Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 986 (k 4.8.)

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Jo, uBlockOrigin... Smajlík
 
29.05.2020, 06:38
 
Mě napadá jestli to není Adblockem, protože on ten článek tam je celý když se načte,ale pak ho "překryje" ten zbytek 😅
 
Reakce na maceto: Mám zaplacený deník sport,to stačí Teď...
Nevím čím to je/jak to dělám, ale mě to prostě jede free. Všechny Denníky, tudíž jsem ani netušil, že taky chtějí za něco cash... (většina oblastních Denníků má stejně oproti jiným tiskovinám dost bídnou úroveň...) Smajlík
 
Chtěl jsem hrát před lidmi, kteří mi celý život fandili nejvíc, líčil
26.5.2020
Na Lapač to má z bytu kousek, asi pět minut pěšky. „To je největší výhoda,“ rozesmál se Lubomír Štach, odchovanec vsetínského hokeje, který se domů vrátil po čtrnácti letech.

„To je pro mě super plus, takže maximální spokojenost,“ líčí Štach, který deset let odehrál ve Znojmě a uplynulou sezonu strávil v Trenčíně.

Návrat domů uspíšila pandemie koronaviru a z toho plynoucí nejistota ve světě.
„Řekl jsem si, že jestli se chci vrátit domů, tak kdy jindy než teď. Kdoví, jestli a kdy se otevřou hranice, tak jsem ani nechtěl nijak spekulovat. Jsem rád, že můžu být zpátky doma,“ pochvaloval si v rozhovoru pro klubový web.

„Chtěl jsem si ještě zahrát na nějaké úrovni doma, před lidmi, kteří mi celý život fandili nejvíc, i když mě sledovali spíš na dálku. Ze Vsetína jsem odešel jako mladý,“ vybavuje si Štach rok 2004, kdy zamířil do zámořské juniorské soutěže OHL.

Po návratu přes Vsetín, Havířov a Olomouc se chytil ve Znojmě. Nejdřív v extralize, následně ve druhé nejvyšší soutěži a nakonec v EBEL.

„Bylo to tam super, Znojmo jsem bral jako svůj druhý domov. Dále jsem měl ambice hrát hlavně v cizině. Byl jsem vděčný, že jsem se tam udržel a vyzkoušel si, jak funguje hokej v zahraničí,“ pochvaluje si Štach, jenž ve čtvrtek oslaví své 34. narozeniny.

Návrat domů přitom byl spíš náhodný.
„Nejprve jsem chtěl hokej úplně vypustit z hlavy. Po skončení sezony to tak vždycky na měsíc dělám. Ale zavolal mi jednatel klubu Daniel Tobola, sešli jsme se i se sportovním manažerem Radimem Tesaříkem a domluvili jsme se,“ liboval si Štach, jenž ve výrazně omlazeném týmu bude mít na starost i předávání zkušeností.

„Nějaké zkušenosti mám a doufám, že kluci budou mít zájem něco okoukat nebo si po tréninku přidat něco navíc. Vždycky ale o to musí mít zájem. Zažil jsem hodně mladých hráčů. Někomu to vysvětlujete, ukazujete, a nemá zájem. Jiní se ptali sami a chtěli se něco přiučit. Je to individuální. Ale co jsem zatím stihl pochytit, na Vsetíně jsou šikovní a vnímaví kluci a určitě jim rád s něčím pomohu, když budou mít zájem,“ dodal Štach.
 
29.05.2020, 02:09
 
Mám zaplacený deník sport,to stačí
Teďka všichni už chtějí peníze za články viz. Blesk,idnes,valassky fotbal,valassky denik
 
29.05.2020, 00:05
 
maceto..

No já myslím že by tě těch 29kč nezrujnovalo..

ROZHOVOR/ Kdysi si v jednom týmu zahrál se známým rebelem Radkem Dudou. „Dost mi pomohl,“ děkuje na dálku posila prvoligového Vsetína Jakub Babka, se kterým v mateřských Českých Budějovicích s ním po postupu do extraligy přestali počítat. Proto vzal hokejový univerzál Jakub Babka za vděk nabídku Vsetína.

„Těším se na bouřící Lapač. Líbí se mi, jak se otřásá,“ pocítil 27letý útočník specifické valašské prostředí.

Led je zatím rozpuštěný, stadion prázdný. Jaké jsou vaše první dojmy?

Nějaké zprávy předem měl od kluků, co ve Vsetíně znám. Hlavně od Gábiče (Davida Gáby). Vesměs se potvrdilo, co jsem čekal a věděl. Ale ve Vsetíně jsem zatím strávil jen pár dnů, poté jsem se na léto vrátil domů a trénuji individuálně. Vše na mě působí zatím dobře. Proto mi ani nevadí, že budu v menším městě. I na jihu Čech žiji trochu dál od města, jsem zvyklý chodit do přírody. Zatím jsem ještě doma, poslední čtyři roky trénuji individuálně se skupinou hráčů, do které patří třeba René Vydarený, nebo Martin Novák.

Už jste mluvil s trenérem Srdínkem, co od vás čeká?

