Vstupenky online

Junioři srdnatě bojovali proti Třinci, zasloužený bod získali v prodloužení

Tomáš Kopecký, Helena Hegeďová • 21.09.2018

Když po šesti minutách svítil na výsledkové tabuli stav 0:3 z pohledu Vsetína, jen málo nasvědčovalo tomu, že by z utkání juniorské extraligy mělo být ještě drama. Domácí se však rvali o každý centimetr na ledě a s velkým favoritem svedli vyrovnanou bitvu. Klímek v deváté minutě snížil na 1:3, hosté však poté odskočili až na 1:5. Pak se však situace na ledě otočila a domácí byli aktivnějším týmem. Zásluhou Frydrycha, Jindry a Krupy se jim podařilo snížit na rozdíl jediného gólu a v samotném závěru mohli i vyrovnat, když Klímek trefil horní tyč. Zelenožlutým však nebylo souzeno, a tak si bod zajistili až v dodatečném prodloužení, kde se v úniku prosadil Jindra. Už v neděli se junioři představí na Lapači znovu, a to v derby proti Zlínu.

DHL Extraliga juniorů - 5. kolo - 1. část pá 21.9.17:30
VHK ROBE Vsetín
HC Oceláři Třinec
4:5(1:4, 2:1, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Klímek (Frimel, Lukačka), 29. Frydrych (Krupa), 35. Jindra (Klímek), 47. Krupa (Lašák, Frimel), 63. Frydrych – 1. Havránek (Indrst, Čmiel), 2. Čmiel (Rufer), 7. Michálek (Pastor, Mikler), 10. Krzak (Tomanek, Plandor), 24. Mikler (Urban, Pastor). Rozhodčí: Velčovský - Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 36:34.  Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 4:5.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Frimel, Frydrych, Šánek.
HC Oceláři Třinec: Švehlák – Radzienciak, Krzak, Rufer, Šulák, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tomanek, Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Urban, Čmiel, Plandor, Macháček.

Utkání začalo bez větších skrupulí, když se již po 28 sekundách hry trefil třinecký kapitán Marek Havránek. Hosté byli i nadále velmi aktivní a chtěli využít zaskočené vsetínské defenzivy. Sachr si zvýšil sebevědomí zásahem lapačkou a hra mohla pokračovat. Přerušena však byla vyloučením Frydrycha, které z úniku trestal Matouš Čmiel. Neuplynuly tak ani dvě minuty a Oceláři byli ve dvoubrankovém vedení. A v sedmé minutě už byl náskok Třince třígólový, a to, když se na pravém kruhu sám uvolil Jakub Michálek, nejprve nastřelil pravý beton domácího gólmana a následně zvedl kotouč nad něj. Tři inkasované branky v prvních šesti minutách a pětačtyřiceti sekundách donutili domácí sáhnout pod oddechovém čase.

A dá se říci, že se vyplatil. Marco Lukačka vybojoval u mantinelu kotouč pro Kryštofa Šánka a Daniela Klímka. Nejdřív zakončoval první jmenovaný. Trefil betony a poté se mu puk nepovedlo zvednout tak šikovně, jako Michálkovi při třetí třinecké brance. Za ním však stál připravený Daniel Klímek, který puk poslal mezi Švehlákovy betony. Valaši se ze snížení neradovali dlouho. Do horního rohu vsetínské brány se trefil Filip Krzak. Na druhé straně vybojoval útočné pásmo Jenáček a puk držel na své hokejce dlouho, hledajíc správnou pozici pro střelbu. Od modré pálil nakonec Jindra. Ten byl také na konci další slibné vsetínské šance, kterou zablokoval Homola. Nadějné akce byly v dalším průběhu hry k vidění na obou stranách, ty vyloženě gólové musel řešit spíše Švehlák. Například, když se v přečíslení ocitl Lašák s Šánkem. Vsetínský útočník zakončoval mezi betony, úspěšný ale nebyl. Stejně tak Geidl, Krčem a Králíkem na druhé polovině kluziště. Ti všichni se snažili procpat kotouč okolo betonů brankáře Sachra.

