Vstupenky online

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-12-30" |  vypnout filtr
 
<123>
Rst | Vsetín
30.12.2020, 16:59
 
Asterisk, ad vysmívání se skills:
Spíš mi to přijde k pláči, že na finty potřebujeme zvláštního tréňu.
A jsme opět u toho: tohle se kdysi ti kluci učili nonstop venku sami, joooo, na Západě mají taky ty konzole a děcka venku nejsou, ale dle mě to samoucení a nonstop hra venku patřila k naší národní DNA.
A neřekl jsi mi vlastně nic.
Když nadáváš na systém výchovy, neřekneš kdo. Jasně, Renáta a spol. a už tím je řečeno mnohé.
Když ti tu druzí řeknou něco ve smyslu ryba smrdí od hlavy, řekneš hráči to v sobě nemají.
Skills.... IMHO z polena Gretzkého neuděláš. Talent dávat góly musíš mít v sobě. Otázkou je, kdo se na hokej dává.
Jak už jsem psal, aby sis zahrál 5:5, musíš dát děcko na hokejbal. Ale jen při povinném tréninku se vyhrávat nenaučíš.
Trénink trénink trénink a mezi tréninkama co dělají? Střílí si na bránu sami. Hra chybí. Hra a hra a hra. Pořád a pořád.
I když možná je to vaše řešení - trenéři na každou chujovinu - nejlepší.
Ale nebude pak z člověka robot?

Nevysmivám se skills, přijde mi to spíš k pláči, trenér na finty. Góly je dávat nenaučí stejně.
 
sui | Zbrojovka
30.12.2020, 16:54
 
Ja vcera celkem hledel co to Antos plantal....
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 16:45
 
pobavilo, z jiné diskuze:

"Druha tretina takrka permanenti presilovka USA. Nasich 5 hracu uzamcenych pred nasi brankou...

Podle komentatora v ceske TV na “to” sli nasi hraci velmi chytre... setrili sily u nasi branky a nechali hrace USA, aby se vycerpavali....

Tak jsme je vycerpali a za odmenu nam vycerpani hraci USA nasazeli 7 bananu....akrka permanenti presilovka USA. Nasich 5 hracu uzamcenych pred nasi brankou...

Podle komentatora v ceske TV na “to” sli nasi hraci velmi chytre... setrili sily u nasi branky a nechali hrace USA, aby se vycerpavali...."

Tak jsme je vycerpali a za odmenu nam vycerpani hraci USA nasazeli 7 bananu....
 
30.12.2020, 16:02
 
Asterisk, jestli to byla reakce na mne, myslel jsem konkrétně, jestli při nepříznivém stavu nemají i na MS20 hoši v hlavách myšlenku na 4. třetinu. Jakože uhrát aspoň bod. I to jsme tu při naší svazové inženýrské mládežnické (anti)koncepci měli. (Málem jsem napsal: I to jsme tu na našem rybníku měli, ale to bych urazil ten zamrzlý rybník, ten by byl pro rozvoj a nalezení individualit asi fakt lepší.)
 
30.12.2020, 15:04
 
1) Ta kvalita tu není! Hlava klidně chtt může, ale když si tě vodí jak slepého koně, svěsíš ramena a je po všem.
2) zápas s Rusem ukázal jedinou věc a to, že tihle hráči jsou do úmoru připravení dodržet nastolenou taktiku. To je možná pro leckterého skauta dobrý ukazatel... Ale je to málo.
3) jenže tenhle šampionát by neměl být o kolektivu a sebeobětování. Tohle je (a tak osmnáctky) platforma, kde se mají ukázat v plné nahotě jak pozitiva tak i nedostatky toho kterého hráče. Ale když se před tyhle rosťou vysmívané individuální skills natlačí týmová taktika, tak nepoznáš nic, protože se ti ti hráči schovají jeden za druhého.
4) až za 5-10 let bude repre trenér skládat tým na MS nebo OH, podobných dělníků najde desítky napříč extraligou, skandinávií , ruskem nebo NHL. A mnozí z nich si třeba na u20 ani nezahrají. Třeba neměli tu správnou tlačenku a nebo byli fakt v tom věku slabí. Ale můžou klidně vypět i ve 30ti..... Co se ale nebude dostávat, budou klíčoví hráči. Ty v poslední době - vyjma Pasty, Vrány, Hertla a i Míti Jaškina nebo teď naposledy Hronka neprodukujeme jako zahraničí HOTOVÉ osmnácti - dvacetileté hokejisty. Máme tahouny i z ročníků jako jsou ti uvedení, ale dospívají nám později. A to je problém......

