Junioři slaví první extraligové body

Jan Tajzler • 13.09.2013

Úspěšnou domácí premiéru mají za sebou extraligoví junioři Vsetína. V zápase s Českými Budějovicemi byli svěřenci trenéra Jenáčka po celých šedesát minut aktivnější. Zelenožlutí tak výborně načali domácí dvojkolo, po zisku prvních tří bodů čeká na Valachy v sobotním odpoledni celek Dukly Jihlava.

ELJ - 3.kolo pá 13.9.16:30
Madeta Motor České Budějovice
5:2(1:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 51. Pašek (Břečka, Bílek), 58. Ciboch (Krátoška) – 12. Abdul (Jirušek, Tobola), 30. Neuwirth (Pokorný, Hryciow), 48. Tobola (Abdul, Neuwirth), 53. Zvonek (Pokorný), 60. Klíma. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Vožda. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 166. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
VHK ROBE Vsetín: Veselý (Vlach) – Žabčík, Hryciow, Koutský, Hruška J., Červínek, Báchor, Vašíček, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Stanislav, Surý, Klíma, Jirušek, Neurwith, Abdul, Tobola, Račický, Zvonek
Madeta Motor České Budějovice: Gába (Mazuch) – Škopek, Janásek, Břečka, Kohút, Piegl, Malovec, Zet – Salák, Prokeš, Pašek, Záhora, Michálek, Ciboch, Vácha, Březina, Krátoška, Suchánek, Bílek, Brabec, Ruda
Vsetínští hokejisté vstoupili do utkání aktivně a ihned si vypracovali několik slibných příležitostí. Ve třetí minutě měl velkou šanci Abdul, když jel sám na Gábu, ale hostující gólman mu hokejkou vypíchl puk. Ke slovu se postupem času dostali i hosté, ale žádná z jejich akcí neohrozila branku Veselého natolik, aby se bál inkasování. V polovině třetiny měl dvě velké šance Neuwirth, ale ani při jedné z nich se mu z bezprostřední blízkosti nepodařilo prostřelit Gábu.

Ve dvanácté minutě se to už však podařilo. Jirušek poslal puk z rohu hřiště před branku Budějovic, kde se nejlépe zorientoval Jindřich Abdul, jenž obešel ležícího brankáře a poslal puk do prázdné klece – 1:0. V šestnácté minutě mohl přidat další branku Zvonek, ale nevšiml si vedle sebe najíždějícího spoluhráče a rozhodl se před brankou zakončovat sám bekhendem, ale Gába byl připraven. Poté udeřili hosté, Pašek našel mezi kruhy Bílka, ale proti jeho ráně Veselý vybruslil a vyrazil mimo nebezpečí. Vsetín do konce třetiny ovládal hru a jen díky Gábovi .

Druhá třetina počala opět tlakem domácího celku. Valaši měli i možnost přesilové hry, ale Budějovice dokázali veškeré snahy o útok eliminovat. Domácí velmi dobře napadali rozehrávku hostí, až udělal chybu jeden z obránců a sám před Gábou se ocitl Jirušek, ale orazítkoval jenom tyč! O dvě minuty později už však Gába musel inkasovat. Střelu od modré čáry v podání Pokorného tečoval těsně před brankou Robert Neuwirth a Gába byl bez šance – 2:0. Domácí ovládali hru a České Budějovice k ničemu hlavnímu nepouštěli.

Až na konci třetiny nadvakrát zkoušel překonat Veselého Bílek, ale vsetínský brankář byl pozorný. Třetí třetina začala v pohodovějším tempu, které narušilo až v osmačtyřicáté minutě perfektní rozpoložení obrany hostů v podání Neuwritha, Abdula a Dominika Toboly, kdy poslední jmenovaný zakončoval krásnou souhru do prázdné branky. Hosté se v desáté minutě třetiny konečně vstřelili branku, když využili přesilovou hru, kterou zakončoval do prázdné klece po střele Břečky Václav Paška.

Vsetín však dokázal rychle odpovědět. Po buly Toboly se dostal puk k Dalimilu Zvonkovi a ten přesnou ranou propálil Gábu. Hosté dvě minuty před koncem znovu vykřesali naděje, když vstřelil kontaktní branku bekhendem z mezikruží David Ciboch. České Budějovice v závěru zkoušely power-play bez brankáře, ale tu dokázali využít domácí, když do prázdné klece uklidil puk a pečetil skóre na konečných 5:2 Jakub Klíma.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Budějovice byly před zápasem jako my bez bodu. My hráli doma, takže povinnost nám volala vyhrát. Měli jsme ve hře dobré pasáže, ale také slabší. Celkově si myslím, že jsme byli lepším týmem. Velmi dobře zachytal Michal Veselý. Měli jsme i dost šancí na zvýšení skóre. Budějovice byly také kvalitním týmem, měli několik brejkových situací, ale podržel nás gólman, což bylo velice důležité. Poté, co jsme odskočili na 3:0, už jsme hru kontrolovali. Při našem prvním oslabení nám situaci zkomplikoval obdržený gól. Nicméně jsme ihned odskočili na 4:1 a myslím si, že o ty dvě tři branky jsme lepším týmem byli. Doma věřím, že budeme hrát dobře. Z venku snad začneme vozit body také. Je to strašně těžké po třech kolech nějakým způsobem hodnotit soutěž, která je velmi kvalitní. S těmi kluky jsme se potkávali před dvěma lety ve starším dorostu, ale tenkrát hrálo soutěž čtyřiadvacet týmů, dneska je to sedmnáct. To znamená, že 140 hokejistů, se muselo někde upíchnout. Všechny týmy se zkvalitněly. My hrajeme v podstatě s našima klukama, doplněnými o ty, kdo projevil zájem u nás hrát. Pro nás tedy každé vítězství a každé body budou dobré.“

Aleš Totter (České Budějovice): „Domácí postoupili do extraligy a do zápasu tedy šli jako favorité. Věděli jsme, že na Vsetíně zápas nebude lehký. Domácí nás jednoduchou hrou přehráli. Soupeři jsme nabídli všechny góly chybami ve vlastní třetině, kdy máme puk pod kontrolou a přihrajeme soupeři. Je to naše nervozita a špatné řešení složitých situací. Od začátku sezóny se střelecky trápíme, dali jsme tři branky za tři zápasy z toho dva v přesilovce. Máme spoustu pozic, když můžeme střílet, ale nejsme schopni vystřelit a hledáme co nejsložitější řešení. Pro nás je alespoň nyní výzva to, že se musíme zvednout. Nezačali jsme dobře, ale čas ukáže, jak silní jsme. Domácím gratuluji, protože šli za vítězstvím jednoduchostí na tomto specifickém stadionu. Jde vidět, že jsou tady doma.“