Třinečtí se usadili před brankou i na začátku druhého dějství a v jeho čtvrté minutě vyslal ránu od modré Šimon Mikler. Tuto střelu ukryl Sachr mezi betony, ale ne dost důkladně. Puk mu vypadl a skončil za brankovou čarou. Za stavu 1:5 z pohledu domácích se Valaši vydali okupovat soupeřovo pásmo. Všechny kombinace ale končily na betonech pozorného Švehláka, pokus Lukačky z vrcholu pravého kruhu pak v jeho lapačce. Při vyloučení Veselého otestoval Sachrovu pozornost jen Indrst a po skončení početní nevýhody se do situace jeden na jednoho dostal Tomáš Krupa. Po přechodu modré čáry vyčkal na spoluhráče, což se ukázalo jako nejlepší možný nápad. Nakonec totiž od levé tyčky nahrál na hokejku Lukáše Frydrycha, a ten dostal kotouč za přemisťujícího se Švehláka.

Další snížení ze strany Vsetína přišlo v minutě pětatřicáté, když nejprve Daniel Klímek nastřelil hostujícího obránce, od kterého se puk odrazil na hokejku Lukáše Jindry. Autor třetí vsetínské branky si kotouč stáhl a po ledě jej poslal za Švehlákova záda. Do šance se po návratu z trestné lavice dostal i hostující Tománek, napoprvé však Sachra nepřekonal a v dalších pokusech mu zamezila obrana. Minutu a půl před koncem druhé třetiny se v přečíslení tři na dva ocitlo vsetínské trio Klímek, Lukačka, Jenáček. Právě poslední jmenovaný z mezikruží vypálil směrem k pravému hornímu rohu třinecké brány. Tu přestřelil. 39. minuta byla na šance opravdu bohatá, ale netrefil se Indrst a přestřelil také Krupa.

Třetí třetina se dlouho obešla bez větší gólové šance a až v její 6. minutě vsetínským fanouškům zatrnulo, když se Čmiel snažil využít z první třinecké přečíslení. Úspěšněji svou ofenzivní akci zakončili domácí. Kotouč zavezl do pásma Martin Lašák, posla jej na pravé křídlo Tomáši Frimelovi. Ten bekhendem zakončil pouze do betonů a z houfu hokejek to byla ta Tomáše Krupy, která nakonec zametla puk mimo Švehlákův dosah do je branky. Do konce základní hrací doby zbývalo 13 minut. A náskok Třince už byl jen jednobrankový. Vyrovnat mohl ze své rány Klímek, hostující brankář byl ale ve svém zákroku lapačkou jistý. Deset minut před koncem to s domácími vypadalo ještě nadějněji, když se na trestné lavici sešli hned dva hráči Třince. 

Tuto početí výhodu ale domácí nevyužili. A tak si i osm minut před koncem třetí třetiny drželi hosté svůj vybojovaný náskok. Klímek měl znovu vyrovnání na hokejce, které po neúspěchu předal Lukačkovi, ale ani jeho střela v bráně neskončila. To do sirény zbývaly necelé dvě minuty a při přerušení se Sachr odebral na střídačku. Domácí hráli v šesti a hned zkraje power-play se dostali do velké šance, další přišla po vyloučení z řad Ocelářů. To Klímek trefil spojnici břevna a levé tyčky. Šedesát minut zápasu uplynulo. Kromě prvních šesti minut byl zápas vyrovnaný a jisté tři body už byly na kontě Třince.

Čtvrtý bod ale vybojovali Vsetínští. Lukáš Frydrych se dostal do brejku. Švehláka nejprve nepřekonal zblízka, nepovedla se mu ani první dorážka na bližší tyč, kterou stačil hostující gólman svou levou bruslí včas ochránit. Napotřetí už se to ale domácímu útočníkovi povedlo a kotouč pod levý beton ležícího gólmana dostal.

Ohlasy k utkání

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání bych rozdělil na dvě částí. Na první třetinu, která se nám hrubě nepovedla, a pak druhou část – druhou a třetí třetinu, kdy ta hra byla úplně někde jinde. Co se týká vstupu do utkání, je samozřejmé, že když inkasujeme z první střely na branky, tak je to velice těžké. Kluci byli hodně dole, takže nám to tam napadalo. Myslím si ale, že za stavu 1:5 to pak bylo úplně jiné utkání.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že jsme dneska byli šťastnější než lepší. První třetinu ano, ta se nám teda povedla a v ní jsme lepší byli. Od druhé třetiny to ale z naší strany nebylo ono. Vsetín se zvedl, neměl co ztratit, ale od nás to bylo špatné. Bylo to podcenění, které nakonec dospělo až do toho, že v power play Vsetín nastřelil břevno. Nadstavba už je pak u nás ohraná písnička. Pět prodloužení a 0 bodů.