A taky námět k zamyšlení: je to dáno tím, že bychom byli tak slabí a potřebovali víc času a nebo ti co dorostli do plné velikosti později, byli nějak poškození či zašlapaní tím systémem?
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 14:51
 
Asterisk:
Oni tam říkali i hráč Budějovic Beránek, jen jsem si říkal, jestli...
 
30.12.2020, 14:47
 
Jedna konkrétní věc.
S Rusama naši jenom vedli a dřeli od začátku až dokonce. Se Švédy a USA po druhé třetině, kdy sice prohráváme celkem jasně, ale do té doby ty zápasy zas nebyly úplně ztracené, příjde ve třetích třetinách totální výbuch. Jako by se naši šetřili na prodloužení, které se u nás v juniorské soutěži nedávno hrálo o čtvrtý bod za jakéhokoliv stavu. Nemají to ti chudáci kluci ještě v hlavách? A potom, čím vším pod vedením Českého hokeje prošli, neměli bysme být vlastně rádi, že vůbec hrají jak hrají?

Od vedení ČH bych čekal přiznání si vlastních chyb s vyvozením zodpovědnosti, pro "inženýra" Lenera doživotní zákaz jakkoliv se přiblížit k hokeji.
 
Cromwel | Holešov 1
30.12.2020, 14:38
 
... .. .. ......!
Jen jeden faktor bych zde k tomu rád přidal.
Velké, myšleno lidnaté státy,mají tu obrovskou výhodou ,že i když jim půlku základny seberou plejáky, pořád jim zůstane dost a v případě že by určitou čast výchovy mládeže na pár let zanedbali, nějaká ta kvalita se tam pořád najde sama....proto na tom z dlouhodobého hlediska budou vždy nejlépe...
Pokud se podobná chyba vyskytne u nás.... projeví se mnohem dramatičtěji...
Viz třeba i Švédsko před cca 15lety.....?
 
30.12.2020, 14:26
 
V prčicích je, že asi deset let se mluví o tom, že se musí změnit výchova mládeže. Výsledek je, že za deset let jsme se neposunuli vůbec nikam, dostáváme stejné vyprasky a vedou se stále stejné řeči, které doprovází nekoncepční řešení problémů. Bývalí čeští hráči, kteří skautuji (nebo dříve skautovali) pro kluby NHL odpovídají na otázku "proč se neangazuji v českém hokeji" tak, že do toho českého prostředí by ani nepachli, protože jim je z těch poměru zle. Výsledek je takový, že např. bývalý bek Petr Svoboda vychovává mládež ve svajcu. Další v USA a Kanadě. Nedávno jsem poslouchal rozhovor s hrdinou, který si vybral cestu skauta NHL a české poměry kritizuje.
Každopádně před deseti lety se něco začalo, ale výsledek žádný.Mimochodem, slyšel jsem, že ten další ročník má svou kvalitu.... počkám si Smajlík
 
30.12.2020, 14:21
 
... a Nagano byla řečnická....

Státi se tady amatérským pedagogem a psychologem je tu velmi jednoduché. Stačí se zapsat na to Béčko, a můžeš začít vychovávat! Jsi bývalý hokejista? Tak pak tomu přece ROZUMÍŠ!

No a teď teprve je ten správný čas na pana Postráneckého.....
 
