvát, občas se rozevzpomněli na to že byli i golovi, techničtí?
Teďka jestli vychováváme jen ty nosiče vody, kteří nikdy nebyli golovi, tak to je teda špatně.
Co ten Myšák? Toho jsem zaregistroval loni, že hrál s někým v Litvínově, velký talent a říkal jsem si, že takhle začínal Reichel. To i ten Myšák je jen nosič vody?

 
30.12.2020, 17:07
 
Hrát, hrát, zase hrát!

Kdekoliv cokoliv!

Budu hájit, stejně jako Rosťa tuto jedinou správnou pravdu. Hokejoví mládežníci by měli povinně hrát hokej i hokejbal, bez přestání pořád dokola, hokejbal i klidně tzv. "spontánně", ať si sami poradí s taktikou, ostatně i Pastrňák hrával hokejbal. Hodiny a hodiny hry, pokud možno přirozené a ničím nesvázané, jako nezbytně nutný základ, nenahradí ani nejlepší skillstrenér.

Lamentuje se tady na systém, na svaz, ne že by to nebyla prasátka, ale pomohlo by skutečně, kdyby přišel někdo jiný?

Ale kdo?

Nějaký Spasitel?

Vzkříšený Hlinka?

Osobně mám za to, že i kdyby přišel kdoví kdo, tak se nic nezmění.

Nebo by pomohlo, kdyby každé děcko mělo svého individuálního trenéra?

Hokej se dostal do takových dimenzí a rozměrů, že už prostě na něho nemáme hráče.

Něco podobného se děje i ve fotbale, kde už se bez Afričanů, rychlých a běhavých, neobejde skoro nikdo, včetně reprezentací.

Četl jsem jakýsi článek o tom, jak kdosi z Česka byl vybírat hráče v Africe. Na mizerných hřištích se tam stovky mládežníků předváděly jako o život.

Jenže hokej se v Africe nehraje...

Prostě už nemáme na to, abychom byli mezi nejlepšími, i kdyby se mládeži vytvořily kdoví jaké podmínky, to podhoubí už tady prostě není, aby produkovalo a ukazovalo na přirozené talenty.

Je to smutné, ale je to tak.
 
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.