Junioři mají za sebou další nepříliš podařený víkend

Jitka Čechová, Kristýna Guricová • 29.09.2007

Ml. Bol. - Po páteční prohře 3:6 v Liberci to dnes v poledne zkusili Vsetínští ještě o pár kilometrů dál. Ani zápas v Mladé Boleslavi však zelenožlutým žádné bodíky nepřinesl, ba právě naopak, po prohře 2:3 tentokráte všech šest zůstavá v Čechách. Utkání v Mladé Boleslavy však nebylo až tak jednoznačnou záležitostí, až do 54.minuty svítil na časomíře vyrovnaný stav 2:2, gólem Bříšky však domácí poslali Vsetín domů se skloněnou hlavou...

- 10.kolo so 29.9.12:00
BK Mladá Boleslav
3:2(2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Tondr (Bříška., Bílek), 21. Chamrád (Protasenja, Janček), 54. Bříška (Jaroměrský) - 30. Ševčík (Rachůnek), 36. Hrňa (Podešva, Rachůnek). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70.
BK Mladá Boleslav: Hrubý – Bílek, Hanousek, Maršík, Jaroměřský, Penniger, Malý – Tondr, Chochola, Bříška – Mišner, Hrdlička, Protasenja – Chamrád, Janček, Antončík – Milotinský, Martínek
VHK ROBE Vsetín: Kůdela – Holomek, Kapr, Farda, Mikulaštík, Haschka, Lukeš, Sznakpka – Červenka, Plachtovič, Surovčík – Rachůnek, Ševčík, Sýs – Podešva, Švaňhal, Hrňa – Michálek, Varga
Možná vyrovnanost, možná opatrnost zapříčinila poněkud pomalejší rozjezd jinak akčního a pohledného duelu. První opravdu slibnou akci si připsal až na začátku třetí minuty domácí Chochola, když vystřelil jedovatou ránu od modré. Přestože měl Kůdela zakrytý výhled, dokázal se instinktivně roztáhnout a puk se tak odrazil od jeho betonu. Vsetín promarnil svou velkou šanci, když Švaňhal netrefil v první přesilové hře zápasu odkrytou klec. Vzápětí na to usedli za sebou v krátkém sledu na trestnou lavici hned dva Moravané a domácí tak čekala hra v pěti proti třem více než minutu dlouhá. Na rozdíl od včerejšího zápasu nedělalo Mladoboleslavským problém tuto šanci zužitkovat. Bříška s Bílkem popletli hostující obraně natolik hlavu, takže Tondr měl lehkou práci. O několik minut později se ten samý hráč ocitl v další slibné pozici, byl ale faulován. Také tuto přesilovou hru domácí využili a to přesně ve chvíli, kdy zazněla siréna. Kuriózní gól dvacáté minuty si připsal Chamrád.

Vsetínští v pokračování zápasu zabrali a druhá třetina tak zaslouženě patřila jim. Plachtovič svou pracně vydobytou šanci, kdy se prokousal přes polovinu hřiště a snažil se puk dostrkat do sítě zpoza brány, nezužitkoval, jeho kolega Ševčík měl ale více štěstí ve vlastním oslabení, kdy doslova jako had proklouzl domácí obraně a po obrovské chybě brankáře, který nerozumě vyjel ze svého království, snížil na 1:2. Mladoboleslavským zřejmě došlo, že jim stejně jako včera začíná téct do bruslí, udělat s tím něco se jim ale moc nedařilo. Jen zoufale přihlíželi další střele Ševčíka, který ale tentokrát mířil mimo. Stejně tak nezabránili Rachůnkově prudké střele od mantinelu, kterou v poslední chvíli Hrubý vychytal. Vyrovnávací gól, který si hosté za svou hru zasloužili, ale nakonec přeci jen padl. Po perfektní přihrávce bodoval Hrňa. Branka na 2:2 hosty ještě víc nakopla a Boleslavští pravděpodobně jen děkovali hokejovému bohu, že už mohou jít do kabiny.

Úvodní část patřila domácím, tu druhou si pak jednoznačně přivlastnili hráči Vsetína. Dalo se tedy čekat, že při vyrovnaném stavu se dá do zbytku hry buď veškerá síla a drzost nebo naopak opatrnost. Zpočátku platila verze jmenována jako druhá, protože ale brzy obě strany poznaly, že takhle to dál nepůjde, všechno se to nakonec ještě zvrtlo v pořádné drama. Puky svištěly oběma směry, do ran jako z děl obětavě padali hráči obou mužstev, každý chtěl, aby si tři body odnesl v kapse právě on. Do palebné pozice se dostal Protasenja, minul ale odkrytou klec. Na druhé straně Mikulaštík zase mířil příliš vysoko. Už to začínalo pomalu ale jistě vypadat na prodloužení, když přeci jen domácí Bříška strhl štěstěnu na svoji stranu. Po přihrávce od modré čáry neváhal a zakončil. Vsetínu ještě zbývalo více než šest minut, které nemínili jen tak zahodit. Oddechový čas ani vyloučení boleslavského Bílka 30 sekund před koncem zápasu jim ovšem nepomohlo.