30.12.2020, 14:13
 
Není. Tenhle hrál vloni proti nám za ČB.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 14:06
 
Asterisk ad Nagano:
Tak pokud bychom byli v té osmičce (jako že jo, zatím),
tak: do čtvrtfinále z těch osmi postupovali všichni (nechápu, že se nad touto kktinou doposud nikdo nepozastavil), takže čtvrtfinále bychom měli.
A mít tam klon Haška, který by to vyhrál i Japonsku, tak věřím, že jo. Natož s Pastrňákem a Krejčím. Ti by ten jeden gól dali a vzadu na nulu. S obyčejným gólmanem nevím nevím.
Pokud myslíš ještě mladší, věřím, že na nulu do sam. nájezdů a tam by Myšák, Teplý a Beránek nějak ten puk dovlekli, když už by se jednou za zápas podívali do toho slavného slotu.
Bez klonu Haška by utržili ostudu jak Jágr a spol. při SP 96.
---
Beránek je syn Pepy?

Závěrem:
Zlí lidé mající žaludek na vše hřeší na to, že to hraje tak málo zemí na úrovni.
 
30.12.2020, 13:53
 
No a kdyby měl v Naganu Hlinka dnešní materiál vykovaný našimi mládežnickými trenéry a celým systémem, kolikátí bychom skončili? Přepisovali bychom dějiny?

Dobýváš se zbytečně do otevřených dveří příteli. Všichni ti, co nám dnes dávají ty sedmičkové oblože a všichni ti, co je sice porážíme, ale to jenom tak že se jim vrháme pod nohy a válíme se po ledě, tak všichni ti mají ty primární podmínky naprosto stejné. Kluci jsou stejní puberťáci, co se jim občas nechce makat, mají stejné koníčky a mimohokejové aktivity.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 13:51
 
Asterisk:
Dobře napsáno!
Já si taky myslím, že hokejista rodiče hokejisty má tu startovní čáru úplně jinde, než hokejista rodiče nehokejisty.
(Řečnická: jak velký musí být talent hokejisty z nehokejoveho prostředí musí být, aby ho organizace vzaly na vědomí?)
Ale to tu bylo vždy. A
Ale pěkný příspěvek a abych pravdu řekl, k zblití.
A to je ono: můžeme stokrát nadávat na toho a toho, když je to takový rybníček, můžu se plést, ale aby se tam nahráli všichni, nejlépe aby nikdo nespadnul. Škoda, je to ubohé.
Nejspíš to tu tak bylo vždy.. nebo až po 89.
A právě to bylo maskováno tím, že ti kluci byli fakt tak vyhraní. To teďka odpadlo, ta vyhranost (aktovka do kouta, 5:5 imrvére, hra, umění vyhrávat díky nonstop hře), Západ je 20-30 let před námi (na hřiště tam chodit děcka přestaly dávno dávno před námi; viz Báječná léta, superserial z 91. roku o sedmdesátých letech v Americe, hrdí a Kevin tam vzpomínal, jak si v sedmdesatkach chodily hrát děti s dětmi normálně ven, v devadesátkách již v Americe utopie, tady to asi teprve dorazí, a tak jsou tam napřed s těma skillstrenňama, vedením treninku a tak, nejspíš. Nebo že by tam fakt hráli ti nejlepší a tady, třeba, ne? To by bylo šokující! I když ne tak moc, jedna paní povídala inf, kdo bral, je plno).

Tak díky za reakci, za reakce a nebuď slušný a normálně řekni konkrétní jména. Smajlík
Kdo může za to, že z elitní šestky je elitní pětka?
 
30.12.2020, 13:37
 
Finové například neměli ani to Nagano. I tak se jim v jednom ročníku sešli doslova nadpozemští Aho, Laine (devadesát sedmičky) a s něma o rok mladší Puljujarvi..... A celá ta jejich u20 lítá i dneska po ledě asi tak 3x rychleji než CZ u20. Nesráží se, nepostávají, všichni ví kam si mají najíždět. Nebetonují ..... Čím to je?