Týden po tom, kdy jsem se dozvěděl, že v Motoru končím, o mě projevil zájem. Mluvil jsem i se sportovním manažerem (Radimem Tesaříkem) i jednatelem (Danielem Tobolou) a od všech jsem z jednání měl dobrý dojem. Přesvědčil mě jejich zájem. Řekli mi, že bude na mé generaci, abychom táhli tým na ledě a vedli kabinu. Očekává se ode mne důrazná fyzická hra dopředu i dozadu.

V zelenožlutém hrávali Luboš Rob, Vít Jonák, Ondřej Bláha, v týmu zůstal i David Gába. Je náhoda, že posledních roky na Vsetín chodí spoustu hráčů z jihu Čech?

Asi ano. Každý si to domlouvá sám, případně přes své zástupce. Ale je plus, když se v cizím prostřední setkáte s někým známým. Může vám pomoct poznat prostředí, hned máte se s kým bavit.

Už vás přešla mrzutost, že s vámi Motor po postupu do extraligy přestal počítat?

Samozřejmě mě to mrzelo. Těšil jsem se, ale to už je pryč. Myslel jsem, že si zahraji, nepřipouštěl jsem si odchod, měl jsem platnou smlouvu. Zavolali mi, že jsem skončil. Teď jsem rád, že jsem ve Vsetíně.

Vsetínu to na České Budějovice od semifinále play-off před dvěma lety vůbec nejde, prohráli s vámi šest zápasů v řadě. Bylo vidět, že si na vás nevěří?

Bylo vidět, že nám nemůžou dát gól. Asi se jim i hrálo líp u nás v Budějovicích. Před svými fanoušky byli svázanější. Měli je hnát dopředu, ale naopak je svazovalo, když aréna bouřila. I proto se už těším. Atmosféra ve Vsetíně je jiná, prostě speciální. Hala tam bouří už před zápasem. Na Lapači je prostředí menší, lidé jsou napěchování na malém prostoru a stadion víc bouří. S nadsázkou se celý otřásá.

Ve vašem hokejovém životopise zaujme i sezona ve druhé německé bundeslize za Freiburg. Jaká to byla zkušenost?

Dobrá. Moc se mi v Německu líbilo. Je to jiná soutěž, než naše první liga. Hraje se tam spíš na cizince, které máte povolené čtyři. Kanaďani jsou tam rozdíloví hráči. Víc se bruslilo, naopak se moc nedbalo na systém.

Potkal jste se tam i s Radkem Dudou. Je to bouřlivák, jak se o něm povídá?

Nemůžu říct špatné slovo. Před lety jsem ho nezažil, ale už se zklidnil. Byl jsem rád, že tam byl. Dost mi pomohl.

Jak se stavíte k uvažovanému uzavření extraligy?

Těžko říct, co je správné, kluby si to musejí rozhodnout samy, jestli chtějí jít cestou jistoty. Ale pro diváka je lepší, když má liga náboj a kluby nemají jistotu a přechod mezi soutěžemi je uvolněnější. Vždyť v poslední sezoně jsme se už play-off nedočkali, proto z celé sezony všichni sledovali, jak to dopadne v extralize mezi Kladnem, Litvínovem a Pardubicemi. To mělo velký náboj.
 
scouser | SVVT
28.05.2020, 22:32
 
V neděli po 13h Roman Vlach na RockMaxu...
 
ŘEZA | VSETÍN
28.05.2020, 21:11
 
Jo a umí dát gol!!! Smajlík Smajlík
 
Reza | VSETÍN
28.05.2020, 21:11
 
David Vítek.svym stylem vyčníval pro mne už v juniorce..opravdu zaujal pohybem a bojovnosti a když se rodil nový VHK,tak jsem si ho tam přál..a nezklamal nikdy,je to borec!!!
 
28.05.2020, 19:19
 
Ještě tohle díky
odkaz
 
28.05.2020, 19:17
 
Zaujal Vás tento článek
a chcete jej dočíst?
Zaplaťte si měsíc
 
28.05.2020, 19:15
 
Mě to nejde chce to zaplatit, můžeš kdyžtak hodit sem ještě tohle
odkaz
 
Zaplaceno? Hodil? Z toho tvýho odkazu to mám celý :

Začínal jsem řešit jiné nabídky, přiznal gólman Vsetína Gába
DNES 13:16
Nechybělo moc a na Lapači by museli shánět novou brankářskou jedničku. Vedení prvoligových hokejistů Vsetína se s gólmanem Davidem Gábou dohodlo na prodloužení kontraktu na poslední chvíli.

„Začínal jsem zvažovat a řešit i jiné nabídky. Nevěděl jsem, jestli budu pokračovat, takže něco rozjednaného jsem měl, ve hře bylo víc adeptů,“ přiznal pro Deník Gába, jenž registroval především poptávku z konkurenčních klubů Chance ligy a mezi variantami se objevil i interes z ciziny.

„Prioritou pro mě byl Vsetín, takže jsem rád, že to tak dopadlo,“ pochvaloval si.