"Konzole" mají kluci po celém světě! Jsou taky v Kanadě, jsou ve Švédsku, jsou i v tom Rusku a mají je kluci taky v těch Spojených státech Amerických, co nám včera naložili sedmičku. Nebo nemají? Pokud nemají, za "planou výmluvu" se ti veřejně omluvím!

Hrají ti kluci američtí hokej s klukama a nebo jenom s rodičema? A nebo vůbec?

Mají kluci v Rusku a Švédsku aktovky co by mohli hodit do kouta?

Mají kluci ve švýcarsku a německu v druhém rohu hokejky, aby mohli jít mlátit na asfalt 5:5?

Šéfoval někde nějakému jinému svazu bývalý příslušník stb jako na slovensku?

Poslal někdy nějaký jiný prezident hokejového svazu svého synka na výchovu raději do jiného hokejového prostředí (jiného státu) jako ten český?

Je také někde normální, kolik jmenovců bývalých hokejistů v populaci momentálních hráčů převažuje, tak jako se to děje v česku a na slovensku?

Je také někde jinde jako v česku a na slovensku normální, aby trenéři mládeže v klubech si dělali přes léto svoje komerční kempy?

K čemu to vlastně je? To jako znamená že během sezóny za plat dělají tu práci špatně a musí to namísto dovolených a zaslouženého odpočinku dohánět přes léto???

A je také někde normální, aby synové právě těch bývalých hráčů a momentálních trenérů byli ti, co hoblují od 12 let všemožné "selekty" na turnajích po světě, aby pak naprosto stejná partička naskočila do oficiální u16 v téměř nezměněné sestavě?

Je také někde normální, aby z prostředí jako v česku a na slovensku taky utíkalo všechno co má ruky a nohy (a rodiče nutně pár nul na kontě) kamkoliv! - klidně třeba do švýcarska (papírově slabšího a nepatřícího do té úzké světové špičky), jen aby nesetrvali v tom už mnou tolikrát zmíněném kra.vinci?

A co je asi nejkomičtější - jsou mezi nimi jako tady v cz i příbuzní těch trenérů? :-))
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 13:10
 
Pamatuju na Stadion (časopis, 3 Kčs) po MS 85 v Praze.
Ptali se tam hokejistů, jak vidí hokej v roce 2000. Ano, v roce 85 byl rok 2000 strašně daleko.
A třeba Růža tam povídal, že se to bude hrát tak na deset pětek atp. Všichni hráči, kteří na tyto anketni otázky odpovídali, měli velkou fantazii.
Přijde mi až zázračné, že je 2020 a jasně, hráči se zvětšili, je to všechno násobné rychlejší, ti nejlepší připomínají dokonalá monstra ovládající puk, ale jinak; jinak se toho až tak moc nezměnilo.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 12:48
 
Planá výmluva?
Vždyť všichni chtěli ten pjbny plejstejšn.
Si pamatuju jak to všichni hráli jak jebnutí. Mě to nebavilo, přišlo mi to strašně nudné a zábavu zabíjející.
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 12:36
 
Asterisk:
Věřím, že Nagano probudilo i v lidech do té doby hokeji až tak neholdujíciích mít z dítěte hokejistu - hrdinu. Šup s ním na zimák.
Ale řekni mi: hodili tito budoucí hokejisté po příchodu ze školy tašku do kouta a valili hrát 5:5 dennodenně?
Já chodil v těch letech po Vsetíně hodně, ale že bych na to narážel tak často jako v osmdesátkách či začátku devadesátek, tak to vůbec.
Hráli ti kluci hokej s klukama? Ne jen s rodiči? Opravdu byli tak vyhraní?
IMHO ne. Na to se spoléhali a abych pravdu řekl,už toho Hlinky jak dělají stratéga a cosi kdesi a že teďka chybí.
I když možná jo, to rozšiřování a nepadají že prej žít Hlinka, tak nikdy neprojde.
Chci říct, že i Hlinka nemít v Japonsku Haška, jedou domu s ostudou jako při SP96.
Největší chybu v uším v tom bobtnání soutěži a vymýšlením, jak je udělat nepadací. Strašný nesmysl a není se co divit, že jsou ti kluci pak jak vydojení.
-----
A jestli se to za krále Koláčka "dělalo" líp, to taky nevím, ale osobnosti Gut, Bukač, Pavel Wohl, ti IMHO nad těmi pešány a pešouty, alespoň u mě, jasně vedou na body.
A pokud by Ivan Hlinka tady ty rozšiřovací a nepadací hovadiny neschvaloval, i ten.

...
Vždyť je to k smíchu:
Utíká ti to mezi prsty?
Rozšiř soutěže!
Uzavřít "první národní"
Vyhrožuj uzavřením nejvyšší soutěže a nic tak hokejové bašty!
Vyhod juniorského adepta na finále z ligy!
To je prostě zoufalství.
 
30.12.2020, 12:09
 
RST: na každém šprochu pravdy trochu... i na tom tvém....

Jenže.... jenže v roce Nagana a v následujících, byly ty zimáky na přípravku taky plné. Když jsme v sobotu a v neděli chodili my, byly DVA časy: na 7:00 a tuším 8:30!!! Všechny děcka by se totiž na led naráz nevlezly... A tak to bylo po celé republice! Byly to roky 98-00?.... Ročníkově chlapci narození 92-97? PCčka měla každá desátá rodina. Přístup na net (přes vytáčenou) z toho výčtu tak polovina z nich. GSM začínalo, dali se na tom hrát takoví ti "hadi". Konzole? Ty myslím nebyly. Planá výmluva! Tak mi prosím vyjmenuj všechny Reichely a Rosoly z téhle generace.

Dle tvé a Jackovy logiky bychom teď měli válcovat svět a vozit světové tituly. Protože právě tahle postnaganská generace momentálně dospívá do věku, kdy by to mělo stát na ní. Ale nestojí. Příčin já sám vidím opravdu hodně a nemá smyslu to moc rozpatlávat. Výmluvy na "konzole" a výsměch "skills"? Problém je úplně někde jinde.....

A zodpovědnost za tenhle tristní stav a momentální marasmus mají VŠICHNI bez vyjímky, co se kolem výchovy nachomejtli, teď se slzou v oku vzpomínají na to, jaké to bylo za krále Klacka, to když oni začínali a cca. ve čtvrté či páté větě svého monologu vypustí tu kouzelnou zodpovědnosti zbavující formulku, že oni to dělali a dělají fakt dobře, akorát že teď do toho moc kecají ti rodiče, což za jejich mladých let nebylo....
 
Rst | Vsetín
30.12.2020, 11:52
 
V 90. roce vyhrál v nejvyšší soutěži (neříkalo se tomu fantaskně extraliga, ale normálně první liga) Reichel. Ještě mu nebylo 19. Smajlík
Rosol třeba, člen legendární trojky Rosol Kameš Klíma, hračička, nyní by se řeklo skilmajstr, skillmister. Žádného trenéra na skills neměl, vše měl ze dvora a rybníka. Hrál pořád. Jako všichni.
I největší motovidlo chtělo hrát a mělo v rohu u dveří opřenou hokejku. (To zas říkám já. )
Na konzole se nevyhraješ.
IMHO těm hráčům skutečně chybí hra, zápasy mimo tréninky. Tam se učili ti mistři vyhrávat, jak reagovat, dobře o tom kdysi psal Haník, že tou neustálou hrou se rodili vítězové. To teďka chybí a žádný trenér nepomůže.
... Zní mi v hlavě Jackova slova ve vzpomínkovém rozhovoru, že teďka berou do přípravky každého, kdo přijde, když začínal on, brali v G přípravce 20 kluků. A přišlo jich 200. To se to vybíralo....
 
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.