Komplikací v jednání byla nejistá finanční situace kvůli pandemii koronaviru, jež nejen Vsetínu pořádně zkomplikovala jednání se sponzory i hráči.

„Čekalo se, jak se vše vyvrbí ohledně současné situace. Vedení Vsetína mi volalo pár dní zpátky a ptali se, jestli bych měl zájem, jestli ještě nic nemám. Furt jsem byl nerozhodný. Rozhodlo, že jsem tam strávil poslední dva roky, zvykl jsem si na lidi na hokeji i mimo něj. Jezdím tam rád,“ vykládal rodák z Písku, jenž byl zrovna čtyřhodinové cestě domů.

„Ve Vsetíně jsem celý týden do pátku. Vzhledem k tomu, že víkendy jsou nyní volné a v sezoně se domů moc nedostaneme, tak my, co jsme odjinud, toho využíváme,“ pochvaloval si Gába možnost vyrazit za svými nejbližšími.

"Čistka v kádru"
I během uvažování nad vlastní budoucnosti na dálku sledoval, jaké výrazné změny se na Valašsku dějí. Trenéra Jiřího Dopitu nahradila jiná klubová legenda Jan Srdínko. Po roce opět proběhla „čistka“ v kádru.

Polovina loňského týmu je pryč, naopak přišli zatím jen dva zkušení hráči obránce Lubomír Štach a útočník Jakub Babka a kvarteto mladíků (Gajarský, Jenáček, Bartko, Půček).

„Je to nepříjemné. Je to škoda, ale nastala situace, kterou ještě nikdo z nás nezažil a už asi ani nezažijeme. Vyřešilo se to takhle, teď přišli noví kluci. S nimi se ale ještě pořádně ani neznám, protože my gólmani trénujeme zvlášť a neměl jsem možnost je blíž poznat. Snad bude tým poskládaný dobře,“ doufá Gába.

I proto s vyhlašováním postupových cílů je gólman Vsetína velmi patrný.

„Osobně mám vždy ty nejvyšší cíle, ale mluvit o postupu jsou pro mě silná slova. Lidi si řeknou, mají ambice na extraligu, pak prohrajeme dva zápasy za sebou a je zle. Nerad vyhlašuji cíle, když ještě ani není zamražený led. Musíme jít postupnými kroky tomu naproti. Rozhodně chceme vyhrávat, a když vedení řekne, že ambice jsou nejvyšší, půjdeme za tím,“ vzkázal Gába.

Mladé dvojky
Pětadvacetiletý gólman by měl po odchodu Ondřeje Bláhy plnit roli jasné týmové jedničky za dvojicí mladíků Jakub Málek – David Sachr.

„Samozřejmě vytížení bych měl mít větší, protože už na to mám věk a zkušenosti. Na sezonu se snažím co nejlépe připravit a odvádět co nejlepší výkony,“ vzkázal Gába.

Konkurence v podobě zkušenějšího kolegy, který by mu dýchal na záda, chybět nebude.

„S mladými kluky to bude to samé. Brankářská profese jde rychle dopředu, mladší kluci jsou v některých věcech dokonce před námi, protože se spousta věcí změnila, dělají se jinak. Kluci jsou šikovní a pracovití. Konkurence mezi námi bude. Jistotu, že budu chytat, mít nebudu,“ myslí si Gába, který také nesouhlasí s uvažovaným uzavřením extraligy.

„To není dobrá věc z několika důvodů. Samozřejmě bossové klubů to kvitují, ale pro hráče a fanoušky by to bylo špatné rozhodnutí. Jen, když si vzpomenu, jak jsem se dva dny těšil na rozhodující zápas o záchranu v extralize mezi Litvínovem a Kladnem. Pro lidi je zajímavé sledovat boj o udržení, který se může hrát klidně do posledního zápasu jako letos. Hlavně by se měl systém soutěží sjednotit na několik let dopředu a ne každý rok měnit a překopávat pravidla od mládežnických soutěží až po extraligu,“ myslí si Gába.
Autor: Daniel Ostrčilík
 
28.05.2020, 15:23
 
odkaz

Začínal jsem řešit jiné nabídky, přiznal gólman Vsetína Gába
nemá někdo zaplaceno?že by to sem hodil
 
28.05.2020, 07:49
 
Neschovávejte se za virus, prohry k hokeji patří. Vsetín nechápe dohady o extralize

odkaz
 
 
VSH | Jedině VSETÍN
27.05.2020, 15:35
 
Reakce na pavelmikel: Co je na stánku v Porubě modernějš...
NIC.
Postupně by se měly ty arény přebudovat na zimní stadiony. Zimní stadion = Vsetín, Litvínov a pod..
 
27.05.2020, 14:30
 
ideální model určitě ne, vznikne nějaký prasopes, to je jasné...
 
27.05.2020, 12:49
 
A můj tip je, že toho ideálního modelu, co navrhuje majkl111 se stejně nedozijeme za současného vedení...jinak už by to tak bylo dávno.
 
pavelmikel | Vsetín
27.05.2020, 12:46
 
Co je na stánku v Porubě modernější??
 
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.